مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
دسته بندی نشده

ارتباط نوشیدن آب و کاهش دردهای “روماتیسمی”

مطالب پربازدید

روماتیسم را به راحتی درمان کنیم

پژوهشگران آمریکایی با بررسیهای که از طریق موتور جستجوی گوگل انجام دادند دریافتند که نوشیدن آب یا شیر بدون چربی می تواند از حملات دردهای روماتیسمی جلوگیری کند.

روماتیسم را به راحتی درمان کنیم محققان مدرسه پزشکی بوستون با انتشار یک آگهی روی گوگل از 500 بیمار مبتلا به نقرس خواستند که بدون حرکت از مقابل صفحه نمایشگر رایانه خود در این تحقیق شرکت کنند.

داوطلبان باید خلاصله ای از دردهای نقرسی سال گذشته خود را تعریف کرده و یک کپی از کارت پزشکی خود را برای محققان ارسال می کردند از داوطلبان خواسته شد که حداکثر تا دو روز پس از یک حمله درد روماتیسمی به سایت تحقیق مراجعه کنند و به یک سری از سئوالات محققان درباره اینکه بیمار 24 ساعت قبل از بروز حمله چه غذایی خورده و چه مایعاتی نوشیده است، پاسخ دهند.

نتایج این تحقیقات که در اجلاس سالانه کالج روماتیسم شناسی آمریکا در فیلادلفیا ارائه و در موتور جستجوی گوگل نیز منتشر شد نشان داد که خطر بروز حملات برای کسانی که آب بیشتری می نوشند تاحد قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. برای مثال در کسی که بین 5 تا 8 لیوان آب در روز می نوشد خطر حمله نسبت به کسی که یک لیوان آب می نوشد 40 درصد کاهش می یابد.

براساس گزارش مد پیج تودی، همچنین این دانشمندان از 16 داوطلب خواستند که به جای آب شیر بنوشند به گفته این محققان، در اثر حملات روماتیسمی سطح اسید اوریک 10 درصد افزایش یافته که با نوشیدن شیر بدون چربی سطح این اسید 10 درصد کاهش می یابد.

مطالب پربازدید

آب درمانی

آیا آب درمانی برای روماتیسم مفید است

برخی افراد که آب درمانی فقط برای درد عضلات و مفاصل ناشی از آرتروز موثر است. اما برخی دیگر می گویند که اثرات آب گرم می تواند در درمان دردهای روماتیسمی ناشی از کاهش استرس ، شل شدن اندام و سرماخوردگی استخوان نیز مثر باشد.

اگر نمی توانید به استخر ، جکوزی بروید و در جکوزی استراحت کنید ، ما یک پیشنهاد عالی داریم. با استفاده از پمپ آب معدنی گالن 19 لیتری و شگفتی یک شرکت غافلگیرکننده و یک ظرف پلاستیکی بزرگ ، به راحتی می توانید یک استخر خانگی با آب گرم ایجاد کنید. می توانید پاها یا هر قسمت از بدن خود را در لگن قرار داده و به راحتی با استفاده از پمپ از داخل ناودان ، روی محل احساس درد خود یک جریان آب بریزید.

چقدر آب سرد می تواند بر شدت آرتریت روماتوئید تأثیر بگذارد

در طب سنتی بعضی از قسمت های بدن مانند استخوان ها و مفاصل سرد است. به همین دلیل ، آرتریت روماتوئید ناشی از سرما در استخوان ها باشد. پزشکان طب سنتی می گویند که استخوان ها به علل سرماخوردگی واکنش نشان می دهند و علائم بیماری مانند روماتیسم ظاهر می شود. به همین دلیل است که افراد در مناطق سرد یا مرطوب بیشتر دچار درد مفاصل می شوند. برخی مطالعات نشان می دهد شیوع آرتروز در بین زنان در مناطق شمالی کشور که در مزارع غیرقانونی کار می کنند بیشتر است.

مطالب پربازدید

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا