فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین

پایان طرح جریمه ریالی سربازی از سال آینده

خرید سربازیرییس سازمان وظیفه عمومی ناجا از پایان طرح جریمه ریالی در سال آینده خبر داد.

 سردار بهرام نوروزی در نشست خبری صبح امروز خود که در مقر سازمان وظیفه عمومی ناجا برگزار شد، عنوان کرد: اجرای این طرح تا پایان امسال ادامه داشته و در سال آینده اجرایی نخواهد شد. لذا افرادی که تا پایان امسال هشت سال غیبت یا بیشتر از آن داشته باشند تنها تا پایان امسال می‌توانند با پرداخت جریمه ریالی از انجام خدمت سربازی معاف شوند.

وی همچنین با اشاره به  تعویض کارت‌های معافیت پایان خدمت قدیمی گفت: تمامی دارندگان کارت‌های معافیت پایان خدمت مربوط به سال‌های ۶۲ تا ۹۰ که کارت هوشمند دریافت نکرده‌اند می‌بایست کارت خود را تعویض می‌کردند چرا که کارت‌های قدیمی فاقد اعتبار است.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۰ میلیون کارت قدیمی تعویض شده است، گفت: مابقی افراد نیز باید برای دریافت کارت جدید اقدام کنند.

نوروزی درباره شناسایی و برخورد باندها و گروه‌های جعل کارت‌های معافیت و پایان خدمت نیز گفت: از زمانی که طرح تعویض کارت های قدیمی آغاز شد برابر آخرین آمار ۱۸۸۴ کارت جعلی مربوط به معافیت پایان خدمت در سراسر کشور کشف شد که به همین تعداد نیز پرونده تشکییل شده و برای رسیدگی به حوزه جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ارجاع شد که در برخی از این پرونده‌ها نیز موارد دیگری در اعترافات جاعلان یا بررسی اسناد و مدارک مربوط به آنان شناسایی شد.

وی درباره اجرای این طرح از سال آینده نیز گفت: تا جایی که ما اطلاع داریم مجلس این طرح را تنها تا پایان امسال تصویب کرده و برای اجرای آن در سال آینده مصوبه‌ای وجود ندارد ضمن اینکه به نظر نمی‌رسد که اجرای این طرح دوباره تمدید شود.

پایان پیام

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.