مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار پزشکی

اجرای طرح استحقاق سنجی در ۵۴۸ بیمارستان

مطالب پربازدید

موهبتیموهبتی (مدیرعامل بیمه سلامت) از اجرای طرح استحقاق سنجی در تمامی بیمارستان های دولتی(سامانه تایید خدمت) خبر داد و گفت: در مرحله جدید اجرای طرح استحقاق سنجی، همپوشانی کنترل می شود به طوری که بیمه رایگان برای افرادی اجرا می شود که بیمه دیگری ندارند.

وی اظهارداشت: در حال حاضر ۵۴۸ بیمارستان دولتی مرحله جدید طرح استحقاق سنجی را اجرایی و به نتیجه رسانده اند و مابقی نیز تا یک ماه آینده اجرایی می شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت به استفاده از توان انجمن های علمی اشاره کرد و گفت: پیش نویس تفاهم نامه میان انجمن های علمی و سازمان بیمه سلامت تدوین شده به طوری که از توان علمی این انجمن ها و افراد متخصص در پیشبرد اهدافمان و بهبود وضعیت استفاده خواهیم کرد.

وی از عملیاتی شدن سامانه تایید خدمت از اول مهرماه خبر داد و گفت: بر اساس این طرح مراجعه کنندگان امکان استفاده از دفعات مختلف و خارج از استاندارد و نیاز از ام آر ای، سی تی اسکن و…  را نخواهند داشت مگر اینکه وضعیتشان اورژانسی باشد که باید به تایید پزشک معتمد سازمان برسد.

مطالب پربازدید

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از ارسال کارنامه پزشکان به آنها خبر داد و گفت: هم اکنون هر سه ماه یک بار کارنامه اقدامات انجام شده از سوی پزشکان برای بیماران به آنها داده می شود.

وی گفت: در حال حاضر پایگاه جمعیتی سازمان حداقل به صورت مجازی در حال فعالیت است و همچنین طرح راهنمایان بالینی و گایدلاین ها در وزارت بهداشت خرید راهبردی می شود و همچنین توانستم مطالبات خودمان را نسبت به گذشته به روز کنیم اما هنوز بدهی داریم که باید آن را نیز برطرف کنیم.

موهبتی افزود: قصد داریم سبد حمایتی برای سه سطح در نظر بگیریم به طوری که برنامه ریزی لازم برای این طرح در حال انجام است و سه سطح برای آن دیده شده که در سطح اول افراد تا ۴۰ درصد حداقل حقوق، سطح دوم بین حداقل ۴۰ درصد تا حداقل حقوق و در سطح سوم بالاتر از حداقل حقوق بگیرها خدمات دریافت می گیرند.

مطالب پربازدید

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا