مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار بین الملل

تلاش داماد ترامپ برای نجات «بن سلمان»

مطالب پربازدید

داماد و مشاور ترامپ که روابط شخصی نزدیکی با ولیعهد سعودی دارد از او خواسته درباره قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی شفاف‌سازی کند.

کوشنر

داماد ترامپ

به گزارش افکارنیوز، «جارد کوشنر»، داماد و مشاور «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا که روابط شخصی نزدیکی با «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی دارد در مصاحبه‌ای روز دوشنبه تلاش کرد قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار منتقد سیاست‌های آل‌سعود را کم‌اهمیت جلوه دهد.

کوشنر که با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت‌وگو می‌کرد گفت: «من هر روز مطالبی می‌بینم که نادرست هستند. این مطالب را در خاورمیانه می‌بینم، در واشنگتن می‌بینم.»

وی در این مصاحبه همچنین تصریح کرد از محمد بن سلمان خواسته درباره مسئله خاشقچی، «شفاف» عمل کند. کوشنر در پاسخ به این سوال که آیا دولت آمریکا در حال تجدیدنظر در روابطش با ولیعهد سعودی است گفت: «وقتی همه حقیقت را بدانیم، ارزیابی‌مان را انجام می‌دهیم.»

مطالب پربازدید

کوشنر اضافه کرد: «در حال حاضر، به عنوان دولت بیشتر در مرحله حقیقت‌یابی قرار داریم و فعلاً تا آنجا که می‌توانیم از جاهای مختلف واقعیت‌ها را جمع‌آوری می‌کنیم.»

عربستان سعودی، بعد از انکارهای اولیه، سرانجام شنبه ۲۸ مهر اعتراف کرد «جمال خاشقچی» داخل ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول کشته شده است. روایت ریاض که مدعی شده مرگ خاشقچی بعد از درگیری داخل ساختمان کنسولگری اتفاق افتاده با تردیدهای جدی در دنیا رو به رو شده است.

دختر و داماد ترامپ

«کوشنر» در این مصاحبه از عربستان سعودی به عنوان «متحد بسیار قدرتمند» آمریکا یاد کرد. وی گفت: «ما باید بتوانیم با متحدانمان کار کنیم و فکر می‌کنم عربستان سعودی متحد بسیار قدرتمندی بوده است.»

کوشنر به نقش عربستان سعودی برای مقابله با آنچه آن را «نفوذ ایران در منطقه» خواند.

مطالب پربازدید

«جمال خاشقجی» از سه‌شنبه ۱۰ مهرماه (۲اکتبر) بعد از ورود به ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول ناپدید شد. مقام‌های ترکیه‌ای به رسانه‌ها اعلام کردند او در داخل این ساختمان کشته شده و بدنش قطعه قطعه شده است.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا