مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
عمومی

مشمولان و متقاضیان ثبت نام در طرح سرباز معلم 98 و امریه سربازی چه اقداماتی باید انجام دهند؟

مطالب پربازدید

سرباز امریه

طرح سرباز معلم، طرحی است که به جوانانی که مشمول اعزام به خدمت مقدس سربازی هستند و هیچ غیبتی ندارند، اختصاص پیدا می کند تا بخشی از دوران خدمت را به عنوان معلم، در وزارت آموزش و پرورش مشغول به کار شده و به شغل شریف معلمی مشغول شوند.

این که شما به عنوان سرباز در چه استانی مشغول به تدریس شوید و اعزام شما به مناطق شهری باشد یا روستایی، به تشخیص ستاد کل نیرو های مسلح و وزارت آموزش و پرورش خواهد بود.

داوطلبان واجد شرایط که برگه آماده به خدمت داشته و غیبت ندارند، و تاریخ اعزام آنها تیر 98 و شهریور 98 است، طبق بخش نامه جذب سرباز معلم وزارت آموزش و پروش، ثبت نام خواهندشد. به کار گیری سربازان مشمول این طرح که واجد شرایط تشخیص داده شوند، بر  اساس رشته تحصیلی بوده و جذب آن ها طبق طرح طبقه بندی مشاغل معلمان سراسر کشور انجام خواهد شد.

مطالب پربازدید

توجه داشته باشید که به کارگیری سربازان مشمول این طرح، توسط  اداره کل آموزش و پرورش هر استان انجام شده و اعزام سربازان معلم به مدارس، بر اساس نیاز مناطق و اولویت های تخصیصی انجام خواهد شد.

سربازانی که دانش آموخته رشته های پیرا پزشکی مثل ارتوپدی، فوریت های پزشکی و مامایی  و امثالهم باشند، در این طرح بررسی نخواهند شد.

قابل ذکر است که جذب و به کار گیری معلمان وظیفه،  فقط در کلاس های درسی واحدهای آموزشی دولتی امکان دارد که در مناطق  کم تر توسعه یافته که  سازمان برنامه و بودجه تعیین کرده است،  امکان پذیر بوده و به کار گیری سرباز معلم در بخش  های اداری و خدماتی و مناطق شهری و مراکز استان های کشور قانونی نیست.

سازمان وظیفه عمومی ناجا، در صورت ارسال قهرست اسامی سربازان معلم پذیرفته شده در این طرح به ستاد کل نیرو های مسلح، هیچ گونه جذب جدیدی انجام نخواهد داد. پذیرش صرفا از میان سربازانی که مدرک کارشناسی در اختیار دارند و نه کارشناسی ارشد و دکتری انجام شده و اسامی نهایی قبول شدگان، مطابق سهمیه اختصاصی  در اردیبهشت سال ۹۸ به حوزه ستادی ارسال می شود.

مدارک لازم برای ثبت نام متقاضیان ومشمولان:

  • دفترچه اعزام به خدمت بدون مهر غیبت از سازمان وظیفه عمومی ناجا
  • ارائه رونوشت کارت ملی و شناسنامه
  • گواهی مدرک تحصیلی کارشناسی
  • تکمیل فرم تعهد نامه رعایت شئونات معلمی و رعایت ضوابط عمومی گزینش
  • تکمیل فرم پرسش نامه اطلاعات فردی گرینش
  • یک قطعه عکس

نکات مهم:

– درخواست معافیت تحصیلی،و معافیت پزشکی سبب حذف سرباز در طرح  سرباز معلم  خواهد شد.

مطالب پربازدید

– طرح  سرباز معلم به مدت ۲۴ ماه کامل انجام شده و اگر شما کسری  خدمت دارید، از این طرح  حذف خواهید شد.

– توجه داشته باشید که مشمولان طرح  سرباز معلم، موظف به  ارائه تعهدنامه استخدامی ۲۴ ماه بوده و خدمت وظیفه  عمومی را باید در آموزش و پروش گذرانده و هیچ گونه حق استخدامی با اشتغال برای آنان ایجاد نمی کند.

– به منظور ساماندهی ثبت درخواست های امریه سربازی، اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح ، به دنبال طراحی سایت و سامانه ای برای درج اطلاعات متقاضیان است و این امر در دستور  کار  است. قرار است سهمیه آن دسته از سازمان های دولتی که اقدام به ایجاد سامانه امریه سربازی در سایت خود نکرده  اند قطع شود.

– یکی دیگر از روش هایی که می توان خدمت دوره ضرورت را در مکان هایی غیر از مراکز نظامی گذراند، علاوه بر طرح سرباز معلم، طرح  امریه سربازی است. مشمولان وظیفه در نیروهای مسلح، بر  اساس قوانین و ضوابط می توانند در ادارات دولتی مشغول به کار شده و دوران سربازی را در مکان های اداری و تحقیقاتی  و علمی سپری کنند.  با داشتن برگه امریه سربازی و گزینش در یکی از سازمان های دولتی، هیچ حق و حقوق بیش تری مازاد بر دریافتی ماهانه سربازی نخواهید داشت و تعهدی، سازمان مربوطه نسبت به استخدام شما پس از دوره خدمت ندارد.

امریه های سربازی در روزنامه ها اعلام می شود و هر سازمانی طبق ضوابط خود، به دنبال جذب سربازانی هست که بر اساس مدرک تحصیلی، نیاز به تخصص آن ها دارد. کلیه متقاضیان طرح امریه، باید دوره  اموزشی  را با موفقیت گذرانده باشند و موفق به دریافت برگه امریه از ارگان ذیربط شده باشند.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

– سعی کنید ۲ تا ۳ ماه پیش از تاریخ اعزام، نسبت به امریه و رایزنی با سازمان های دولتی که آگهی داده و مشتاق جذب نیروی سرباز هستند، اقدام کنید.

– دفترچه اعزام به خدمت شما نباید دارای غیبت باشد.

-این که شما امریه از یک ارگان داشته باشید، دال بر این نیست که در استان محل سکونت، مشغول به کار شوید. انتخاب محل خدمت، صرفا با سازمانی است که به شما امریه داده است. بنابراین پیش از توافق نهایی، محل کار را بررسی کنید.

– مدت زمان امریه، جزو سوابق استخدامی شما محسوب خواهد شد که پوئن خوبی برای شرکت در آزمون های  استخدامی و شرکت در مراحل گزینش و مصاحبه شفاهی با دستگاه ها است.

– طرح امریه سربازی جوانان روستایی بر  اساس تفاهم نامه ستاد کل نیروهای مسلح با معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری در سال ۹۷ منعقد شده است و برای توسعه طرح امایش سرزمینی و اشتغال پایدار روستایی، طرح  سربازی  امریه جوانان روستایی انجام می شود.

هر دهستان در کشور، هشت امریه سربازی خواهد داشت. سربازانی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل کرده اند، امریه سربازی در روستای محل زندگی خود یا خانواده مشغول به کار می شوند. اگر  شما مهارتی در زمینه های صنعتی و گردشگری و خدماتی داشته و مدرک کارشناسی ارشد به بالا دارید، دوران خدمت را در روستای محل زندگی گذرانده و به آموزش به روستاییان و توسعه کسب و کار روستایی مشغول خواهید شد.

گفتنی است طرح  سرباز مربی و سرباز کارشناس در ادارات فنی و حرفه ای ۳۱ استان کشور برگزار می شود و این فرصت خوبی است برای سربازانی که غیبت نداشته و در رشته های فنی و مهندسی دانش آموخته شده اند.

 

 

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا