مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار علمی و آموزشی

فارغ التحصیلان هنرستانی از این پس می‌توانند در کنکور سراسری شرکت کنند

مطالب پربازدید

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش گفت: برای اینکه فارغ التحصیلان هنرستانی از این پس بتوانند در کنکور سراسری شرکت کنند باید در امتحانات نهایی مربوط به زیرگروه انتخابی شان شرکت کنند.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالیمحسن حسینی مقدم با اشاره به ۱۲ ساله شدن دوره تحصیل در فنی و حرفه‌ای از سال جاری گفت: طبق اعلام شورای سنجش و پذیرش دانشجو،  فارغ التحصیلان هنرستانی از این پس می‌توانند در کنکور سراسری شرکت کنند.در صورتی که داوطلبان بخواهند از امتیاز «سابقه تحصیلی» برخوردار شوند، باید در امتحانات نهایی مربوط به زیرگروه انتخابی شان شرکت کنند.
به عنوان مثال اگر یک دانش‌آموز هنرستانی بخواهد در کنکور ریاضی فیزیک شرکت کند و در دانشگاه مهندسی بخواند، در صورتی که مایل باشد ۳۰ درصد تاثیر مثبت سابقه تحصیلی را برای خود ایجاد کند، باید در امتحانات نهایی گروه ریاضی شرکت کند.
بطور میانگین امتحان حدود ۱۰ درس در رشته‌های نظری پایه دوازدهم به صورت نهایی برگزار می‌شود.البته اگر دانش‌آموزی نخواهد از تاثیر مثبت سوابق تحصیلی استفاده کند مشکلی نیست و هیچ الزامی وجود ندارد و اختیاری است. احتمالا اغلب بچه‌ها هم امتحان نهایی نخواهند داد زیرا  به قدری صندلی خالی داریم که بسیاری از داوطلبان می‌توانند براحتی در دانشگاه قبول شوند.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا