فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین

رساله «حسین فریدون» اصلاحیه خورد

حسین فریدونرئیس دانشگاه شهیدبهشتی درباره برگزاری پنهانی جلسه دفاع حسین فریدون از رساله دکتری خود گفت: نشنیده و نمی دانم، ولی می‌دانم یکی از اساتید از رساله وی اصلاحاتی خواسته است.

سید حسن صدوق درباره اینکه جلسه دفاع از رساله دکتری حسین فریدون دوباره و این بار به صورت پنهانی برگزار شده است، گفت: من اطلاع ندارم، جلسه اول که به دلیل عدم حضور یکی از داورها برگزار نشد.

وی با بیان اینکه، پنهانی را بستگی دارد که چگونه تعریف کنیم افزود: واقع نشنیده ام و نمی دانم جلسه دفاع دوباره برگزار شده یا نه، ولی می‌دانم یکی از اساتید از رساله وی اصلاحات خواسته است ولی  اینکه این اصلاحات در قالب دفاع بوده و یا درقالب توصیه که از قبل رساله را خوانده بوده، نمی دانم.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: مسایل علمی از مسایل سیاسی جداست باید بلد باشیم فصل ممیز بین این ها قائل شویم.

وی درباره اینکه این حساسیت ها شاید بیشتر به دلیل نظر کمیته آموزش عالی مجلس درباره محرز شدن تخلف تحصیلی حسین فریدون برادر رئیس جمهور و استفاده وی از رانت برای تحصیل در دانشگاه شهید بهشتی است، گفت: وی مسیر کاملا عادی را طی کرده، از دانشگاه گیلان وارد پردیس دانشگاه شهید بهشتی شده است.

وی ادامه داد: پذیرش وی براساس روال معمول انجام شده، ۳ سال بازرسی این موضوع را بررسی کرده، هیچ حقی از کسی ضایع نشده است.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی افزود: پرونده حسین فریدون مسیر طبیعی خود را طی کرده، به مدیر گروه، معاون آموزشی و رئیس دانشکده ارائه شده و پس از پذیرش آنها توسط رئیس وقت دانشگاه دکتر طهرانچی دستور ثبت نام صادر شده است.

اخیرا یکی از اساتید دانشگاه شهید بهشتی اعلام کرده است، چند روز پیش و بدون اعلام عمومی خبر دفاع و موضوع رساله در دانشکده، فریدون از رساله دکتری خود به شکل پنهانی دفاع کرده  و یکی از اساتید راهنمای فریدون خوستار اصلاحاتی در پایان نامه شده و فرصت اصلاح به پایان نامه به وی داده شده است.

جلسه دفاع رساله دکتری حسین فریدون با عنوان «گفتمان اعتدال در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران: چالشها و دستاوردها» قرار بود ۱۲ شهریورماه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شود که این جلسه لغو شد.

مدرک فریدون از چندی قبل دارای شبهاتی بود و کمیته ای در مجلس مامور رسیدگی به وضعیت تحصیلی وی شدند. این کمیته تخلفاتی را در مدرک وی به کمیسیون آموزش مجلس اعلام کرد. از سوی دیگر سازمان سنجش آموزش کشور نیز درباره نحوه ورود به دانشگاه و تحصیل وی اطلاعیه ای صادر کرد.

منبع:مهر

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.