فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین

ارتش یمن ۸۳ فروند موشک بالستیک به عربستان شلیک کرده است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره، ائتلاف متجاوز سعودی مدعی شد که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از سال ۲۰۱۵ تاکنون، حدود ۸۳ موشک بالستیک به عربستان شلیک کرده‌اند.

ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی در نشستی خبری گفت که با شلیک موشک بالستیک ارتش یمن به ریاض در روز سه‌شنبه، شمار موشک‌های بالستیکی که از سال ۲۰۱۵ میلادی به عربستان شلیک شده، به حدود ۸۳ فروند می‌رسد و این در حالی است که شمار خمپاره‌‌هایی که به خاک عربستان اصابت کرده، به ۶۵ هزار و ۹۴۲ قبضه می‌رسد.

رسانه‌های خبری روز سه‌شنبه بعد از اعلام شنیده شدن صدای انفجار مهیبی در ریاض پایتخت عربستان اعلام کردند ارتش یمن با یک فروند موشک بالستیک کاخ الیمامه در ریاض را در هم کوبیده‌ است.

محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله نیز خبر حمله موشکی به کاخ الیمامه در ریاض را تأیید کرد. وی گفت که یگان موشکی ارتش یمن یک فروند موشک بالستیک «برکان‌اچ۲» به کاخ الیمامه در ریاض شلیک کرده است.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین ۹۴ حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به‌جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نتیجه‌ای برای رژیم سعودی نداشته است.

مرکز مستقل حقوق و توسعه یمن روز سه‌شنبه در گزارش آماری خود اعلام کرد: شمار شهدا و مجروحان غیرنظامی در یمن ــ در طول یک‌هزار روز از تجاوزگری مشترک عربستان و آمریکا به این کشور ــ به ۳۵ هزار و ۴۱۵ نفر رسید.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.