مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار جامعه

شرایط و چگونگی شرکت در ششمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور

مطالب پربازدید

ششمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشورمدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی (سید عزیز آشنا) به تشریح جزئیات و شرایط شرکت در ششمین آزمون استخدامی پرداخت و گفت: ۴۴۶۴ نفر در این آزمون پذیرفته می‌شوند که از طریق آزمون کتبی و مصاحبه استخدام خواهند شد.

 

در این آزمون دو دفترچه سوال به داوطلبان داده می‌شود که یکی اختصاصی و دیگری عمومی است. در دفترچه راهنما که در سامانه آزمون موجود است، دروس لازم برای هر شغل به طور مجزا مشخص شده است.

 

مطالب پربازدید

شرایط سنی شرکت در این آزمون برای مدرک دیپلم حداقل سنی ۲۰ و حداکثر ۲۵ است. برای مدرک کاردانی حداکثر سن ۳۰، مقطع کارشناسی حداکثر سن۳۵ و کارشناسی ارشد حداکثر ۴۰ و دکتری ۴۵ سال است.

 

سوالات آزمون تستی است و ضریب یک دارد. هر پاسخ غلط ۱/۳ نمره منفی دارد. ضریب دفترچه عمومی ۴۰ درصد و ضریب دفترچه اختصاصی ۶۰ درصد است. در پذیرش نهایی ۷۰ درصد نمره آزمون کتبی و ۳۰ درصد مصاحبه تاثیرگذار است.
کارت ورود به جلسه از ۱۳ اسفند ماه روی پروفایل داوطلبان قرار میگیرد، که داوطلبان در تاریخ ۱۳ اسفندماه می‌توانند اطلاعات خود را روی کارت چک کنند و آن را پرینت بگیرند. روی کارت هم حوزه امتحانی داوطلبان مشخص می‌شود. ما در این آزمون پذیرش بومی نداریم یعنی بومی بودن امتیازی محسوب نمی‌شود. ویرایش اطلاعات نیز تا پایان مهلت ثبت‌نام یعنی ۹ بهمن ماه امکان‌پذیر است.

در پذیرش، افرادی که با چند برابر ظرفیت قبول می‌شوند و برای مصاحبه دعوت‌ میشوند، در هر شغل کسی که ۵۰ درصد بالاترین امتیاز مکتسبه را کسب کرده باشد برای مرحله چندبرابر ظرفیت انتخاب می‌شود. تاریخ‌های مصاحبه از طریق پروفایل، سایت و اطلاع‌رسانی‌های عمومی که انجام می‌دهیم به اطلاع خواهد رسید

.

هنگام ثبت‌نام اولیه ابتدا پرداخت به بانک انجام میگیرد که هزینه ثبت‌نام در آزمون ۳۶ هزارتومان است همچنین ۵۰۰ تومان هم برای هزینه پیامک‌هایی که ارسال می‌شود دریافت می‌شود که مجموعا هزینه ۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان دریافت می شود. وقتی ثبت نام انجام شد یک کد دریافت می‌شود که برای پرداخت مالی و شروع ثبت‌نام است. اگر احیانا کسی این کد خود را فراموش کرد در سایت یک گزینه فراموشی کد رهگیری وجود دارد که می‌تواند روی آن کلیک کرده و کد برایش پیامک شود.

مطالب پربازدید

داوطلبان هنگام ثبت‌نام حتما باید یک شماره تلفن در دسترس در سامانه وارد کنند چراکه اطلاع‌رسانی‌ها با پیامک انجام خواهد شد. همچنین افراد پس از پایان ثبت‌نام یک کد رهگیری دریافت می‌کنند که با استفاده از آن می‌توانند وارد پروفایل شوند. باز هم اگر کسی کد رهگیری را فراموش کرد می‌تواند در سامانه با انتخاب گزینه فراموشی کد رهگیری، کد خود را دریافت کند.

آشنا در مورد تحصیلات داوطلبان گفت: آخرین مدرک دریافتی ملاک است. اگر برای شغلی مدرک کارشناسی لازم است و فرد کارشناسی ارشد دارد و ثبت‌نام کند ایرادی ندارد ولی استخدامش با مدرک کارشناسی‌اش خواهد بود. کد رشته ها در دفترچه آمده؛ برای برخی شغل‌ها مثل بانکداری آمده بانکدار یک بانکدار دو و بانکدار سه؛ طبیعتا این شغل‌ها متفاوت است و از دروس می‌توانید متوجه شوید که فرد برای چه شغلی در حال استخدام است.

طبیعتا کسی که دروس حسابداری برای وی ذکر شده به عنوان تحویلدار قرار است استخدام شود، اما کسی که دروس مهندسی برایش ذکر شده قرار است در بخش کارشناسی مهندسی بانک استخدام شود اما چون همه‌ این عنوان‌ها بانکدار است ما بانکدار یک و بانکدار دو ذکر کردیم.

اعلام کلید سوالات نداریم اما هر داوطلب می‌تواند کارنامه خود را در پروفایل مشاهده کند. نتیجه سوالات کتبی را سعی می‌کنیم در اسرع وقت بعد از برگزاری آزمون اعلام کنیم اما فرآیند دعوت افراد چند برابر ظرفیت به مصاحبه، انجام مصاحبه و نتایج آن‌ها و آمار گرفتن پروسه‌ای زمان‌بر است. نتایج مصاحبه‌ها به سامانه آزمون باز می‌گردد. در سامانه با اعمال ۷۰ درصد نمره کتبی و سی درصد نمره مصاحبه این‌ها را بررسی می‌کنند و مشخص می‌شود چه افرادی قبول شده‌اند.

آشنا با بیان این که چک کردن مدارک بعد از قبول شدن افراد است گفت: اگر کسی اطلاعاتی که داده غلط باشد در مرحله نهایی حذف می‌شود و فرد دیگری جایگزین می‌شود. مشکلی که در آزمون‌های قبلی ایجاد شده بود این بوده که برخی عکس اشتباه آپلود می‌کنند و چون نمی‌توان تطابق داد از آزمون محروم می‌شوند. حتما داوطلبان هنگام بارگذاری مدارک دقت کنند.

در سایت ثبت نام یک سامانه‌ای پیش‌بینی شده که با توجه به تحصیلات، جنسیت و سهمیه به داوطلبان اعلام می‌کند که برای چه مشاغلی می‌توانند آزمون دهند.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

نکته آخر اینکه، محل آزمون حتما نیاز نیست محل سکونت داوطلبان باشد. ضمنا این آزمون روز جمعه ۱۷ اسفندماه 1397 برگرار می شود.

لینک های مفید و مورد لزوم:

دانلود دفترچه آزمون  http://acecr.ac.ir/file/download/download/۱۵۴۷۹۲۰۷۳۷-.pdf

ثبت نام در آزمون   https://hrtc.ir/exam/list

راهنمای ثبت نام در آزمون https://hrtc.ir/media/documents/Registration_Guide.pdf

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا