اخبار ورزشی

بازی های المپیک و پارالمپیک به دلیل ویروس کرونا به تعویق افتاد

بازی های المپیک و پارالمپیک به دلیل ویروس کرونا به تعویق افتاد

بازی های المپیک و پارالمپیک در توکیو ۲۰۲۰ به دلیل ویروس کرونا در سرتاسر جهان به یک سال تعویق افتاد.بازی های المپیک که در زمان ۲۴ ژوئیه آغاز می شد حداکثر تابستان ۲۰۲۱ برگزار میشود.

نخست وزیر ژاپن شینزو آبه گفت:برای حفظ سلامتی ورزشکاران ، همه شرکت کنندگان در بازی های المپیک و جامعه جهانی پیشنهاد کردم که به تعویق بندازیم و همینطور رئیس جمهور توماس باک با توافق ۱۰۰% پاسخ داد.بازی ها در سال ۲۰۲۱ در توکیو برگزار میشوند.

اکنون بیشتر از ۳۷۵.۰۰۰ پرونده در سرتاسر جهان ثبت شده است که این تعداد به صورت چشم گیری در حال رشد است.

ویروس کرونا

ویروس کرونا در جهان تاثیر زیادی روی میزبان سایر مسابقات  و مسابقات مهم ورزشی گذاشته است.پارالمپیک قرار بود در ۲۵ آگوست آغاز شود اما رئیس کمیته پارالمپیک بین المللی اندرو پارسونز گفت این تعویق “تنها گزینه منطقی” است.وی افزود:سلامتی و تندرستی زندگی انسان باید همیشه در اولویت اول ما باشد و برگزاری یک رویداد ورزشی از هر نوع در طول این همه گیری به سادگی امکان پذیر نیست.ورزش مهمترین چیز در حال حاضر ، حفظ زندگی انسان نیست. بنابراین ضروری است که تمام اقدامات انجام شود تا تلاش شود تا شیوع این بیماری محدود شود.از جمله همه ورزشکاران پارا ، می توانند کاملاً روی سلامتی و سلامتی خود تمرکز کنند و در این زمان بی سابقه و دشوار در امان بمانند.

اندی آنسون

اندی آنسون ، رئیس اجرایی اتحادیه المپیک انگلیس اظهار داشت: “این امر برای ما غیرقابل تصور بود که در شرایطی که ملت و جهان و جهان کمتر از آن در تحمل سختی های بزرگی است ، آمادگی خود را برای بازی های المپیک ادامه دهند. تعویق تصمیم درست است.

بیانیه توکیو ۲۰۲۰-IOC ادامه داد: “رهبران توافق کردند که بازیهای المپیک در توکیو می تواند در این مواقع پرتلاطم به عنوان چراغ امید به جهان بایستد و شعله المپیک می تواند چراغی در انتهای تونل باشد که در آن جهان در حال حاضر خود را پیدا می کند.

در شرایطی که ورزشکاران قادر به آموزش ایمن نیستند و تقویم مسابقات مقدماتی مسابقات المپیک و پارالمپیک در میان محدودیت های مسافرتی و تعطیل شدن سفرها ، به تعویق افتاد یا لغو به عنوان تنها گزینه های مناسب ظاهر می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید