مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
بیماری ها و راه درمان

دکتر درمان زخم زبان | برای درمان زخم زبان به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

مطالب پربازدید

دکتر درمان زخم زبان

زخم های زبان و دهان، این روز ها در بین اکثر افراد رایج شده است به گونه ای که بسیاری از افراد این زخم ها را تجربه کرده اند این زخم ها بنا به دلایل گوناگونی ممکن است ایجاد شوند که اکثرا هم خود به خود بهبود می یابند و نیاز به درمان خاصی ندارند اما گاهی این زخم ها آن چنان دردناک هستند که نیاز به مراجعه به پزشک متخصص برای درمان دارند. ما در این مقاله قصد داریم در مورد  درمان زخم زبان و دکتر درمان زخم زبان صحبت کنیم .پس با ما همراه باشید.

مطالب زیر را نیز دنبال کنید:

خرید ریپورتاژ آگهی

کسب درآمد با بیت کوین

مطالب پربازدید

دکتر درمان زخم زبان

زخم زبان چگونه زخمی است؟

زخم زبان در واقع، نوعی جراحت  و یا آسیب دیدگی در ناحیه دهان می باشد که ممکن است قسمت های مختلفی را درگیر کند به گونه ای که ممکن است در زخم های زبان، زبان قرمز رنگ و متورم شود و اگر شدید باشد می تواند باعث خونریزی زبان شود.

این نوع زخم ها اگر بیش از دو هفته در دهان باقی بمانند و بهبود نیابند، پیش آگهی بدی دارند یعنی این نوع زخم ها می تواند زنگ خطر ابتلا به سرطان دهان را به صدا در می آورند، پس باید نسبت به درمان آن اقدام نمود. برخی از درمان های خانگی وجود دارند که برای درمان این زخم ها استفاده نی شود، اما گاه این زخم ها به هیچ درمانی پاسخ نمی دهند، در این صورت حتما باید به پزشک متخصص برای درمان زخم زبان مراجعه کنید تا از ایجاد عوارض خطرناک آن پیشگیری کنید.

جهت درمان زخم

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید برای درمان زخم های مزمن در زبان و خود اقدام کنید اما ندانید که به چه پزشکی باید مراجعه کنید، ما در ادامه به شما خواهیم گفت پزشک مناسب برای درمان زخم زبان چه تخصصی باید داشته باشد پس با نا همراه شوید تا پاسخ این سوال را پیدا کنید.

دکتر درمان زخم زبان

مطالب پربازدید

متخصص بیماری های دهان و لثه و یا متخصص فک و صورت پزشک مناسب برای درمان زخم زبان می باشد. در واقع این دو متخصص جزو تخصص های دندانپزشکی و آسیب شناسی می باشند که وظیفه ارزیابی و درمان انواع آسیب ها، زخم ها و جراحات دهان، زبان و لثه را برعهده دارند. یکی از حوزه های اصلی که این متخصصین فعالیت می کنند، مربوط به آفت های دهان، آفت زبان، آفت دهان کودک و عفونت لثه می باشد. متخصص فک و صورت نوعی متخصص در گیر در مورد بیماری های دهان و لثه می باشد. این پزشکان با تحصیل در این رشته و کسب مهارت و تخصص های لازم ، از بهترین گزینه های انتخابی برای درمان زخم های زبان و دهان می باشند.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا