مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
مطالب ویژه

روز ولنتاین 2021 در تقویم شمسی | چگونه عشق خود را سورپرایز کنیم

مطالب پربازدید

تاریخچه روز ولنتاین و چرا جشن می گیریم

روز ولنتاین ممکن است با عاشقانه ها در ارتباط باشد . اما منشأ تعطیلات عاشقانه نیست . این یک تاریخ ولنتاین است که ممکن است شما از آن مطلع نباشید . به علاوه برای روز ولنتاین 2021 ، بنابراین می توانید از قبل برنامه ریزی کنید.

چه عاشق روز Valentine باشید و چه از او متنفر باشید. یک چیز واضح است: تاریخچه ولنتاین هر سال برمی گردد . و در حالی که امروزه روز Valentine به بوسیدن ، هدیه های ولنتاین به او و رزروهای قشنگ که به سختی بدست می آید ، بسیار مشهور است .

روز ولنتاین چی وقت است ، روز ولنتاین 99

روز ولنتاین چه زمانی فرا می رسد؟

روز ولنتاین همیشه در 14 فوریه می افتد . روز Valentine  یکشنبه 14 فوریه است . و روز ولنتاین 1399 یکشنبه 26 بهمن است (برای کسانی که می خواهند برنامه ریزی های بزرگی انجام دهند )

مطالب پربازدید

در پایان قرن پنجم ، پاپ ژلاسیوس 14 فوریه را روز Valentine اعلام کرد و از آن زمان ، 14 فوریه یک روز جشن (مذهبی یا عاشقانه) بود.

روز ولنتاین چگونه آغاز شد؟

روز ولنتاین یک روز ثابت در تقویم است . و تقویم روم باستان تعطیلات اواسط فوریه را حتی قبل از زمان ولنتاین مقدس شامل می شود . آن تعطیلات (مسلماً منشأ روز Valentine ) به نام Lupercalia ، باروری را جشن می گرفت و ممکن است شامل آیین هایی باشد که در آن زنان و مردان با انتخاب نام از یک شیشه جفت می شوند . در یونان باستان ، مردم در اواسط زمستان ازدواج خدای زئوس و الهه هرا را جشن می گرفتند . برخی از مورخان این سوال را مطرح می کنند که آیا این سنت ها بر شیوه ای که اکنون 14 فوریه جشن می گیریم تأثیرگذار بوده است؟

روز ولنتاین پروفایل ، روز ولنتاین پیامک

سنت ولنتاین کیست؟

روز ولنتاین مقدس در آیین کاتولیک یک جشن بود که در حدود سال 500 میلادی به تقویم مذهبی اضافه شد . (با تشکر ، پاپ ژلسیوس!) این روز برای شهادت مقدسانی که نامگذاری شده اند ( حدس می زدید) ولنتاین جشن گرفته شد . اسطوره های مختلف سه مقدس به نام های Valentine یا Valentinus را جشن می گیرند . اما از آنجا که اطلاعات بسیار کمی در مورد این مردان وجود دارد. و گزارش های ضد و نقیضی درباره داستان روز ولنتاین مقدس وجود دارد ، این جشن در سال 1969 از تقویم مذهبی مسیحیان حذف شد.

اما اگرچه درباره تاریخ واقعی ولنتاین مقدس که تعطیلات بر آن بنا شده اطلاعات کمی در دست است . افسانه سنت ولنتاین روایت های مختلفی دارد. یکی از افسانه ها می گوید که سنت ولنتاین از تغییر مذهب بت پرستی امتناع ورزید و توسط امپراتور روم ، کلادیوس دوم اعدام شد . وی قبل از مرگ توانست به طرز معجزه آسایی دختر زندانبان خود را شفا دهد . که سپس بهمراه خانواده اش به مسیحیت گروید.

مطالب پربازدید

افسانه رایخ تاریخ ولنتاین

اما به گفته دیگران – و بدین ترتیب سنت ولنتاین با تعطیلاتی متمرکز بر عشق همراه شد . سنت والنتین کشیشی رومی بود که برای سربازانی که ازدواج آنها ممنوع بود ، عروسی می گرفت . به دلیل حکم امپراطور روم که سربازان متاهل جنگجویان خوبی ایجاد نمی کنند . و بنابراین مردان جوان نمی توانند ازدواج کنند . این روز ولنتاین انگشتری به همراه کوپید ، نماد عشق ، به دست داشت . که به سربازان کمک می کرد او را شناسایی کنند. وی به عنوان مقدمه ای برای کارت های تبریک ، قلب های کاغذی توزیع کرد تا عشق مسیحیان به خدا را یادآوری کند.

به دلیل این افسانه ، سنت ولنتاین به عنوان حامی عشق شناخته شد. دعای سنت ولنتاین از سنت ولنتاین می خواهد عاشقان را به هم گره بزند . به طوری که دو نفر یکی شوند و همسران نیز ارادت خود را به خدا بخاطر بسپارند.

روز ولنتاین پیام تبریک ، روز ولنتاین پیشاپیش مبارک

چرا روز Valentine را جشن می گیریم؟

چاوزر هنگامی که عبارات گسترده عاشقانه – شعرها ، ترانه ها ، نقاشی ها – شراکت را جشن گرفت . قرون وسطی را تجربه کرد ، دوران عشق مهربان . در اواخر قرن پانزدهم ، کلمه “روز ولنتاین” برای توصیف یک عاشق در اشعار و ترانه های آن روز استفاده شد . و در قرن هجدهم ، کتابی با عنوان The Young Man’s Valentine Writer در انگلیس منتشر شد . در اواسط قرن نوزدهم ، کارتهای Valentine تولید انبوه ایجاد شد (اگرچه ایده های کارت روز Valentine هنوز ارزش امتحان را دارند) و روز ولنتاین همانطور که می دانیم متولد شده است.

منبع : realsimple

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

روز ولنتاین پدر ، روز ولنتاین پست روز ولنتاین پسرانه ، روز ولنتاین ویکی پدیا روز ولنتاین بختیاری ، روز ولنتاین ب شمسی روز ولنتاین برا سینگلا ، روز ولنتاین به چه معنی است روز ولنتاین به چه معناست ، روز ولنتاین باب اسفنجی روز ولنتاین تاریخ ۹۹ ، روز ولنتاین تاریخ چنده روز ولنتاین ب تاریخ شمسی ، روز ولنتاین ب چ معناست روز ولنتاین 99 کی هست ، روز ولنتاین 2020 روز ولنتاین تاریخ ، روز ولنتاین تاریخ شمسی به مناسبت روز ولنتاین ، تیکه به روز ولنتاین چند روز ب ولنتاین مونده ، روز ولنتاین ب تاریخ ایران روز ولنتاین امسال چه روزیست ، اس روز ولنتاین روز ولنتاین ایرانیان ، روز ولنتاین ایرانی ها کی هست روز ولنتاین ایرانی کی هست ، روز ولنتاین ایرانی چندمه روز ولنتاین امسال ، روز ولنتاین ایرانی ۹۹ اس ام روز ولنتاین ، اس راجب روز ولنتاین روز ولنتاین به تاریخ ایران ، روز ولنتاین برای عشقم چی بخرم روز ولنتاین تاریخچه ، روز ولنتاین تولدمه

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا