مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
دسته بندی نشده

ذوالقدر: مخالف حذف مهریه و مطالبه‌گر حقوق شرعی و قانونی زنان هستیم

مطالب پربازدید

سیده فاطمه ذوالقدرسیده فاطمه ذوالقدر(عضو فراکسیون زنان مجلس)در گفتگو با رسانه ها گفت: این استدلال که افزایش قیمت سکه افزایش آمار محکومان به پرداخت مهریه را به همراه دارد پس مهریه حذف شود به هیچ وجه فراخور وضعیت زنان در جامعه ما نیست.افزایش لجام گسیخته قیمت سکه که عرف جاری در کشور برای پرداخت مهریه است هر دو طرف پیوند زناشویی زوج و زوجه را با مصائب بیشماری مواجه کرده که متأسفانه حکایت از تغییر کارکرد اولیه مهریه دارد و در نبود سیاست‌های حمایتی از نهاد خانواده و عدم تمکن مرد برای پرداخت مهر چاره‌ای جزء زندان وجود ندارد که یقیناً با زندانی شدن مرد، زن نیز به حق و حقوق قانونی و شرعی خود نمی‌رسد.

وی افزود: برای ساماندهی این موضوع گروهی پیشنهاد حذف مهریه و یا تغییر مبنای مهریه از سکه به سایر ابزارهای مالی و سرمایه‌ای را دادند اما اعتقاد راسخ بر این موضوع دارم که هر زمان زنان توانستند طلاق دهند، حذف مهریه هم شدنی است. این استدلال که افزایش قیمت سکه افزایش آمار محکومان به پرداخت مهریه را به همراه دارد پس مهریه حذف شود به هیچ وجه فراخور وضعیت زنان در جامعه ما نیست.

 به عنوان نماینده نیمی از جمعیت کشور اجازه نخواهم داد هر جا که به خللی بر خوردیم زنان و حقوق حقه آنها را قربانی کنیم. بلکه چالش‌هایی که امروز در این خصوص وجود دارد را با کار کارشناسی و با رویکرد عدالت محور در کمیسیون‌های اجتماعی و فرهنگی مجلس با حضور صاحب‌نظران مورد بررسی قرار خواهیم داد و اجازه نمی‌دهیم حاشیه سازی‌ها که بعضا می‌تواند نتیجه سوءتفاهمات باشد، ما را از ایده و هدف اصلی که همان مطالبه‌گری حقوق شرعی و قانونی زنان است غافل کند.

پایان پیام

مطالب پربازدید

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا