مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار بین الملل

هدر نائورت جانشین احتمالی نیکی هیلی خواهد بود

مطالب پربازدید

هدر نائورت

پولیتیکو به نقل از نزدیکان رئیس جمهور آمریکا گزارش داد نام نائورت در میان کاندیداهای مختلف از جمله کلی نایت کرافت، جیمی مک‌کورت و ریچارد گرنل، به ترتیب سفرای آمریکا در کانادا، فرانسه و آلمان برای تصدی نمایندگی آمریکا در سازمان ملل دیده می‌شود.

نیکی هیلی هفته گذشته از سمت نمایندگی آمریکا در سازمان ملل به طور ناگهانی استعفا داد و استعفای او موجب تعجب بسیاری شد. ترامپ در این باره اعلام کرد قصد دارد ظرف دو تا سه هفته آینده جانشین هیلی را معرفی کند.

دینا پاول؛ معاون سابق مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا که در ابتدای سال میلادی جاری دولت را ترک کرد از جمله کسانی بود که پیشتر نام او در میان نامزدهای احتمالی برای تصدی مقام نمایندگی آمریکا در سازمان ملل به چشم می‌خورد. پولیتیکو به نقل از یکی از مدیران اجرایی شبکه خبری فاکس نیوز به انتخاب احتمالی نائورت به عنوان جانشین هیلی اشاره کرد. مقامات کاخ سفید از عملکرد هدر نائورت در مقام سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در دفاع از سیاست‌‌های رئیس جمهور این کشور رضایت دارند.

مطالب پربازدید

تا پیش از این، گمانه‌زنی‌های بسیاری درباره جانشین نیکی هیلی مطرح شده بود. پیشتر واشنگتن اگزمینر به نقل از یک منبع آشنا از احتمال تصدی این مقام توسط ریچارد گرنل صحبت به میان آورده بود. چندی پیش نیز ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهور آمریکا اخبار منتشر شده درباره احتمال انتصابش برای این سمت را تکذیب کرد.

پایگاه خبری هیل

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا