فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

کارگران ساختمانی بیمه شده دارای ۶۰ سال سن مستمری بازنشستگی دریافت می کنند

کارگران ساختمانی بیمه شده دارای 60 سال سن مستمری بازنشستگی دریافت می کنندبر اساس ماده ۱۰ قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی، تمامی کارگران ساختمانی بیمه شده با داشتن حداقل سابقه مقرر در قانون تامین اجتماعی و شصت سال تمام سن و یا داشتن ۳۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه در ازای دریافت ۳۰ روز مستمری می توانند بازنشسته شوند.

نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی و عضو شورای عالی حفاظت فنی در این رابطه گفت: افزایش سن بازنشستگی از ۳۰ سال به ۳۵ سال ظلم بزرگی به کارگران ساختمانی بیمه شده است. سال گذشته در خصوص کاهش سن بازنشستگی کارگران ساختمانی از ۳۵ به ۳۰ سال استفساریه ای به هیئت رئیسه مجلس و نمایندگان ارائه کردیم که متاسفانه هنوز جوابی به ما داده نشده ولی ما امسال این مصوبه را با جدیت پیگیری می کنیم.

هادی ساداتی همچنین اظهار کرد: ما در شورا اصل طرح سخت و زیان آور کردن کارگران ساختمانی را بررسی می کنیم و بعد از آن که نهایی شد اگر لازم بود به مجلس برود از طریق شورای عالی حفاظت فنی استفساریه ای به مجلس ارائه می کنیم.

نابغه اینستاگرام شو و میلیاردی پول دربیاد

گفتنی است که، سایر بیمه شدگان تامین اجنماعی به شرط داشتن حداقل ۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه می توانند خود را بازنشسته کنند.

 

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.