همان گونه که می‌دانید علم پزشکی در جهان روز به روز در حال پیشرفت است. در ایران نیز پزشکان زیادی هستند که تخصص خود را به خوبی بلد بوده و در زمینه کاری خود بسیار موفق هستند.

تخصص گوش و حلق و بینی یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین زیرشاخه‌های پزشکی است و در این زمینه هم متخصصان حاذق و بسیار با تجربه‌ای در کشور فعالیت می‌کنند. اما بد نیست که این عزیزان را نیز بشناسیم. ما در این مقاله قصد معرفی تعدادی از برترین و حاذق‌ترین متخصصان گوش و حلق و بینی را داریم.

متخصص گوش و حلق

متخصص گوش و حلق و بینی کیست؟

در ابتدا می‌خواهیم به بررسی این تخصص بپردازیم و مسیری که یک متخصص گوش و حلق و بینی طی می‌کند تا به این جایگاه برسد را نیز بررسی کنیم. تخصص گوش و حلق و بینی یکی از شاخه‌های پزشکی است. تمرکز این شاخه بر روی اعضایی است که در نامش وجود دارند. معادل نام این تخصص در لاتین ENT است که مخفف کلمات گوش بینی و گلو می باشد.

گوش و حلق متخصص

از آنجا که کل اعضای سر از جمله گوش، حلق یا گلو، بینی، گردن و خود سر در پزشکی با یکدیگر در ارتباط اند، این متخصصان در تمام این زمینه‌ها دارای علوم پایه‌ای هستند اما عموما در بین هفت گرایشی که در این رشته وجود دارد یکی را انتخاب کرده و به فعالیت و درمان در آن بخش می‌پردازند. این هفت بخش تخصص گوش و حلق و بینی عبارتند از:

  1. بخش آلرژیک
  2. بخش جراحی‌های سر، گردن و گوش که معمولا جهت زیباسازی، عملکردی یا بازسازی انجام می‌شوند
  3. بخش تومور‌های سر و گردن
  4. بخش مشکلات حلق
  5. بخش مشکلات گوش
  6. بخش اطفال
  7. بخش مشکلات بینی

پس قبل از انتخاب بهترین پزشک برای خود بهتر است به حوزه‌ی فعالیت تخصصی او توجه کنید تا بهترین تجربه از معاینه یا درمان را داشته باشید.

مراحل تبدیل شدن به متخصص گوش و حلق و بینی

قطعا شناختن مسیری که پزشک مورد نظرتان آن را گذرانده خالی از لطف نیست. پس بیاید تا مسیر تبدیل شدن یک دانشجو به یک متخصص گوش و حلق و بینی را بررسی کنیم.

این دانشجو پیش از هر چیز باید هشت سال در دانشگاه تحصیل کرده و دوره‌های کارآموزی را طی کند سپس از یکی از هفت حوزه‌ای که گفته شد یکی را انتخاب کرده و به فعالیت در آن زمینه می‌پردازد. پس قطعا می‌توان به یک متخصص گوش و حلق و بینی اعتماد کرد چرا که چنین متخصصی در این زمینه سال‌ها بصورت تئوری و فیزیکی آموزش دیده است.

گوش و حلق

بهترین متخصصان گوش و حلق و بینی ایران

قطعا هر کسی تمایل دارد در صورتی که از بیماری‌ای رنج می‌برد به بهترین متخصصانی که در دسترس اند مراجعه کند یا حداقل آنها را بشناسد از این رو با لیست بهترین متخصصان گوش و حلق و بینی ایران آشنا شوید و برای دسترسی به آن ها می توانید به سایت پذیرش 24 مراجعه کنید.

دکتر کمال هادی

دکتر کمال هادی متخصص گوش و حلق و بینی یکی از حاذق‌ترین متخصصان این زمینه در کشور هستند. این متخصص مجرب در زمینه‌های برجسته سازی گونه، جراحی زیبایی لاله گوش، جوان سازی پوست، جراحی پلک و زاویه سازی صورت نیز فعالیت می‌کنند. مطب ایشان اکنون در تهران خیابان ونک است.

دکتر سید مجید کاظمی

دکتر سید مجید کاظمی فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند و تخصص گوش و حلق و بینی را نیز از دانشگاه تهران دریافت کرده‌اند. این متخصص حاذق سوابق بسیاری را در کارنامه‌ی کاری خود ثبت کرده اند و اکنون خدمات بسیاری در زمینه‌‌های جراحی‌های صورت، بوتاکس، تزریق چربی، جراحی بینی، آندوسکوپی و بسیاری از زمینه‌های دیگر ارائه می‌دهند.

دکتر سید جواد محمدی

ایشان نیز یکی از متخصصان برجسته در گوش و حلق و بینی هستند. دکتر محمدی بیش از بیست سال سابقه حضور رسمی در وزارت بهداشت را دارد و بورد تخصصی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران داراست. دکتر محمدی سوابق بسیار زیادی را در کارنامه‌ی درخشان خود دارد و اکنون خدماتی از جمله جراحی بینی، گوش، سر و گردن، زیبایی صورت و زیبایی پلک را ارائه می‌دهد.

دکتر مجید ایرانی

دکتر مجید ایرانی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ارتش تهران در سال 1390 و دارای تخصص از دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال 1394 که اکنون در زمینه‌ی جراحی‌های زیبایی سر و صورت و جراحی‌های درمانی فعالیت می‌کنند. ایشان خدمات بسیاری را در زمینه‌ی و درمانی ارائه می‌کنند.

دکتر امید ابراهیمی

دکتر امید ابراهیمی که در سال 1377 و در سن 26 سالگی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شده و در سال 1383 با رتبه‌ی اول بورد تخصصی خود را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اخذ کردند. ایشان خدمات ارزنده‌ای مانند جراحی زیبایی بینی، جراحی زیبایی گوش، تزریق چربی، جراحی زیبایی پلک، برجسته کردن چانه، و پروتز گونه را ارائه می دهند.

دکتر انوش قهرمانی

دکتر انوش قهرمانی نیز یکی از برترین و برجسته‌ترین متخصصان گوش و حلق و بینی هستند و با دکترای پزشکی عمومی در سال 1374 و تخصص گوش و حلق و بینی در این زمینه فعالیت می‌کنند. ایشان خدماتی از قبیل جراحی گوش میانی، زیبایی بینی و صورت، ترمیم شکستگی های فک و صورت و حلق و سر و گردن را در شهر مشهد مقدس به بیماران ارائه می‌دهند.

قطعا نام تمام متخصصان گوش و حلق و بینی برتر کشوری در این لیست قرار نمی‌گیرد اما سعی داشتیم تا نام تعدادی از برترین‌ها را در این مقاله بگنجانیم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here