فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

کنسول پلی استیشن بیست‌و‌چهار ساله می‌شود؛ بازسازی PS1 توسط سونی

شرکت سونی در سالگرد بیست و چهارم کنسول پلی استیشن قصد دارد نسخه‌ای بازسازی شده از PS1 را عرضه کند.

سونیامروزه کنسول‌های بازی تاثیرگذاری زیادی روی مخاطبان خود دارند، اگرچه در گذشته بازی های رایانه ای سطح گرافیکی بسیار پایینی داشت اما امروزه با رشد فناوری‌های بصری مختلف بازی‌های رایانه ای صرفا یک بازی نیستند و بعضی از آنها به لحاظ گرافیکی تا اندازه‌ای قوی و قدرتمند ساخته می‌شوند که شباهت زیادی به فیلم‌های سینمایی دارند.

شرکت سونی اولین بار در سال ۱۹۹۴ و در تاریخ ۳ دسامبر اولین نسخه از کنسول پلی استیشن یعنی Playstation 1 را عرضه کرد. این کنسول در مقایسه با کنسول‌های پیشین آن زمان یعنی سگا و میکرو انقلابی عظیم محسوب می‌شد و توانست رکورد فروش را در کشورهای مختلف از جمله آمریکا و سایر کشورهای اروپایی بشکند.

شرکت سونی در تاریخ ۳ دسامبر ۲۰۱۸، بیست و چهارمین سالگرد عرضه کنسول پلی استیشن را جشن می‌گیرد و در تدارک ساخت محصولی جالب برای این سالگرد است. مسئولان سونی اعلام کرده‌اند که همزمان با بیست و چهارمین سالگرد عرضه پلی استیشن، نسخه ای جدید از پلی استیشن ۱ را عرضه خواهند کرد که جنبه سخت افزاری جدیدی ندارد و بیشتر نوستالوژی کاربران دوره‌های اول عرضه این کنسول است.

گفته می‌شود که این محصول با ظاهری دقیقا شبیه به پلی استیشن ۱ عرضه می‌شود با این تفاوت که جای سی دی رام آن خالی است و فقط در آن به شکل نسخه اصلی پلی استیشن ۱ تعبیه شده است. همچنین این محصول دارای حافظه داخلی است و تعداد ۲۰ عدد بازی مختلف از نسل قدیم بازی های رایانه ای در آن نصب است که از جمله آنها می‌توان به Final Fantasy VII, Tekken 3, Ridge Racer Type 4 و Wild Arms اشاره کرد. گفتنی است که این محصول ۹۹ دلار قیمت‌گذاری شده است.

منبع:yjc

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.