مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار بین الملل

اختراع افتخار آمیز دختر فلسطینی برای بازسازی غزه

مطالب پربازدید

دختر فلسطینی برای تسهیل در بازسازی غزه اقدام به راه اندازی خط تولید برای یک محصول مفید در این زمینه کرد.

مجد

رژیم صهیونیستی ویرانی های بسیاری در فلسطین به بار آورده است اما دختری به نام مجد مشحروی با اختراع جالب و افتخارآمیز خود با بلوک های بتونی که از ضایعات ساخته شده اند، قصد بازسازی خانه های ویران غزه را دارد. مجد در سرزمین های تحت محاصره فلسطین بزرگ شده که در ادامه صحبتهایش را در این باره می شنوید:

ایده این کار بسیار عجیب آغاز شد. مردم می گفتند “جدی میگی،می خواهی خانه هایمان را با آشغال بسازی؟”. در جنگ سال 2008 قسمتی از خانه ما ویران شد. هنگامیکه من به آنجا وارد شدم نمی دانستم وسایلم کجا هستند و فقط گریه می کردم. وقتی ویرانی های را می دیدم به این فکر افتادم که چطور می توانیم بلوک های سیمانی سبک تر و مقرون به صرفه تر برای بازسازی خانه تولید کنیم.

مطالب پربازدید

 

بنا بر اعلام بی بی سی مجد  به ایده کیک سبز رسید، یعنی ساختن بلوک های بتونی از هر چیزی که اطرافش پیدا می شد. علت انتخاب این نام، حفره های درونی بتون است که به سبک بودن آن کمک می کند، به گفته مجد نام این اختراع خیلی ربطی به مصالح ندارد و مردم اغلب از او می خواهند اسم دیگری برای آن پیدا کند و پاسخ این دختر منفی است.

 

کیک سبز به محیط زیست کمک می کند و از مواد دور ریختنی تشکیل شده است.اگر به طور دقیق تر بخواهید بدانید مقدار بسیار کمی سیمان، قلوه سنگ و خاکستر در آن به کار رفته است. برای تهیه خاکستر هم از رستوران های محلی یا کارخانه هایی تهیه می شود که قبلا با زباله های‌شان و باعث آلودگی آب های زیرزمینی غزه می شدند.کیک سبز علاوه بر آنچه در توضیح آن آمده به اشتغال زایی نیز کمک کرده است، زیرا در کارخانه، محلی تولید شده که افرادی در این محیط مشغول فعالیت هستند.

 

مطالب پربازدید

در حدود یک سال که خط تولید کیک سبز به راه افتاده تقریبا 30 هزار بلوک بتونی تهیه شده است

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا