راهنمای خرید گل

ممکن است بخواهید برای دیگران هدیه بخرید ، اما نمی دانید چه چیزی مناسب است. قطعاً پس از کمی جستجوی از دیگران ، یکی از گزینه های شما خرید گل است . اگر دانش و آگاهی در مورد گل و خرید گل دارید ، می توانید این کار را خودتان انجام دهید و گل مورد نظر خود را سفارش دهید ، اما اگر اطلاعات زیادی در مورد گل ندارید ، کافی است کار را به یک متخصص بسپارید و بدهید گل به یک دوست و آشنا. بهترین تحویل ممکن را دریافت کنید.

 راهنمای گل

نکاتی برای جلوگیری از پشیمانی خریدار

بهار و پاییز بهترین زمان برای کاشت است ، اما راهنمای خرید گل در نهایت می توان یک کیف پول خالی و یک باغ پر از گیاهان کوتاه مدت ، بیمار یا حتی مرده را خالی از لطف کرد.

خوشبختانه بازدید از خانه گل می تواند سرگرم کننده و موفقیت آمیز باشد ، به شرطی که خود را به دانش مجهز کنید تا اطمینان حاصل کنید که با گیاهان زیبا و سالم به خانه می آیید که به جذابیت خانه و باغ شما می افزاید.

راهنمای خرید گل آپارتمانی ، راهنمای خرید گلیم فرش

قبل از خرید برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی قبل از خرید . قبل از رفتن به گلخانه ، مطالعه راهنمای خرید گل منطقه ای در باغ خود که قصد دارید گیاهان یا گیاهان جدیدی به آن اضافه کنید مهم است .

 • قرار گرفتن در معرض نور: آیا در معرض نور خورشید ، نور خورشید فیلتر شده یا سایه هستید. محل کارخانه به کجا اشاره دارد؟ به عنوان مثال ، مناطق رو به غرب اغلب در اواخر بعد از ظهر آفتاب سوزان دارند ، در حالی که قرار گرفتن در معرض شمال دارای سایه است. مکانهای کاشت رو به شرق آفتاب صبح و سایه ظهر را دریافت می کنند . در حالی که مناطق جنوب در معرض آفتاب کل روز قرار دارند.
 • مساحت: چه مقدار فضای مناسب برای رشد گیاه وجود دارد. اگر یک منطقه بزرگ باشد ، ممکن است به چندین گیاه کوچکتر یا یک گیاه برای بزرگ شدن احتیاج داشته باشید.
 • خاک: شما چه نوع خاکی دارید؟ سه نوع اصلی خاک وجود دارد . خاک رس ، لوم و ماسه ای – و گیاهان اغلب نوع خاصی را ترجیح می دهند.

راهنمای خرید گل برای منزل

از خریدهای تکانه ای پرهیز کنید . عاشق این گیاه پر جنب و جوش که به طور برجسته در مهد گل نمایش داده می شود . و پس از آن خریداری می شود . بدون دانستن محل باغ یا حتی اگر در آب و هوای شما خوب کار کند ، می تواند آسان باشد. این می تواند احتمال بقای گیاه را کاهش دهد.

متأسفانه ، غیر معمول نیست که برخی از فروشگاه های بزرگ . گیاهان زنجیره ای متناسب با آب و هوای خاصی را که در آن قرار دارند  می فروشند . بهترین راهنمای خرید گل شما این است که از کنار این گیاه زیبا عبور کنید . مگر اینکه وقت کافی برای تحقیق کمی داشته باشید.

راهنمای خرید گل گاوزبان ، راهنمی خرید گل

درباره گیاه اطلاعات کسب کنید

برچسب خرید را بخوانید. اکثر گیاهان به همراه یک کتابچه راهنمای گل دستورالعمل خود به صورت یک برچسب گیاهی ارائه می شوند . انواع اطلاعاتی که می توانید روی برچسب پیدا کنید شامل نام گیاه ، میزان رشد گیاه ، زمان گلدهی ، میزان قرار گرفتن در معرض آن و نیاز آبی آن است. همیشه همه راهنمای خرید گل تولید کننده در برچسب آن ذکر نشده است . اما با استفاده از نام ، می توانید خودتان کمی آنلاین تحقیق کنید.

گیاهان ناسالم برا شناسایی کنید

علائم گیاهان ناسالم را بشناسید. متأسفانه برخی از گیاهان ناسالم را می توان در گلخانه یافت. در اینجا برخی از علائم هشدار دهنده وجود دارد که باید از آنها مراقبت کنید . تا مطمئن باشید یک گیاه بیمار را به خانه نمی برید.

 • زرد شدن برگها: این می تواند نشانه کمبود مواد مغذی ، آبیاری بیش از حد یا هر دو باشد.
 • گیاهان مرتبط با ریشه: وقتی گیاهان در ظرف مهد گل برای مدت طولانی رشد می کنند ، ریشه های آنها به صورت دایره ای رشد می کند و جذب آب یا مواد مغذی را برای آنها دشوار می کند. علامت یک گیاه متصل به ریشه شامل رشد ریشه آن از طریق سوراخ های تخلیه ظرف آن است . یا می توانید از یک گلخانه بخواهید که گیاه را با احتیاط از گلدان بیرون بکشد تا بتوانید سیستم ریشه را ببینید .

موارد دیگر راهنمای خرید گل

 • آفات یا بیماری ها: گیاهان در مهد گل ها می توانند شامل آفات یا بیماری های مضر حشرات باشند که می توانند گیاهان اطراف باغ شما را آلوده کنند. برگها را از نظر لکه ها بازرسی کنید ، که این می تواند نشانه آسیب دیدگی باشد . حشرات تمایل دارند زیر برگ یا ساقه پنهان شوند.
 • علف های هرز: از بالای گلدان ریشه گیاه با دقت نگاه کنید تا مطمئن شوید هیچ علف هرز آن را کنترل نمی کند و سعی در ورود به خانه شما ندارد. شما می توانید قبل از کاشت به راحتی علف های هرز را بیرون بیاورید.
 • پژمردگی برگها: ظاهراً گیاه در شیرخوارگاه به اندازه کافی آبیاری نشده است که برگهای آن شروع به پژمردگی می کند. گاهی اوقات همه گیاهان برای بازیابی نیاز به آبیاری عمیق خوب دارند.

جوانه ها در راهنمای خرید گل مهم است

جوانه ها را برای شکوفه زدن انتخاب کنید. بیایید حقیقت را بپذیریم ، گیاهان گلدار آنهایی هستند که توجه ما را جلب می کنند. اگرچه بوته های کامل وسوسه می شوند اما راهنمای خرید گل هایی که هنوز شکوفا نشده است عاقلانه است.

تصور کنید با یک گیاه هورنتانیا که از شکوفه های رنگارنگ پوشیده شده بود به خانه آمده و آن را بکارید. شما انتظار دارید که مدت زمان طولانی از شکوفه های آن لذت ببرید. بیشتر شکوفائی آن هنگام نشستن در گلخانه اتفاق افتاده است . با این وجود مدت زمان باز ماندن گلها در خانه شما محدود است . علاوه بر این ، کاشت گیاهان جدید استرس زا است و می تواند باعث ریزش گل شود . اگر هورنتانیا با گلهای باز نشده خریداری می کردید ، گلهای آنها به زودی پس از کاشت باز می شد و از یک فصل گلدهی طولانی تر لذت می برید.

راهنمای خرید گل مصنوعی ، راهنمای خرید گل بامبو

گیاه جوانتر بخرید

از گیاهان جوان نترسید . ممکن است وسوسه شوید که یک گیاه بزرگتر و بزرگتر بخرید تا گیاه کوچکتر . اما ممکن است پول خود را هدر دهید. به عنوان مثال ، گیاهان چند ساله یا بوته ای با ظرفیت جذب آب 3.8 لیتر . در مقایسه با گیاهان با جذب 18.9 لیتر جوان تر هستند و توانایی تحمل تنش کاشت را دارند . بعلاوه ، گیاهان جوان در ابتدا سریعتر از گیاهان بزرگتر رشد می کنند . همچنین هزینه کمتری دارد و در زمان کاشت باعث صرفه جویی در وقت شما می شود.

با این حال در راهنمای خرید گل ، مواردی وجود دارد که گیاه بزرگتر انتخاب بهتری است. اگر به دنبال یک اثر فوری هستید یا یک گیاه رشد کند را انتخاب می کنید ، اندازه بزرگتر ممکن است بهترین گزینه باشد.

راهنمای خرید گل با هزینه کم

گیاهان محلی را هر زمان ممکن خریداری کنید . گیاهان در صورت کاشت در نزدیکی محل کاشت شانس بیشتری برای بقا دارند . زیرا شرایط آب و هوایی مشابه است . گیاهانی که از آب و هوای مختلف آورده شده اند ممکن است فرصت سازگاری با شرایط آب و هوایی جدید را نداشته باشند . به عنوان مثال ، گیاهانی که در کالیفرنیا رشد می کنند دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای هستند . حمل و نقل گیاهان از کالیفرنیا به مناطق خشک ، بیابانی گرم و یا کوهستانی سرد ممکن است رنج ببرد. و حتی اگر گیاهان فرصت “سخت شدن” را نداشته باشند ، می میرند و می میرند . یعنی کم کم خود را به تغییر دما عادت می دهند.

راهنمای فروشگاه برای خرید گل

از یک گلخانه معتبر بپرسید. اگر در مورد گیاه خاصی سوال دارید یا در انتخاب نوع گیاه مناسب برای منظره خود به کمک نیاز دارید. از یک راهنمای خرید گل متخصص باغبانی یا گواهینامه مجاز در گلخانه هایی که در آن خرید می کنید ، سوال کنید. آنها دوره های طولانی را به پایان رسانده اند و می توانند منبعی بی بدیل باشند.

توجه به این نکته مهم است که هرکسی که در یک گلخانه کار می کند چیزهای زیادی در مورد گیاهان نمی داند . بنابراین نترسید که بخواهید در مورد سوالات خود با یک متخصص راهنمای خرید گل صحبت کنید.

راهنمای خرید انواع گل

گلخانه مناسب انتخاب کنید

گلخانه متناسب با نیازهای خود را انتخاب کنید. انواع مختلفی از مکان ها وجود دارد که می توانید برای خرید گیاهان به آنجا بروید.

 • مهد کودک محلی: این مهد گل ها معمولاً محلی هستند که از یک تا چند مکان در سطح شهر یا مترو پخش می شوند . آنها تمایل دارند که بهترین منبع برای انواع گیاهان محلی پرورش یافته متناسب با منطقه شما باشند . کارکنان به طور کلی راهنمای خوب خرید گل در مورد چالش های منحصر به فرد باغبانی در منطقه شما و نحوه برخورد با آنها دارند.
 •  نهالستان های بزرگ : به دلیل اندازه و قدرت خرید ارزان ترین قیمت ها را ارائه می دهند و کارخانه های جدید بیشتر تحویل می شوند. وثیقه نیز به احتمال زیاد در این نوع مهدها معرفی می شود.
 • فروش گیاهان باغ گیاه شناسی: این منبع بسیار خوبی برای گیاهان معمولی و گیاهانی است که سخت پیدا می شوند و به خوبی با آب و هوای شما سازگار هستند. این فروش ها معمولاً در بهار و گاهی در پاییز نیز ارائه می شوند. بعضی از پارک ها یک مهد کودک در طول سال دارند که بازدید کنندگان می توانند گیاهان را خریداری کنند.

منبع: huffingtonpost

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here