اخبار علمی و آموزشی

طرح خودآموز، برای سواد آموزی بیسوادان در استان قم اجرا می شود

طرح خودآموز، برای سواد آموزی بیسوادان در استان قم اجرا می شودمعاون سواد آموزی ادره کل آموزش و پرورش استان قم گفت: دو طرح جدید در استان قم برای سواد آموزی اجرا می شود.

حجت الاسلام قاسمی نیا در مورد طرح خودآموز گفت: طرح خودآموز یکی از این طرح هاست که بر اساس آن فرد بیسواد می تواند با در یافت اقلام آموزشی رایگان از جمله کتاب سواد آموزی یک و دو و لوح فشرده آموزشی از نهضت سواد آموزی به صورت خود آموز در مدت چهار تا پنج ماه سواد خواندن و نوشتن بیاموزد.

وی افزود: اگر این فرد در آمون نیز نمره قبولی کسب کند ۷۹۰ هزار تومان جایزه دریافت خواهد کرد. علاقه مندان باید هر چه سریعتر برای ثبت نام در این طرح به نواحی چهارگانه آموزش و پرورش مراجعه کنند.

قاسمی نیا طرح دیگر سواد آموزی را مخصوص روستائیان اعلام کرد و گفت: در این طرح اگر یک فرد باسواد روستا حتی یک بیسواد را تحت آموزش قرار دهد، پس از قبولی در آزمون، فرد آموزش دهنده یک میلیون و سیصد هزار تومان پاداش دریافت می کند.

افراد بیسواد اگر در این طرح، به مدت ۶۰۰ ساعت شرکت کنند، پس از قبولی در آزمون، فرد سواد آموز مدرک ششم ابتدایی را دریافت می کند و به فرد آموزش دهنده نیز ۹۳۰ هزار تومان پاداش به ازای هر نفر اهدا می شود.

معاون سواد آموزی ادره کل آموزش و پرورش استان قم، همچنین اظهار کرد: هنوز ۲۷ هزار نفر از گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در استان قم بیسواد هستند و اولویت نهضت سواد آموزی شرکت افراد بیسواد در دوره ۴۰۰ ساعته و اخذ مدرک سوم ابتدایی است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید