مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
آیا میدانیدسلامت پوست و مو

کاربرد کرم |ضدآفتاب| شکلاتی

مطالب پربازدید

ضدآفتاب شکلاتی

ضدآفتاب شکلاتی آیا میدانید خوردن یک تکه شکلات کاکائویی در روز باعث حفظ زیبایی شما میشود؟

تحقیقات اخیر نشان داده شکلات کاکائویی به طرز اعجاب انگیزی میتواند بعنوان یک ضدآفتاب عمل نماید. برای این کار نیازی به پخش کردن شکلات بر روی پوست نیست بلکه تنها یک تکه از آن را در دهان خود گذاشته و از خواص مفید آن می توانید بهره مند شوید. در این تخقیق، به گروهی از زنانی که مقداری کاکائو با درجه فلاوونوئید بالا قرارداده بودند مشاهده شد که نه تنها پوست آنها بطور قابل توجهی  نرم و مرطوب شده بود بلکه دربرابر تابش اشعه UV به راحتی دچار سوزش و قرمزی پوست نمی شد.

زنانی که بیش از 329 میلی گرم کاکائو در روز مصرف کرده بودند، جریان خون در پوست آنها افزایش یافته و سالمتر دیده شدند.

طیف گسترده ای از محصولات ضد آفتاب

طیف گسترده ای از ضد آفتاب ها محصولاتی هستند که از پوست شما در برابر اشعه UVA و UVB محافظت می کنند. اما تفاوت این دو نوع تابش چیست؟

نور خورشید دارای دو نوع اشعه مضر UVA و UVB است که به زمین می رسند و قرار گرفتن بیش از حد در معرض این دو اشعه باعث سرطان پوست می شود. علاوه بر سرطان پوست ، این دو نوع تابش باعث موارد زیر می شود:

مطالب پربازدید

اشعه UVA می تواند باعث پیری زودرس پوست ، چین و چروک و لکه های پیری شود. توجه داشته باشید که این تیر از شیشه پنجره عبور می کند.
اشعه UVB علت اصلی آفتاب سوختگی است. اما این پرتو نمی تواند از شیشه پنجره عبور کند.
اثرات مضر نور خورشید می تواند منجر به درمان های پوستی ، تجویزهای پزشکی و حتی جراحی شود. اگر می خواهید خود را در برابر آفتاب محافظت کنید ، باید روی یک ضد آفتاب خوب سرمایه گذاری کنید. اگر می خواهید از اشعه ماورا بنفش خورشید کاملاً محافظت شوید ، از ضد آفتابی استفاده کنید که پوست شما را در برابر اشعه UVB و UVA محافظت کند.

وزارت بهداشت و خدمات انسانی و مرکز تحقیقات بین المللی سرطان سازمان بهداشت جهانی نور ماوراlet بنفش و سایر منابع مصنوعی مانند تخت های برنزه و لامپ های خورشیدی را به عنوان مواد سرطان زا شناسایی کرده اند.

همیشه به یاد داشته باشید که هیچ راه مطمئنی برای برنزه شدن وجود ندارد. شما هر وقت سعی در برنزه شدن دارید به پوست خود آسیب زده اید. این امر باعث پیری زودرس پوست می شود و خطر ابتلا به انواع مختلف سرطان پوست را افزایش می دهد.

چه زمانی باید از ضد آفتاب استفاده کنم

اگر بپرسید ، “چه زمانی باید از ضد آفتاب استفاده کنم؟” هنگام ترک خانه ، همیشه باید از ضد آفتاب مناسب استفاده کنید. در طول سال ، خورشید پرتوهای فرابنفش از خود ساطع می کند.

حتی در روزهای ابری ، تا 80٪ از اشعه های مضر خورشید می تواند به پوست شما نفوذ کند. برف ، ماسه و آب نیاز به ضد آفتاب را افزایش می دهند زیرا منعکس کننده اشعه خورشید هستند.

مطالب پربازدید

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا