مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
تناسب و زیبایی

جراحی لیفت صورت : لیفت صورت چیست و چرا لیفت صورت انجام دهیم ؟

مطالب پربازدید

Facelift یک روش جراحی زیبایی است تا چهره شما جوان تر به نظر برسد. این روش می تواند افتادگی یا چین خوردگی پوست روی گونه ها ، فک و سایر تغییرات در فرم صورت شما را که با افزایش سن رخ می دهد ، کاهش دهد. در این مقاله به بررسی چرا لیفت صورت انجام دهیم ؟ ، جراحی لیفت صورت ، خطرات لیفت صورت ، قبل و بعد لیفت صورت میپردازیم . با ما همراه باشید.

مطالب زیر نیز می تواند برای شما جالب باشد:

خرید ریپورتاژ آگهی 

کسب در آمد از بیت کوین

مطالب پربازدید

بوتاکس چیست ؟

در هنگام لیفت صورت ، بخشی از پوست در هر طرف صورت به عقب کشیده می شود و بافت های زیر پوست با جراحی تغییر می کنند تا کانتور صورت را به شکل جوانتری برگردانند. قبل از بستن درپوش ، پوست اضافی از بین می رود.

لیفتینگ گردن (میوپلاستی) اغلب به عنوان بخشی از لیفت صورت برای کاهش رسوبات چربی و افتادگی پوست گردن انجام می شود.

لیفت صورت باعث کاهش چین و چروک های ظریف ، چین و چروک های پوستی و آسیب دیدگی در معرض آفتاب نمی شود. سایر روش های زیبایی ممکن است ظاهر یا کیفیت پوست را درمان کنند.

چرا لیفت صورت انجام دهیم

با افزایش سن ، ظاهر و شکل صورت شما به دلیل تغییرات طبیعی سن تغییر می کند. پوست شما کمتر الاستیک می شود و رسوبات چربی در برخی از قسمت های صورت شما کاهش می یابد و در برخی دیگر افزایش می یابد. تغییرات مربوط به سن در صورت شما که می تواند با لیفت صورت به حداقل برسد شامل موارد زیر است:

مطالب پربازدید
 • ظاهر گونه های افتاده
 • پوست اضافی در فک پایین (فک)
 • چین های پوستی را از طرف بینی تا گوشه دهان خود عمق دهید
 • آویزان شدن پوست و چربی اضافی در گردن (اگر عمل شامل لیفت گردن باشد)
 • لیفت صورت درمانی برای چین و چروک های سطحی ، آسیب های ناشی از آفتاب ، چین و چروک های اطراف بینی و لب فوقانی یا نامنظم بودن رنگ پوست نیست.

خطرات لیفت صورت

جراحی لیفت صورت می تواند عوارضی ایجاد کند. برخی از آنها را می توان با مراقبت مناسب ، داروها یا اصلاح جراحی کنترل کرد. عوارض طولانی مدت یا دائمی ، اگرچه نادر است ، اما می تواند باعث تغییرات اساسی در ظاهر شود. خطرات عبارتند از:

هماتوم جمع آوری خون

(هماتوم) در زیر پوست که باعث تورم و فشار می شود شایعترین عارضه جراحی لیفت صورت است. تشکیل هماتوم ، که معمولاً ظرف 24 ساعت پس از جراحی اتفاق می افتد ، برای جلوگیری از آسیب به پوست و سایر بافتها ، سریعاً با جراحی درمان می شود.

جای زخم

برش حاصل از لیفت صورت دائمی است اما معمولاً توسط خطوط مو ، خطوط طبیعی صورت و گوش پنهان می شود. در موارد نادر ، ترک ها می توانند منجر به ایجاد زخم های قرمز و بزرگ شوند. برای بهبود ظاهر زخم ها ممکن است از تزریق کورتیکواستروئید یا سایر روش های درمانی استفاده شود.

آسیب عصبی

اگرچه نادر است ، آسیب عصبی می تواند به طور موقت یا دائمی بر اعصاب کنترل کننده احساس یا عضلات تأثیر بگذارد. فلج موقتی عضله منتخب و در نتیجه ظاهر ناموزون یا بیان صورت یا از بین رفتن موقت احساس ممکن است از چند ماه تا یک سال به طول انجامد. مداخلات جراحی ممکن است تا حدی بهبود یابد.

ریزش مو

ممکن است موهای موقت یا دائمی مو را در نزدیکی محل های برش تجربه کنید. ریزش دائمی مو را می توان با پیوند پوست با پیوند فولیکول مو درمان کرد.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

پوسته پوسته شدن پوست

رفع کمبود با دارو ، مراقبت مناسب از زخم و در صورت لزوم با روشی برای کاهش جای زخم انجام می شود.
مانند هر نوع عمل جراحی بزرگ ، لیفت صورت خطر خونریزی ، عفونت و واکنش نامطلوب به بیهوشی را به همراه دارد. همچنین برخی شرایط پزشکی یا عادات سبک زندگی نیز می تواند خطر عوارض را افزایش دهد. عوامل زیر ممکن است خطر قابل توجهی داشته باشد یا منجر به نتایج نامطلوب شود و ممکن است پزشک در مورد روش لیفت صورت توصیه کند.

داروها یا مکمل های رقیق کننده خون

داروها یا مکمل های رقیق کننده خون می توانند توانایی لخته شدن خون را تحت تأثیر قرار دهند و خطر ابتلا به هماتوم بعد از جراحی را افزایش دهند. اینها شامل داروهای رقیق کننده خون (کومادین ، ​​پلاویکس و غیره) ، آسپرین ، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) ، جینسینگ ، جینکو بیلوبا ، روغن ماهی و غیره است.

موارد پزشکی

اگر شما یک بیماری پزشکی دارید که از لخته شدن خون جلوگیری می کند ، نمی توانید عمل لیفت صورت انجام دهید. سایر شرایط ، از قبیل کنترل نکردن دیابت یا فشار خون بالا ، خطر ترمیم زخم ضعیف ، هماتوم و عوارض قلبی را افزایش می دهد.

سیگار کشیدن

استعمال سیگار بطور چشمگیری خطر ترمیم زخم ، هماتوم و ریزش پوست را بعد از برآمدگی افزایش می دهد.

نوسانات وزن

اگر سابقه افزایش و کاهش مکرر وزن داشته باشید – عواملی که بر فرم صورت و وضعیت پوست شما تأثیر می گذارد – نتیجه جراحی ممکن است رضایت بخش نباشد یا فقط برای مدت کوتاهی رضایت بخش باشد.

قبل از لیفت صورت

دستورالعمل های دارویی را دنبال کنید : شما دستورالعمل هایی را در مورد اینکه چه داروهایی را باید قطع کنید و چه وقت آنها را قطع کنید دریافت خواهید کرد. به عنوان مثال ، احتمالاً حداقل دو هفته قبل از جراحی از شما خواسته می شود که هرگونه دارو یا مکمل رقیق کننده خون را متوقف کنید. با پزشک خود درمورد اینکه کدام داروها بی خطر هستند یا اینکه آیا باید دوز دارو تنظیم شود ، صحبت کنید.
صورت و موهای خود را بشویید. به احتمال زیاد از شما خواسته می شود که صبح وعده عمل جراحی موها و صورت خود را با صابون میکروب کش بشویید.

از غذا خوردن پرهیز کنید : از شما خواسته می شود بعد از نیمه شب قبل از لیفت صورت ، از خوردن هر چیزی خودداری کنید. شما قادر خواهید بود آب بنوشید و از داروهای مورد تایید جراح خود استفاده کنید.
اگر لیفت صورت به صورت سرپایی انجام شد ، برنامه ریزی کنید که کسی شما را پس از جراحی به خانه برساند و شب اول بعد از جراحی در کنار شما باشد.

لیفت صورت را می توان در بیمارستان یا کلینیک جراحی سرپایی انجام داد.

قبل از عمل

گاهی اوقات این روش با بی حسی موضعی انجام می شود که فقط بخشی از بدن شما را بی حس می کند. در موارد دیگر ، بیهوشی عمومی – که شما را بیهوش می کند – توصیه می شود.

بعد از عمل

بعد از لیفت صورت ممکن است موارد زیر را احساس کنید:

 • درد خفیف تا متوسط
 • زهکشی از ترک
 • تورم
 • کبودی
 • بی حسی
  در صورت وجود با پزشک خود تماس بگیرید

درد شدید در یک طرف صورت یا گردن شما ظرف 24 ساعت از زمان جراحی است

در چند روز اول پس از جراحی:

 • با سر بالا استراحت کنید
 • مسکن را طبق توصیه پزشک مصرف کنید
 • کمپرس سرد را برای رفع درد و کاهش تورم به صورت بزنید

خود مراقبتی

 • مراقبت از خود در خانه در سه هفته اول به بهبودی شما کمک می کند و خطر عوارض را کاهش می دهد:
 • دستورالعمل مراقبت از زخم را طبق دستور جراح خود دنبال کنید.
 • پوسته پوسته ای را روی زخم فشار ندهید.
 • دستورالعمل های مربوط به زمان شروع استفاده از شامپو و صابون و انواع استفاده از آنها را دنبال کنید.
 • لباس هایی که از جلو می روند (برخلاف اینکه از روی سر کشیده شوند).
 • از فشار بیش از حد یا حرکت در داخل و اطراف ترک ها خودداری کنید.
 • از استفاده آرایش خودداری کنید.
 • از فعالیت های ورزشی شدید یا هوازی و ورزشی خودداری کنید.
 • به مدت سه هفته از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب خودداری کنید و بعد از آن از ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید.
 • حداقل از شش هفته از رنگ آمیزی ، سفید کردن یا اجازه دادن مو جلوگیری کنید.
 • در هفته های بعد از لیفت صورت ، می توانید موهای خود را سبک کنید تا هرگونه علائم باقی مانده از شقاق را پنهان کنید. شما همچنین ممکن است تصمیم بگیرید که برای حضور در رویدادهای مهم اجتماعی چند ماه به تعویق بیاندازید ، زیرا احتمالاً به حالت عادی باز خواهید گشت.

هدف از لیفت صورت چیست؟

لیفت صورت یکی از روش های زیبایی بوده و اهداف خاص خود را دارد. از این اهداف می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 1.  تمامی چربی ها و آلودگی های پوست با استفاده از این روش قابل حل هستند.
 2. زخم های پوستی که ممکن است در اطراف فک ها وجود داشته باشند، با این روش قابل از بین بردن هستند.
 3. لیفت صورت می تواند چربی هایی که در اطراف چانه و گردن هستند را از بین ببرد و همچنین تیرگی آن ها را نیز برطرف نماید.
 4. همچنین گاها شاهد حضور چین و چروک های بسیار زیادی در اطراف دهان، چشم ها و همچنین پیشانی هستیم که با لیفت صورت قابل حذف شدن هستند.
 5. لیفت صورت از جمله روش هایی به شمار می رود که با کمک آن می توان پوست صورت را سفت کرد.

امروزه این روش بسیار محبوب شده است و توانسته مزیت های بسیار زیادی را نیز به خود اختصاص دهد. به عنوان مثال این روش کاملا چین و چروک های صورت را از بین می برد و تاثیران ناشی از خورشید و باد به حداقل خود می رسد. همچنین با استفاده از این روش چهره شما در کمترین حالت 10 سال جوانتر دیده می شود.

 

سخن آخر

صورت می تواند چهره و گردن شما را جوان تر به نظر برساند. نتایج حاصل از جابجایی آسان نیستند. با افزایش سن ، پوست صورت ممکن است دوباره شروع به ریزش کند. به طور کلی ، انتظار می رود که جابجایی صورت 10 سال طول بکشد.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا