مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
بیماری ها و راه درمان

درمان زردی نوزاد با حجامت چگونه امکان پذیر است؟

مطالب پربازدید

درمان زردی نوزاد با حجامت

درمان زردی نوزاد با حجامت موضوعی است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

بسیاری از نوزادان به محض تولد و در روز های اول تولد دچار بیماری به نام زردی می شوند. عامل این بیماری افزایش میزان بیلی روبین در خون نوزاد است. این افزایش میزان بر روی رنگ پوست و صلبیه چشم نوزاد اثر گذاشته و باعث زرد شدن صلبیه چشم و پوست نوزاد می شود. این موضوع چندان نگران کننده نیست فقط این موضوع را نشان می دهد که نوزاد برای یک دوره کوتاهی نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد، بعد از این دوره میزان بیلی روبین نوزاد به حد طبیعی رسیده و زردی رفع می شود.

بسیاری از نوزادان که در بدو تولد به زردی مبتلا می شوند چند روزی در بیمارستان می مانند و تحت نظر پزشک معالجه می شوند و به آغوش مادر باز می گردند. اما روش دیگری نیز در طب سنتی وجود دارد که به درمان زردی نوزاد کمک می کند این روش استفاده از حجامت برای درمان زردی نوزاد است.

مطالب زیر را نیز دنبال کنید:

مطالب پربازدید

خرید ریپورتاژ آگهی

کسب درآمد با بیت کوین

درمان زردی نوزاد با حجامت

زردی از نظر طب سنتی چگونه بیماری است؟!

متخصصان طب سنتی بر این باورند که زردی یعنی افزایش صفرا، صفرا یکی از اخلاط چهار گانه است پس باید به حد تعادل برسد. میزان زردی در نوزادان رو به افزایش است تنها عامل آن نیز ضعف کبد مادر است چرا که محل ساخت اخلاط چهارگانه در کبد مادر است. حال اگر ماده اولیه برای ساخت این اخلاط از میزان مناسبش کم یا زیاد شود، اخلاط از تعادل خارج شده و اگر ماده طبع گرم داشته و در دوران بارداری از غذاهایی با طبع گرم استفاده کند، این گرمی از طریق رگ های رحمی، به بدن نوزاد می رسد و در نتیجه نوزاد به زردی مبتلا می شود. اما تنها گرمی زیاد عامل زردی نیست بلکه کم خونی هم در ابتلا به زردی موثر نقش بسزایی دارد.

درمان زردی نوزاد با حجامت

مطالب پربازدید

حجامت یک راه درمان موثر برای زردی نوزاد

گفتیم که افزایش میزان صفرا، در طب سنتی را زردی می گویند. پس باید این میزان اضافی از بدن خارج شود. یک راه مناسب برای خارج کردن صفرای اضافی، حجامت است. چون صفرا به دلیل گرما بیشتر در بالا تنه نوزاد جمع می شود پس به چشم که بالاترین نقطه بدن است می رود و ابتدا رنگ چشم را زرد کرده و سپس روی رنگ پوست اثر گذاشته و پوست را زرد رنگ می کند. حال محل مناسب برای انجام حجامت گوش است. برای حجامت نباید از غضروف گوش استفاده کرد چرا که غضروف ترمیم نمی شود.

برای انجام حجامت باید در لاله گوش خراش کوچکی ایجاد شود این کار باید تحت نظر پزشک انجام شود. با ایجاد خراش  مقداری خون از بدن نوزاد خارج می شود، به طوری که تا حد زیادی میزان این نوع از اخلاط چهارگانه را نزدیک به حد تعادل کرده و به درمان زردی نوزاد کمک می کند.

 

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا