مرزخسروی

مرادعلی تاتار فرماندار قصرشیرین چندی پیش در جلسه هماهنگی ایجاد زیرساخت های ستاد اربعین قصرشیرین، گفته بود: مرز خسروی با قدمت بسیار زیاد از دیرباز محل تردد زائران به عتبات عالیات بوده است و با توجه به خبرهای امیدوار کننده از مقامات بلندپایه کشورمان امسال شاهد تردد قطعی زائران اربعین از این مرز خواهیم بود.

اکنون مرز خسروی از زیرساخت مطلوب و مناسب شامل آب، برق، مخابرات و فیبر نوری، بهداشت و درمان برخوردار است و در زمان باقی مانده تا ایام اربعین نیز دیگر نیازمندی های لازم برای تردد زائران در این مرز انجام می شود.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفته بود: عملیات اجرایی رفع نواقص و کمبودها در زمینه زیرساخت های اربعین از امروز به طور رسمی شروع می شود و همه دستگاه ها موظف به انجام دادن مسئولیت های خود هستند.

تاتار گفته بود: با توجه به محرومیت شهرستان قصرشیرین، عبور و مرور زائران فرصت بسیار مناسبی است تا علاوه بر برکات معنوی که شامل حال ما می شود از این ظرفیت برای بهبود وضعیت معیشت مردم استفاده کنیم. با توجه به تلاش های بسیار زیادی که پارسال انجام شد، بسترهای لازم برای رفت و آمد زائران اربعین حسینی در مرز خسروی فراهم شده و اکنون در فرصت باقی مانده تا زمان برگزاری این همایش بزرگ پیاده روی جهان اسلام، اهتمام بیشتر مسئولان بر تقویت زیرساخت های موجود است.

چهار توقفگاه با 140 هکتار مساحت در قصرشیرین و مسیر مرز خسروی برای توقف خودروهای سواری زائران اربعین احداث شده است که ظرفیت گنجایش 100 هزار دستگاه خودرو را دارد. کار ترمیم آسفالت مسیر قصرشیرین به مرز خسروی، روشنایی معابر، احداث سرویس های بهداشتی در مسیر قصرشیرین به مرز خسروی نیز از دیگر اقدام های صورت گرفته است و نواقص موجود در این رابطه تا ایام اربعین حسینی برطرف خواهد شد.

با این همه متاسفانه امروز (یازدهم مهر) مسئول قرارگاه اربعین استان کرمانشاه اعلام کرد: بعلت درگیری های داخلی در بغداد، مرز خسروی از طرف کشور عراق بسته شده است و برای امنیت زائران کشورمان تردد از این مرز فعلا صورت نمی گیرد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here