فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین

حاضر نیستم به کمپین شفافیت آرا بپیوندم +تصاویر

نماینده اصلاح طلب مجلس با انتشار پستی در توئیتر توضیح داد که چرا حاضر نشده به کمپین شفافیت آرا نمایندگان بپیوندد.

فاطمه حسینیفاطمه حسینی نماینده اصلاح طلب دوره دهم مجلس شورای اسلامی است. این نماینده ضمن انتقاد از طرح شفافیت آرا با انتشار پستی در توئیتر توضیح داده که چرا حاضر نشده است به کمپین حامی طرح شفافیت آرا نمایندگان بپیوندد. حسینی در حساب کاربری توئیتر خود نوشت:

به #کمپین_شفافیت_آراء_نمایندگان نپیوستم زیرا
۱.در ظاهر داوطلبانه است اما به ابزار سیاسی اعمال فشار عليه نمایندگان تبدیل شده
۲.هدف آن نه شفافیت آراء در همه طرح ها و لوایح، بلکه تنها وارسی رای نمایندگان به لایحه الحاق به #CFT است
۳.به‌دنبال تحقق منافع #جریان_خاص است نه منافع ملی

 

پیش از این پست، حسینی در پستی جداگانه خطاب به دو تن از پیشنهادهندگان این طرح پرسیده بود وعده اول مهر آنان درباره شفافیت آرا چه شده است. حسینی در توئیتر نوشته بود:

بر اساس کمپین #شفافیت_آراء_نمایندگان ، قرار بود نمایندگان حامی این کمپین، از اول مهر آرای خود را به صورت علنی اعلام کنند. چرا آراء، طبق وعده اعلام نشد؟!

 

طرح شفافیت آرا نمایندگان نخستین بار توسط حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر اصفهان مطرح شد.او با انتشار جدولی حاوی ساعات حضور و غیابش و ریز فعالیت های خود در مجلس بیان نمود این حق مردم است که بدانند نماینده شان در زمان حضور در مجلس چه کار می‌کند.در این بین کاربران فضای مجازی نیز با انتشار هشتگ #شفافیت_آرا از نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی خواستند در برابر این مطالبه مردم پاسخگو باشند

پیش از این احمد امیری فراهانی نماینده مردم قم در حساب کاربری خود اعلام کرده بود از اول مهرماه تعدادی از نمایندگان به کمپین شفافیت آرا خواهند پیوست

پس از  آنکه نمایندگان مجلس در آخرین جلسه علنی مجلس پیش از تعطیلات تابستانی به یک فوریت این طرح رای ندادند حسینعلی حاجی دلیگانی از  راه حل جدیدی برای پاسخ به دغدغه حامیان شفاف سازی نوشت و اعلام کرد پیگیر این طرح خواهد بود.او نیز از نمایندگان خواسته بود تا اول مهر ماه با ارسال پیامک موافقت خود با این طرح را اعلام کنند.

منبع: yjc

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.