مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
بیماری ها و راه درمان

درمان دندان درد با سیر ” داروهای گیاهی برای تسکین درد دندان در خانه “

مطالب پربازدید

درمان دندان درد با سیر

درد دندان به دلایل مختلفی از جمله حفره های آلوده ، لثه ها ، پوسیدگی دندان ها ، آسیاب کردن دندان ها یا نخ های سنگین ایجاد می شود. درد دندان بسیار ناراحت کننده است که با خواندن این مقاله به درمان دندان درد با سیر کمک خواهیم کرد. تسکین دندان درد با سیر یکی از بهترین مسکن های قوی گیاهی است.

بسیاری از افراد هستند که دندان عفونتی دارند و این مورد ها حتما باید توسط دندانپزشک درمان شود. شایان ذکر است که یکسری از داروهای گیاهی وجود دارد که میتواند عفونت دندان را از بین ببرد. ما سعی کرده ایم اطلاعات کامل و جامعی برای درمان درد دندان عفونتی تهیه کنیم تا بتوانید با هزینه بسیار ناچیز عفونت دندان خود را از بین ببرید.

در بیشتر موارد ، یکبار لازم است که به محض احساس درد دندان ، به ملاقات با دندانپزشک مراجعه کنید. اما داروهای خانگی وجود دارند که می توانند در هنگام انتظار ، برای تسکین درد کمک کنند. یکی از اینها سیر است.

تسکین درد دندان با سیر

مطالب پربازدید

درمان درد دندان با سیر

شاید فکر کنید که سیر یک ماده اساسی در پخت و پز ایتالیایی است و نه راهی برای تسکین درد دندان ، اما به دلیل خاصیت دارویی آن قرنها است که ترویج می شود.

یکی از شناخته شده ترین ترکیبات موجود در سیر آلیسین است که خاصیت ضد باکتری و ضد میکروبی دارد. یک منبع قابل اعتماد می تواند به از بین بردن برخی از باکتری های مرتبط با درد دندان کمک کند. آلیسین پس از خرد کردن یا برش در سیر تازه یافت می شود.

آیا پودر سیر می تواند درد دندان را درمان کند؟

اگر سیر تازه به دست ندارید ، ممکن است وسوسه شوید که از پودر سیر برای کاهش درد دندان استفاده کنید. با این حال ، پودر سیر فاقد آلیسین است ، بنابراین به درد دندان کمک نمی کند.

درمان دندان درد با سیر

آیا عوارض جانبی دارد؟

سیر بخشی سالم از رژیم است و ممکن است به طور موقت در تسکین درد دندان کمک کند. با این حال ، قبل از امتحان کردن این کار در خانه ، از عوارض جانبی احتمالی خوردن سیر خام مانند:

مطالب پربازدید
  • نفخ
  • بوی بد دهان
  • بوی بدن
  • سوزش سردل
  • احساس سوزش در دهان
  • رفلکس اسید
  • یک واکنش آلرژیک

حتما از سیر تازه استفاده کنید.

میخک سیر را بجوید

با استفاده از دندان آسیب دیده ، به آرامی میخک سیر پوست کنده شده را میل کنید. این منبع allicin Trusted را آزاد می کند ، که باعث از بین رفتن باکتری هایی می شود که ممکن است تا حدی مسئول درد شما باشند.

با استفاده از پشت قاشق ، می توانید سیر را خرد کنید و آن را با کمی نمک مخلوط کنید ، که آن هم ضد باکتری است و ممکن است التهاب را کاهش دهد. این مخلوط را با انگشتان دست یا پنبه ای روی دندان آسیب دیده بمالید.

درمان دندان درد

اقدامات احتیاطی سیر برای درمان درد دندان

برخی از افراد به سیر حساسیت دارند. اگر این مورد برای شما باشد ، باید از این روش درمانی خودداری کنید.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

اگر حامله باشید سیر از خوردن غذای بی خطر محسوب می شود ، اگرچه پرخوری ممکن است باعث سوزش سر دل (حتی اگر باردار نیستید) شوید.

دارو های خانگی برای درمان دندان درد با سیر

اگر به سیر حساسیت دارید یا طعم آن را دوست ندارید ، داروهای خانگی دیگری نیز وجود دارد که می توانید سعی کنید درد دندان را کاهش دهید.

بسته یخ

بسته های یخ رگ های خونی را کوچک می کند و این باعث کاهش درد می شود. برف همچنین تورم و التهاب را کاهش می دهد.

دهانشویه در آب نمک

آب نمک یک منبع ضد عفونی کننده قابل اطمینان است و ممکن است باعث کاهش مواد غذایی در دندان آسیب دیده شود. می توانید نصف قاشق چایخوری نمک را در آب گرم مخلوط کنید ، صبر کنید تا نمک حل شود ، سپس دهانشویه را با آب نمک اطراف دندان آسیب دیده بشویید.

قاتلان درد

داروهای ضد درد التهابی بدون نسخه مانند آسپیرین یا ایبوپروفن می توانند به طور موقت تورم و درد ناشی از درد دندان را کاهش دهند. اما آنها نمی توانند مشکل اصلی ریشه درد را برطرف کنند.

چای نعنا

نعناع باعث درد می شود و تورم را کاهش می دهد. یک کیسه چای گرم (نه داغ) روی دندان های آسیب دیده بمالید. یا کیسه چای را طبق معمول خیس کنید ، سپس کیسه را قبل از قرار دادن روی دندان در یخچال قرار دهید تا احساس خنک کننده شود.

خواص آویشن برای درد دندان

آویشن مانند سیر خواص ضد باکتریایی و آنتی اکسیدانی دارد. یک منبع قابل اعتماد که می تواند درد را کاهش دهد. برای تسکین درد می توانید آویشن را دم کرده و همانند آب نمک غرغره کنید.

خواص آویشن برای دندان درد

کاکتوس

آلوئه ورا گیاهی سرشار از آنتی اکسیدان ها با خاصیت ضد التهابی است. برای کاهش درد و تورم در دهان. با این حال ، اگر به دیابت مبتلا هستید و یا داروهایی برای کنترل قند خون مصرف می کنید ، آلوئه ورا به احتمال زیاد قند خون شما را تا حد ناامن کاهش می دهد.

هیدروژن پراکسید را بشویید

دهانشویه هیدروژن پراکسید ممکن است به کاهش درد ، بهبود خونریزی لثه و تسکین درد و عفونت دهان کمک کند. حتماً پراکسید را غرغره کنید و آن را بلع نکنید.

روغن میخک

میخک می تواند التهاب را کاهش دهد و حاوی یک ضد عفونی کننده شناخته شده ، اوژنول است. می توانید روغن میخک را با روغن (مانند روغن زیتون) رقیق کرده و آن را با پنبه ای روی دندان آسیب دیده بمالید ، اما آن را بلع نکنید.

چه زمانی به یک دندانپزشک مراجعه کنید؟

داروهای خانگی می توانند در تسکین درد فوری دردهای دندان مؤثر باشند ، اما جایگزینی برای مراجعه به دندانپزشک نیستند. به محض احساس درد دندان ، قرار ملاقات بگذارید.

در حالی که منتظر مراجعه به پزشک هستید ، داروهای خانگی مؤثر در رفع برخی از درد ها هستند ، اما آنها برای تسکین یا مراقبت دراز مدت از درد در نظر گرفته نشده اند.

سیر هنگام خرد کردن ، جویدن ، برش یا خرد شدن ، یک ترکیب ضد باکتری و ضد میکروبی به نام آلیسین را آزاد می کند که می تواند به طور موقت درد دندان را کاهش دهد. اما نباید جایگزین سفر به دندانپزشک شود.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا