مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار جامعه

تمایل دختران جوان به افراد مسن و پولدار “ازدواج با مرد بیست سال بزرگتر”

مطالب پربازدید

تمایل دختران جوان به افراد مسن

این روزها و طی چند دهه اخیر گروهی از دختران جوان، تمایل به ازدواج با افراد مسن پیدا کرده اند این تمایل به گونه است که بدخی از این دختران و زنان مایل به ازدواج با مرد بیست سال بزرگتر از خود هستند تا بتوانند آینده زندگی خود را از نظر اقتصادی تامین کنند. آری یکی از دلایل تمایل دختران و زنان به ازدواج با مرد سن بالا و افراد مسن همین نگرانی از وضعیت اقتصادی و ناامنی های اقتصادی در زندگی آینده است. به این دلیل است که شاید ازدواج با مرد سن بالا دیگر آن کراهت سابق را نداشته و احتمالا کم کم با افزایش این نوع ازدواج ها در میان آداب و رسوم و فرهنگ ایرانیان جا بیفتد. اگرچه این گونه روابط و ازدواج ها در فرهنگ غنی و متمدن ایران زمین تعریف نشده و بارها مورد سرزنش واقع شده است.

چرا دختران جوان با سن کم به این نوع ازدواج راضی می شوند؟

دلایل و علل گوناگونی ممکن است وجود داشته باشد، یکی از دلایل دختران جوان به افراد مسن، سن بعضی ازدحتران است آری اغلب دخترانی که بیش از ۳۰سال سن دارند، به این نتیجه رسیده اند که برای تامین آینده و تضمین زندگی خوب داشتن، نمی توان به پسران کم سن و سال و جوان تکیه کرد. و این مردان مسن هستند که با تجربه و سرمایه ای که دارند توانایی ایجاد شرایط لازم یک زندگی ایده آل بدون دغدغه را فراهم کنند.

ترس از تنهایی

دلیل بعدی که برخی دختران مردان سن بالا را به پسران جوان ترجیح می دهند، هیجانات روحی و عدم کنترل خشم برخی از پسران جوان است. از دلایل دیگر که تمایل دختران را به ازدواج با افراد مسن افزایش داده است، حس مسئولیتی است که دراین مردان وجود دارد این درحالی است که معمولا این حس در برخی از جوانان کمتر دیده می شود که بخواهند مسئولیت تشکیل یک خانواده را به عهده بگیرند. وقتی پسری احساس مسئولیت نداشته باشد می تواند به دختر صدمه روحی جبران ناپذیری وارد کند و دختران را تنها کند. وباعث شود دختری که تا قبل از ورود پسر به زندگی اش، که زندگی شادی داشت اکنون چیزی جز تنهایی و افسردگی ندارد.

گاه همین تنهایی هاست که تمایل دختران به ازدواج با افراد مسن را افزایش می دهد.

مطالب پربازدید

ازدواج با افراد مسن بدلیل کمبود محبت…

از دلایل دیگر تمایل به این گونه ازدواج در دختران و زنان می توان به حس کمبود محبت شدید در این دختران از جانب پدر است. پدر که بعنوان اولین جنس مخالفی است که دختران با او ارتباط دارند. اگر این رابطه آنطور که باید درست و گرم نباشد و پدر نتواند نیازهای عاطفی دختر را به درستی برآورده کند، دختربه مردان مسن پناه می برند تا این کمبود محبت را جبران کنند و برای اینکار تن به ازدواج با مردان سن بالا می دهند.

نیاز مالی و وضع بد اقتصادی دختران

عمده دلیل این گونه ازدواج ها معمولا، وضعیت اقتصادی عالی این گونه مردان است که این عامل یک دلیل خیلی خوب بخصوص برای دخترانی که سطح اقتصادی متوسط یا پایین دارند برای توجیه این گونه ازدواج هاست. دختر می داند که بااین ازدواج آینده زندگیش برای همیشه تامین خواهد بود، هرچند که ممکن است دختران در این گونه روابط هیچ گونه حس دلبستگی یا وابستگی به این گونه مردان نداشته باشند درحالیکه این مردان به دنبال محبتی می گردند که در زندگی قبلی خود نداشته اند و به دنبال کسی هستند که بتواند نیاز های روحی و عاطفیشان را فراهم کند.

این گونه روابط  و تمایل دختران جوان به افراد مسن اگر چه در آداب و رسوم و سنن ایرانی رواج ندارد و در گذشته حتی کراهت هم داشته است، اما متاسفانه امروز با تغییر فرهنگ خانواده ها، تغییر در نوع رابطه ها، واوضاع اقتصادی جامعه تمایل زنان و دختران به ازدواج با افراد مسن افزایش یافته است به طوری که شاید خیلی از دختران جوامع امروزی یکی از ملاک های اصلی و مهم خود را برای تشکیل خانواده و ازدواج سن و وضعیت مالی طرف مقابلشان باشد اگر چه این ازدواج ها مشکلات خود را نیز دارند اما متاسفانه مسائل مالی را بر تمامی این مشکلات ارجح می دانند و فقط به فکر تامین مالی آینده خود هستنو و هیچ توجهی به نیاز های عاطفی که از نیازهای مالی مهم تر است ندارند.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا