شال و روسری

شال و روسری یکی از مهم ترین وسایلیست که هر خانمی به تعداد زیادی از آن ها نیاز دارد شاید دلیل آن این باشد که ما در کشور اسلامی زندگی می کنیم و داشتن مداوم حجاب امری اجباری تلقی می شود. تنوع بسیار زیاد در طرح، رنگ، جنس، کیفیت و… باعث شده تا بسیاری هنگام انتخاب شال و روسری 2021 با مشکل مواجه شوند، ما در ادامه مطالبی را ذکر کرده ایم که انتخاب را برای شما راحت تر می کند.

شال نو

 • مهم ترین نکاتی که حین خرید شال و روسری 2021 باید به آن دقت داشت چیست؟

اگر اندکی با دقت بیشتر به کمد لباس های زنان نگاه کنید می بینید که بیش از هر لباس دیگری آن را خریداری می کنند، اما این آمار بالای خرید نباید مانع از دقت داشتن به یکسری نکات در خصوص روسری یا شال شود. مهم ترین نکاتی که باید در این باره به آن ها دقت کرد شامل موارد زیر است.

 • جنس

شال و روسری 2021 را از جنس های مختلفی مثل نخی، ساتن، حریر، ابریشم و… تولید می کنند، بسته به این که برای چه مراسمی یا چه مکانی و همراه با چه لباس هایی قرار است بپوشید می توانید نوع دلخواه خود را انتخاب کنید، به طور مثال اگر برای استفاده روزمره می خواهید شال یا روسری بخرید بهتر است جنس نخی را انتخاب کنید چرا که سر نمی خورد و مدام به مرتب کردن نیاز ندارد.

 • رنگ بندی

انتخاب رنگ روسری یا شال کاملا سلیقه ای بوده و نمی توان گفت که چه رنگی بهتر است اما هنگام انتخاب رنگ باید دقت کنید که لباس شماچه رنگی است سپس رنگ متناسب با آن را خریداری کنید. نکته ی دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که بهتر است رنگ شال و روسری 2021 را متناسب با پوست خود انتخاب کنید به طور مثال رنگ های روشن مناسب پوست های روشن می باشند.

 • قواره

قواره را بهتر است بر اساس جثه ی خود انتخاب کنید به طور مثال اشخاصی که جثه ی ریز تری دارند باید از روسری هایی که قواره ی  کوچک تری دارد استفاده کنند چرا که ظاهری نامناسب را به شخص می دهد.

 • طرح

طراحان به دلیل خلاقیتی که دارند دائما در حال طراحی هستند اما همه ی طرح های آن ها مورد استقبال قرار نمی گیرد به طور مثال طرح ماندانا تا چند سال پیش یکی از پرطرفدارترین کارها به شمار می رفت در حالی که امروزه چنین نیست. اگر می خواهید همراه با مد پیش بروید پس هنگام خرید بهتر است از فروشنده بخواهید که جدیدترین طرح شال و روسری 2021 را به شما نشان دهد.

 • قیمت

از دیگر مواردی که باید به آن دقت کنید قیمت است، معمولا روسری و شال هایی که از جنس ابریشم هستند قیمت بیشتری دارند هر چه جنس مرغوب تر باشد محصول نیز گران تر است.

 • زمان خرید

این که شما در چه فصلی برای خرید شال یا روسری اقدام می کنید بسیار حائز اهیمت است زیرا می تواند هدف شما از خرید را به کلی تغییر دهد، در فصول گرم سال معمولا از شال های نازک با رنگ ها شاد استفاده می کنند این در حالیست که برای نیمه ی دوم سال رنگ های گرم و شال های ضخیم تر استفاده بیشتری دارند.

روسری 2021

هنگام شستشوی شال و روسری چگونه باید عمل کرد؟

ممکن است برخی از شما با دیدن این عنوان فکر کنید که شال و روسری هم مانند سایر لباس ها شسته می شوند اما چنین نیست و برخی از آن ها به دقت خاصی حین شستشو نیاز دارند، مهم ترین آن ها را در ادامه شرح داده ایم:

 • هیچ گاه برای شستشوی شال یا روسری خود از ماشین لباسشویی استفاده نکنید چرا که هم رنگ آن ها تغییر می کند و هم این که ممکن است بافت آن ها آسیب ببیند، به جای آن بهتر است با شامپو یا مایع ظرفشویی و با دست اقدام به شستشو کنید.
 • در صورتی که شال یا روسری شما لک شده است برای پاک کردن آن ابتدا مقداری شامپو را مستقیما روی آن ریخته و سپس به حالت دورانی انگشت خود را روی لکه بکشید بعد از یک ربع می توانید آن را شستشو دهید.
 • چنانچه می خواهید شال یا روسری پشمی خود را که بافت سنگین و درشتی دارد بشوئید نباید آن را آویزان کنید زیرا تغییر حالت می دهد، بلکه پس از شستن آن را درون یک صافی قرار دهید تا خشک شود.
 • معمولا بافت روسری یا شال ها ظریف و حساس تولید می شوند که این موضوع دقت زیادی حین اتو کشیدن را می طلبد، برای اتوی آن همیشه از یک پارچه سفید استفاده کرده و هیچگاه مستقیما اتو را بر روی آن ها قرار ندهید.
 • برای اتوی شال یا روسری 2021 که از جنس ابریشم است ابتدا آن را کمی نمدار کنید و اتو را روی درجه ملایم قرار دهید.
 • پس از پایان هر فصل ابتدا تمامی شال و روسری هایی که دیگر قابل استفاده برای سایر فصول نیستند را شسته و پس از خشک شدن آن ها را تا بزنید سعی کنید در بین هر کدام یک کاغذ سفید قرار دهید در این صورت حتی اگر رطوبتی وجود داشته باشد توسط کاغذ گرفته می شود.

از این که مثل همیشه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید بسیار خرسندیم، امیدواریم پاسخگوی سوالات شما در این زمینه بوده باشیم .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here