مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
دسته بندی نشده

حکم حمید بقایی، معاون سابق محموداحمدی‌نژاد اعلام شد.

مطالب پربازدید

حمید بقاییوکیل مدافع علی اکبر جوانفکر و حمید بقایی گفت که جوانفکر به 2 سال و نیم و بقایی به 6 ماه حبس محکوم شده اند.

مهران عبدالله پور افزود: حمید بقایی به اتهام توهین به مسئولان (نسبت ظالم دادن به رئیس قوه قصاییه ایران) در شعبه 1059 دادگاه کارکنان دولت محاکمه به 6 ماه حبس محکوم شده است.

دادگاه بقایی معاون اجرایی دولت دهم یکشنبه 11 شهریور امسال در شعبه 1059 دادگاه کارکنان دولت بابت اظهارات حین بازگشتش به زندان پس از مرخصی درمان، برگزار شد. او گفته بود مردم نمی دانند در زندان ها چه خبر است و به رئیس قوه قضاییه هم نسبت ظالم بودن (توهین به مسئولان) داد. البته وی سال قبل هم به اتهام مالی محاکمه و به 15 سال حبس محکوم شد و با تایید رأی دادگاه بدوی در دیوان عالی کشور، اسفند سال گذشته برای تحمل کیفر به زندان اوین منتقل شد.

این وکیل دادگستری اظهارداشت: علی اکبر جوانفکر نیز به اتهام توهین به مسئولان و نشر اکاذیب بابت نوشته هایش در کانال های تلگرامی در شعبه 1060 دادگاه کارکنان دولت محاکمه و به 2 سال و نیم حبس محکوم شده است.

مطالب پربازدید

 شعبه یک دادگاه انقلاب ایران هفته گذشته جوانفکر را به اتهام اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت کشور به استناد ماده 610 قانون مجازات اسلامی و به دلیل مشایعت اسفندیار رحیم مشایی در به آتش کشیدن حکم حمید بقایی مقابل سفارت انگلیس به تحمل پنج سال و یک ماه حبس محکوم کرده است.
عبدالله پور در پایان گفت که به هر دو حکم صادره در دادگاه بدوی، اعتراض می کند.

منبع: ایرنا

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا