فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین

دایره و حلقه بسته قدرت از ابتدای انقلاب تا کنون درکشور در جریان است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: ظاهرا وزرای انتخابی باید با نوبخت هماهنگ باشند و چینش آنها به سمت حزب اعتدال و توسعه پیش برود.

ابطحیسید محمدجواد ابطحی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به برخی شنیده‌ها درباره معرفی شریعتمداری وزیر صمت به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: معتقدم شخصیت شریعتمداری به نحوی است که خودش این جا به جایی را قبول نداشته باشد.

وزارت کار درگیر مسائل خاص و مطالبات گسترده‌‌ای مانند شرکت‌های وابسته، کارگران، شستا و … است، لذا شریعتمداری خودش هم طالب این پست نیست و شاید این سمت به وی تحمیل شده یا روحانی تحت فشار لابی‌های بیرون قرار گرفته است.

حلقه بسته ۵۰۰ نفره‌ای از ابتدای انقلاب تاکنون در جریان است

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس تصریح کرد: دایره قدرت و حلقه بسته حدود ۵۰۰ نفره موجود از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در کشور در جریان است و این افراد در سمت‌هایی مانند مشاور، وزیر، نماینده مجلس و … می‌چرخند.

ظاهرا وزرایی در کابینه دولت انتخاب می‌شوند باید با نوبخت هماهنگ باشند، یعنی وزرای پیشنهادی یا مسئولان به نحوی چیده می‌شوند که بیشتر به سمت حزب حاکمیت اعتدال و توسعه پیش بروند حتی این موضوع در رده‌های پایین‌تر از وزرا مانند معاونان و مدیرکل‌ها هم وجود دارد.

میدان را به جوانان بدهید

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی با بیان اینکه اگر حاکمیت در اختیار عده‌ای خاص بچرخد تبدیل به الیگارشی می‌شود که فساد‌آور است، افزود: دلسوزانه می‌گویم که میدان را به جوانان بدهید زیرا ما نیروهای متخصص و با انگیزه جوان در کشور کم نداریم، در کشور جهل‌الرجال داریم و نه قحط‌الرجال، لذا باید به جوانان میدان داد تا بتوانند تجربه کنند.

افرادی که اکنون پست‌ها را رها نمی‌کنند در حقیقت همان جوانان ابتدای انقلاب اسلامی هستند که حال با افزایش سن، تعلقات و محافظه‌کاری‌شان اجازه همان برش ابتدایی انقلاب را به آنها نمی‌دهد.

مسئولان خودشان از صحنه قدرت کنار بروند و جوانان را با تشویق بر سر کار بیاورند تا هر چه زودتر به اوج پیشرفت برسیم.

منبع:yjc

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.