مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار جامعه

کشاورزانی که زکات می‌دادند؛ اکنون به نان شب‌شان محتاج هستند

مطالب پربازدید

تجمع اعتراضی کشاورزان ورزنه، تجمع کشاورزانامروز حدود ۳۰ الی ۴۰ نفر از حقآبه‌داران و کشاورزان ورزنه در اعتراض به تضییع حقآبه‌شان در یکی از میادین عمومی این شهر تجمعی را برگزار کردند.

بنا بر گفته حسن کاظم‌زاده یکی از کشاورزان اهل ورزنه :

“قرار بود آذرماه به کشاورزان برای کشت‌شان آب داده شود که ندادند. ۱۵ دی هم قرار بود آب داده شود که باز هم داده نشد و زمان آن را به تاخیر انداختند. اکنون زمان کشاورزی است و کشاورزان نیازمند آب هستند. سال قبل هم به آنها آبی داده نشد و این امر موجب شده که اوضاع اقتصادی کشاورزان بسیار بد باشد.”

آقای روحانی در میدان نقش جهان اصفهان به مردم وعده داده بودند که زاینده‌رود را احیا می‌کنند اما نه تنها که این کار را نکرده‌اند بلکه به‌رغم ممنوعیت بارگذاری جدید آب زاینده‌رود، در دوران ریاست جمهوری وی طی چهار سال، چهار مرتبه بارگذاری صورت گرفته است.

مطالب پربازدید

به گفته کاظم‌زاده؛ آبی که در حقآبه‌ها منظور شده، دارای مالک هستند و اسلاف ما آن را خریده‌اند و اکنون به ما رسیده است. از همین رو، جزو انفال نیستند که هر کسی بتواند از آنها برداشت کند. ۷۳ درصد آبی که پشت سد زاینده‌رود است متعلق به کشاورزان است چراکه بابت آن پول داده‌اند.

بخش بن‌رود به مرکزیت ورزنه در حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت دارد. مردم اینجا افرادی معتقد و مذهبی هستند. وضعیت بد معیشتی اما آنها را به‌شدت نیازمند کرده است. افراد زکات‌دهنده اکنون به نان شب محتاج هستند. افرادی هستند که صد جریب زمین دارند اما به‌خاطر نبود آب کشاورزی، وضعشان به جایی رسیده که شب‌ها دیر به خانه می‌روند تا اهل منزلشان با دست‌های خالی آنها مواجه نشوند.

مطالب پربازدید
منبع
ایلنا
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا