مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار پزشکی

بهترین ترکیب دارویی برای پیشگیری از بیماری قلبی-عروقی

مطالب پربازدید
داروهای قلبی

پزشکان در آزمایش‌های جدید بهترین ترکیب‌های دارویی برای مبتلایان به فشار خون بالا را که در معرض بیماری‌های قلبی هستند، شناسایی کردند.

به گزارش ایسنا، متخصصان در یک بررسی جامع به بهترین ترکیب‌های دارویی برای مبتلایان به فشار خون بالا اشاره کرده و اظهار داشتند: مصرف ترکیب داروهای فشار خون و استاتین‌ها بهترین گزینه برای افرادی است که در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی هستند.

گروهی از محققان انگلیسی در بررسی که به منظور ارزیابی تاثیرگذاری درمان‌های متفاوت در پیشگیری از بیماری‌های قلبی-عروقی انجام گرفت، مشاهده کردند: ترکیب داروهای کاهنده فشار خون و استاتین‌ها بهترین نتیجه را به همراه دارند.

به گفته متخصصان، بیماران مبتلا به فشار خون بالا که در دهه ۶۰ سالگی از داروهای کاهنده فشار خون و استاتین مصرف کنند کمتر احتمال دارد در سن ۷۵ تا ۸۰ سالگی بر اثر بیماری قلبی یا سکته مغزی فوت کنند.

مطالب پربازدید

در این بررسی مطالعاتی روی ۸۵۸۰ بیمار مبتلا به فشار خون بالا که در معرض چندین فاکتور خطرزا در بروز بیماری‌های قلبی-عروقی بودند، انجام گرفت. محققان به دنبال آن بودند تا تاثیرگذاری دو رویکرد درمانی سنتی و جدید را در پیشگیری از حملات قلبی ارزیابی کنند.

در این مطالعه، گروهی از شرکت‌کنندگان تحت درمان شیوه جدید قرار گرفته و داروی آملودیپین و پریندوپریل دریافت کردند که هر دوی آن‌ها از داروهای کاهنده فشار خون بالا به حساب می‌آیند.

گروه دوم تحت درمان‌های سنتی قرار گرفته و از داروهای آتنولول و بندروفلومتیازید دریافت کردند.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، متخصصان مشاهده کردند که شرکت کنندگان گروه نخست در مقایسه با گروه دوم ۲۹ درصد کمتر احتمال دارد بر اثر سکته مغزی فوت کنند. علاوه براین، شرکت کنندگانی که از میزان کلسترول طبیعی برخوردار بوده و از داروی استاتین مصرف کردند ۱۵ درصد کمتر در معرض بیماری قلبی و سکته مغزی بوده‌اند.

منبع: ایسنا

مطالب پربازدید

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا