املاک گرجستان و روش های اخذ اقامت گرجستان را بشناسید!

این روزها با توجه به شرایط دنیا افراد زیادی تمایل به مهاجرت به یک کشور دیگر را دارند ، برای مهاجرت به هر کشوری در ابتدا باید با روش هایی که می توان به صورت قانونی به آنجا اقامت کرد و همچنین نکات مثبت و منفی هر کدام آشنا شوید ، اقامت گرجستان نیزاز این موضوع مستثنی نیست و شما باید با تمام راه های اخذ اقامت گرجستان و نکات مثبت و منفی آن آشنا شوید.

اقامت گرجستان در حال حاضر یکی از ارزانترین روش مهاجرت و اخذ اقامت کشورهای خارجیست این کشور عضو شورای اتحادیه اروپاست و در حال پیوست به اتحادیه می باشد.

اخذ اقامت گرجستان از روشهای سرمایه گذاری در گرجستان، خرید ملک در گرجستان و ثبت شرکت در گرجستان امکان پذیر است.

اخذ اقامت گرجستان به شما اجازه میدهد چندین سال در خاک گرجستان زندگی کنید و از کلیه ی حقوق شهروند گرجستان بودن برخوردار باشید به جز حق رای و پاسپورت گرجی.

روشهای اخذ اقامت گرجستان عبارتند از:

 • اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک
 • اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت
 • اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ اقامت گرجستان از طریق گرجی های ایران
 • اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج با شهروندان گرجی

اخذ اقامت

اخذ اقامت گرجستان با خرید ملک و سرمایه گذاری در گرجستان

معمولا در بسیاری از کشور ها، سرمایه گذاری از بهترین های مهاجرتی می باشد. زیرا یک فرد می تواند با سرمایه گذاری در آن کشور، هم آثار اقامتی را برای خود رقم بزند و هم از این راه کسب درآمد کند. در این میان کشور گرجستان برای مهاجرت سرمایه گذاری بسیار مناسب است و برای افراد صاحب مشاغل و بیزینس امکان پذیر است. سرمایه گذاری در گرجستان از سه طریق ثبت شرکت، خرید ملک و خرید اوراق قرضه امکان پذیر است. همینطور امکان اخذ اقامت دائم گرجستان از طریق خرید ملک در این کشور وجود دارد.

کشور گرجستان با سیستم جمهوری متمرکز اداره می گردد و دارای زیر ساخت های اقتصادی بسیار مناسب است، هزینه زندگی در این کشور در سطح پایین و میزان درآمد در آن اگرچه در سطح بالایی قرار ندارد اما مناسب است. شهر تفلیس، پایتخت این کشور در طی سال های متمادی میزبان ایرانیان بسیاری بوده است که با اهداف مختلف وارد این کشور شده اند. خرید ملک در گرجستان دارای شرایطی است و اقامت دائم کشور گرجستان را برای فرد به همراه دارد اما حداقل قیمت ملک خریداری شده برای رسیدن به این مقصود باید 100 هزار دلار باشد.

با خرید ملک در گرجستان در ابتدا شخص و خانواده وی یک اقامت یک سال دریافت می نمایند که در صورت نگه داشتن و نفروختن ملک این اقامت تا شش سال قابل تمدید می باشد و پس از آن شخص میتواند برای دریافت اقامت دائم درخواست دهد. اما برای دریافت تابعیت شخص باید بتواند مبلغ 300 هزار دلار در این کشور سرمایه گذاری نماید. متقاضیان خرید ملک در کشور گرجستان باید توجه داشته باشند که تابعیت دوگانه در این کشور مورد قبول نیست و شخص با دریافت تابعیت گرجستان باید تابعیت اصلی خود را از دست بدهد. با خرید ملک در گرجستان شخص نه تنها برای خانواده بلکه برای والدین تحت تکفل نیز می تواند درخواست اقامت گرجستان را بدهد.

برای خرید ملک در گرجستان متقاضی باید مدارک مختلفی را آماده سازی نماید. یکی از مدارک لازم و بسیار ضروری در این زمینه نامه عدم سوء پیشینه می باشد که دارای اهمیت بسیاری است. شخص بطور حتم باید پاسپورت خود را که دارای مدت اعتبار قابل قبول است ارائه نماید و همچنین با ارائه پرینت بانکی بتواند توانایی مالی خود را جهت خرید ملک در کشور گرجستان و زندگی در این کشور به اثبات برساند. از دیگر مدارک لازم می توان به دو قطعه عکس پاسپورتی اشاره نمود و این که سه شهروند گرجستانی باید درخواست متقاضی برای دریافت اقامت گرجستان را تایید نمایند. زمانی که شخص تقاضای دریافت اقامت گرجستان را می دهد باید حداقل چهل روز به اعتبار ویزای وی باقی مانده باشد. همچنین متقاضی خرید ملک از طریق مهر ورود به گرجستان درون گذرنامه باید ورود قانونی خود به این کشور را به اثبات برساند.

انواع ملک در گرجستان

قیمت و انواع  ملک در گرجستان با توجه به موقعیت مکانی، امکانات، شرایط، متراژ ، نوساز و یا قدیمی ساز بودن متفاوت می باشد.

قبل از اینکه برای خرید ملک در گرجستان تصمیم جدی بگیرید، بهتر است تا با انواع ملک تعریف شده در این کشور آشنا شوید. مخصوصا اگر به دنبال خرید ملک ارزان در گرجستان باشید، اطلاعات ذکر شده در ادامه میتواند به خوبی پاسخگوی این نیاز شما باشد.
به طور کلی، املاک در گرجستان به ۳ دسته تقسیم میشوند:

 • املاک بلک فریم گرجستان
 • املاک وایت فریم گرجستان
 • املاک سبز گرجستان

منظور از املاک بلک فریم؛ ملکی است که در مرحله اجرا و ساخت به تازگی به اسکلت بندی رسیده. در اصل در این واحد یا آپارتمان هنوز دیوار های ساختمان نیز ساخته نشده اند. البته این ساختمان با ساختمانی که در ایرا آن را به نام اسکلت بندی شده میشناسیم تفاوت دارد.
ساختمان های اسکلت بندی شده نسبت به آن چیزی که ما در ایران آن را میشناسیم، قسمت های ساخته شده بیشتری از جمله آسانسور و غیره دارند.

منظور از املاک وایت فریم؛ ساختمانی که است که چند مرحله از ملک بلک فریم جلوتر رفته. یعنی دیوار های داخلی ساختمان چیده شده و حتی لوله کشی و سیستم برق آن نیز تکمیل شده است. اما هنوز جای مواردی چون؛

 • پارکت
 • نقاشی
 • سرویس
 • کابینت
 • و…

در آن خالی است. در نهایت نیز ملک سبز، به ملکی اطلاق میشود که تمامی کار های ساختمان سازی، بنایی، ریزه کاری از جمله نقاشی و غیره در آن انجام شده و صرفا به لوازم خانگی (مبلمان، یخچال و…) برای شروع سکونت نیاز دارد.

اگر پیشنهاد ما را برای سرمایه گذاری در املاک گرجستان را بخواهید، پیشنهاد اول این است که به جای خرید خانه مسکونی یا ملک اداری و تجاری، تمرکز خود را بر روی خرید زمین بگذارید. همچنین می توانید مطلب برای اطلاعات بیشتر مزایای خرید ملک در گرجستان را بررسی کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here