مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
رپورتاژ آگهی

آیا لمینت دندان با درد همراه است؟

مطالب پربازدید

روش‌های بسیاری برای ترمیم دندان‌ها و ایجاد ظاهری مناسب برای آن‌ها ایجاد شده است. با بهره‌گیری از این روش‌ها می‌توانید دندان‌هایی زیبا و لبخندی دلنشین را تجربه کنید. از جمله پرکاربرد‌ترین روش‌های درمانی و زیبایی دندان می‌توان به لمینت دندان اشاره کرد. با استفاده از لمینت می‌توان به اصلاح فرم و رنگ دندان‌ها پرداخت. بیش‌تر افرادی که قصد استفاده از لمینت دندان را دارند، با این سوال مواجه می‌شوند که آیا لمینت دندان درد دارد؟ در پاسخ به این سوال می‌توانیم بگوییم که روند کلی لمینت دندان بدون درد است. در ادامه به بررسی لمینت دندان پرداخته و نکاتی را بیان می‌کنیم که لمینت در آسان‌ترین روش انجام شود.

درد لمینت دندان؟ آیا حقیقت دارد؟

بسیاری از افراد قصد انجام لیمنت برای ایجاد ظاهری زیبا برای دندان‌های خود را دارند اما نگران درد لمینت هستند. روند انجام لمینت معمولا بدون درد است. شما با استفاده از این روش می‌توانید به ایجاد لبخندی زیبا پرداخته و دندان‌هایی سفید و درخشان داشته باشید. با انجام لمینت دیگر نیازی نیست که نگران شکستن یا ترک‌خوردگی دندان‌های خود باشید.

درد لمینت چه عواملی می تواند داشته باشد؟

لمینت به عنوان یکی از متداول‌ترین روش‌های ترمیمی و زیبایی برای اصلاح فرم و رنگ دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش می‌تواند برای ترمیم آسیب‌دیدگی‌های جزئی و ترک دندان نیز مورد استفاده واقع شود. البته برخی از افراد پس از نصب لمینت احساس درد می‌کنند. این احساس درد به دلایل مختلف رخ می‌دهد.  آشنایی با هر یک از این عوامل سبب می‌شود که بتوانید در زمان سریع‌تری درد را کنترل کنید.

مطالب پربازدید

حساسیت بالای دندان ها

یکی از مهم‌ترین مراحل لمینت دندان، تراشیدن دندان‌ها است. ممکن است دندان‌های افراد نسبت به این مرحله واکنش خوبی نشان ندهند. بنابراین تراشیدن دندان‌ها در بسیاری از افراد با احساس درد و حساسیت اندکی همراه است. اگر از آن دسته افرادی هستید که قصد انجام لمینت را دارید، نگران نباشید. با استفاده از داروهای مخصوص می‌توانید حساسیت دندان‌ها به تراشیده شدن را کنترل کنید.

آسیب به عصب دندان ها پس از تراشیدن

از دیگر علل درد لمینت می‌توان به آسیب به عصب دندان‌ها پس از تراشیده شدن آن‌ها اشاره کرد. تراشیدن غیر اصولی دندان‌ها سبب می‌شود که به قسمت میانی آسیب برسد. این موضوع سبب پوسیدگی و ضعف دندان‌ها می‌شود.  برای جلوگیری از مشکلات این چنینی لازم است به یک متخصص لمینت دندان در تهران و دیگر شهرها مراجعه کنید که از تجربه و تبحر کافی برخوردار باشد.

تراز نبودن دندان ها پس از لمینت

از جمله دلایل درد لمینت می‌توان به تراز نبودن دندان‌ها پس از لمینت اشاره کرد. تراز نبودن لمینت و ارتفاع آن‌ها سبب می‌شود که پس از لمینت دندان‌ها، احساس درد کنید. تراز نبودن دندان‌ها پس از لمینت در هنگام غذا خوردن، مشکلات بسیاری را برای شما ایجاد می‌کنند. با مراجعه به دندانپزشک زیبایی مجرب می‌توانید از این مشکل جلوگیری کنید.

خرابی دندان ها

از دیگر دلایل درد لمینت دندان می‌توان به خرابی و عفونت دندان های زیرین آن اشاره کرد. پس از لمینت دندان‌ها باید بهداشت دهان و دندان را جدی بگیرید. در غیر این صورت دندان‌ها دچار پوسیدگی و عفونت می‌شوند. اگر در هنگام نصب لمینت سطح روی دندان به خوبی پوشیده نشود یا روی آن حفره‌ای قرار داشته باشد، ریسک تشکیل پلاک و پوسیدگی افزایش می‌یابد.

مطالب پربازدید

آیا تراش دندان برای لمینت درد دارد؟

برای انجام این روش باید دندان‌های طبیعی تراشیده شوند. در این صورت دندان‌پزشک از بی‌حسی موضعی روی لثه استفاده می‌کند. استفاده از بی‌حسی موضعی سبب می‌شود که دندان‌ها دردی را حس نکنند. البته از آنجایی که لمینت مقاومت بالاتری نسبت به سایر روش‌های درمانی و زیبایی دارد، ممکن است درد بسیار کمی را حس کنید که کاملا طبیعی است. تراشیدن دندان‌ها سبب می‌شود که آن‌ها نسبت به سرما و گرما حساس شوند. بنابراین نسبت به برخی خوراکی‌ها حساسیت نشان می‌دهند. همچنین ممکن است کمی احساس درد کنید. آنچه بسیار اهمیت دارد این است که این درد موقتی و تنها چند روز با شما همراه بوده و  به مرور زمان از بین می‌رود. در درمان کامپوزیت دندان، برخلاف لمینت، معمولا نیازی به تراش دندان ها نیست و یا میزان تراش دندان ها بسیار جزئی است که این مورد از دلایل محبوبیت کامپوزیت نیز به شمار میرود.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا