مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
دسته بندی نشده

اشتباهات فردی گریبان استقلال را گرفت/ السد حریف پرسپولیس در نیمه نهایی

مطالب پربازدید
استقلال

استقلال در بازی برگشت برابر السد به تساوی دو بر دو دست یافت و از صعود به مرحله بعد بازماند.

به گزارش ایسنا، السد قطر و استقلال در دیدار برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفتند. این دیدار در نهایت با تساوی ۲ بر ۲ خاتمه یافت.

با توجه به پیروزی سه بر یک السد در بازی رفت و تساوی دو تیم در بازی برگشت، در نهایت یاران ژاوی با حساب ۵ بر ۳ راهی نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شدند تا مجددا به حریف خود در دور گروهی یعنی پرسپولیس برخورد کنند.

اکرم عفیف (دقیقه ۲۷) و بغداد بونجاح (۲+۹۰) برای السد و روح الله باقری (دقیقه ۳۳) و مرتضی تبریزی (۴۹) برای استقلال گل زدند.

مطالب پربازدید

نیمه نخست

شاگردان شفر که با سه مهاجم پای به میدان گذاشتند، بازی را خیلی هجومی آغاز کردند ولی دفاع سازمان یافته السد و میل این تیم برای حفظ توپ مانع از موفقیت استقلال در دقایق نخست بازی شد. نخستین موقعیت نصفه و نیمه بازی روی شوت نه چندان محکم مهدی قائدی خلق شد که مشعل برشام به راحتی توپ را در آغوش گرفت. حرکت انفرادی روح الله باقری و پشت سر گذاشتن چند بازیکن سفیدپوش، بازیکنان السد را وادار به خطا و اعلام ضربه ایستگاهی به سود استقلال کرد که علی کریمی ارتفاع توپ را پایین گرفت و این فرصت در دقیقه ۱۷ از دست رفت.

حمله دیگری از سوی استقلال با ارسال توپ از سوی میلاد زکی‌پور طراحی شد اما دست‌پاچگی دروازه‌بان و مدافع السد، یک کرنر را تقدیم استقلال کرد که ثمری برای این تیم نداشت. در سوی مقابل نیز، السد صاحب فرصت گلزنی بسیار خوبی شد که سانتر اکرم عفیف به روی دروازه با ضربه سر نه چندان خوب بغداد بونجاح همراه بود و دروازه استقلال باز نشد. در دقیقه ۲۷، شوت بسیار محکم و مواج هافبک السد دروازه مهدی رحمتی را با خطر جدی مواجه کرد که کاپیتان استقلال به طور نه چندان مطمئن توپ را دور کرد.

حمله زهردار السد در دقیقه ۲۷ تبدیل به گل شد و روی کار تیمی بغداد بونجاح و اکرم عفیف، رحمتی با مهاجم السد تک به تک شد و عفیف گل نخست تیمش را زد. با این وجود این گل باعث ناامیدی یاران شفر نشد و در دقیقه ۳۳  سانتر خوب طارق و کنترل عالی روح الله باقری در محوطه شش قدم، با شوت خوب این بازیکن و دخالت دروازه‌بان وارد دروازه السد شد. این گل زمینه‌ساز حملات جدی‌تر از سوی استقلال بود که در دقیقه ۳۵، ضربه سر روزبه چشمی با بی‌دقتی راه به دروازه نیافت و این فرصت خوب از دست آبی‌ها رفت.

با وجود اشتیاق زیاد استقلال برای گلزنی، السد نیز بی‌کار ننشست. در دقیقه ۳۶، روزبه چشمی در دفع توپ دچار اشتباه شد تا بونجاح با رحمتی تک به تک شود اما ضربه چیپ او را رحمتی به کرنر فرستاد.  السد در دقیقه ۳۸ فرصت دیگری برای گلزنی داشت و شوت فنی ژاوی را مهدی رحمتی به کرنر فرستاد. در دقیقه ۴۰ مرتضی تبریزی با فرار از تله آفساید السد صاحب موقعیت خوبی شد که تعلل این بازیکن فقط یک کرنر بی‌ثمر برای استقلال داشت. این حمله استقلال با شوت فنی و خطرناک عفیف به سوی دروازه رحمتی پاسخ داده شد که استقلالی‌ها با خوش‌شانسی نظاره‌گر رفتن توپ به بیرون از زمین بودند.

مطالب پربازدید

نیمه دوم

استقلال با جایگزین کردن صیادمنش به جای قائدی، بازی را هجومِ تر آغاز کرد. ابتدا در دقیقه ۴۸، کنترل خوب اسماعیلی و شوت تبریزی با مهار خوب مشعل به کرنر رفت. ضربه کرنر را اسماعیلی به روی دروازه فرستاد و ضربه سر تبریزی در دقیقه ۴۹ تبدیل به گل دوم استقلال شد. بلافاصله بعد از این گل السد حمله تند و تیزی را تدارک دید که روی این صحنه روزبه چشمی با خطا بازیکن السد را متوقف کرد و با دریافت کارت زرد دوم و در نهایت کارت قرمز از زمین بازی اخراج شد تا کار برای استقلال سخت‌تر شود.

السد بعد از اخراج چشمی نبض بازی را در اختیار گرفت و روی کار تیمی ژاوی و بونجاح فرصت خوبی به مهاجم السد رسید که توپ را رحمتی به کرنر فرستاد. کمتر از یک دقیقه بعد شوت اکر عفیف از همان زاویه با برخورد به دریک عمودی دروازه وارد دروازه استقلال نشد.

ده نفره شدن استقلال موجب عقب‌نشینی این تیم و حملات پرتعداد السد شد به طوریکه ضربه خود بغداد بونجاح پیش از رسیدن به رحمتی توسط سهرابیان به کرنر رفت که نتیجه‌ای برای تیم قطری نداشت. در بین حملات پرتعداد السد، صیادمنش روی توپ‌ربایی و عبور از سه بازیکن السد می‌توانست صاحب موقعیت خوبی شود اما تعادل خود را از دست داد و فرصت خوبی از دست رفت.

استقلال بعد از گذشت دقایقی از لاک دفاعی بیرون آمد و حملات خود را شروع کرد که این حملات قدرت لازم را نداشت اما موجب عقب‌نشینی السد شد تا بازی تاحدودی متعادل شود. علی کریمی روی توپ‌ برگشتی از خط دفاعی السد صاحب فرصت شوت‌زنی شد اما ضربه او با اختلاف نسبتا زیاد و به صورت زمینی به بیرون از دروازه رفت.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

السد برای حفظ نتیجه دقایقی اقدام به حفظ توپ و سپس وقت کشی کرد که با اعتراض استقلالی ها همراه شد. فرشید اسماعیلی با حرکت انفرادی خود و عبور از بازیکن السد، می‌توانست زمینه‌ساز یک موقعیت خطرناک شود که بازیکن السد در ازای دریافت کارت زرد او را سرنگون کرد و جلوی حمله آبی‌ها را گرفت.

در اواخر بازی السد فرصت دیگری برای گلزنی داشت که مهدی رحمتی با پا شوت بونجاح را دور کرد. در اواخر بازی السد صاحب فرصت خوبی شد که مهدی رحمتی روی دروازه‌بان این تیم خطای پنالتی کرد تا بغداد بونجاح در دقیقه ۲+۹۰ گل دوم تیمش را بزند و بازی مساوی شود.

ترکیب استقلال: مهدی رحمتی (کارت زرد)، روزبه چشمی (کارت زرد اول و دوم، کارت قرمز)، پژمان منتظری، خسرو حیدری، میلاد زکی پور، علی کریمی، فرشید اسماعیلی (کارت زرد)، طارق همام (وریا غفوری ۷۶)، مهدی قائدی (الله‌یار صیادمنش ۴۶)، مرتضی تبریزی و روح الله باقری (آرمین سهرابیان ۵۶).

ترکیب السد: مشعل برشام، بوغلام خوخی، پدرو رورو، حامد اسماعیل، عبدالکریم حسن، گابی، جونگ وو یونگ، ژاوی، اکرم عفیف، حسن الهیدوس (یاسر ابوبکر  ۷۰، کارت زرد) و بغداد بونجاح.

منبع:ایسنا

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا