مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار جامعه

تحصیل در حین خدمت “سربازی” امکان پذیر نیست

مطالب پربازدید

 

ادامه تحصیل حین خدمت

ادامه تحصیل حین خدمت سردار موسی کمالی(رئیس منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح) در گفتگو با رسانه ها گفت:تحصیل در حین خدمت سربازی امکان پذیر نیست.
سردار کمالی در خصوص آن دسته از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که علاقمند به انجام پروژه های تحقیقاتی و گرفتن کسری خدمت از این طریق هستند اظهار داشت: مطابق قانون افرادی که مدرک تحصیلیشان کارشناسی و پایین تر است نمی توانند با انجام پروژه کسری خدمت بگیرند.

وی در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه آیا دانشجویان مشمولی که دارای معافیت تحصیلی هستند می توانند از مقطع تحصیلی کارشناسی انصراف داده و در مقطع کاردانی مشغول به تحصیل شوند خاطر نشان کرد: انصراف از مقطع تحصیلی بالاتر و ادامه تحصیل در مقطع پایین تر ممنوع است.

سردار کمالی ادامه داد: انصراف دادن از دوره کارشناسی و قصد ادامه تحصیل در دوره فوق دیپلم ممنوع است و در این صورت تنها میتوان در مقطع بالاتر یا همتراز ادامه تحصیل داد.

مطالب پربازدید

سردار موسی کمالی

شرایط دریافت خدمات پزشکی

افرادی که بیماری هایی دارند که منجر به ترخیص دائمی یا موقت از خدمت سربازی می شود ، بسته به نوع بیماری ، تسکین یا ترخیص پزشکی دائمی می شوند. به تشخیص شورای پزشکی ، این گروه از افراد شامل یکی از بخشهای زیر است.

رشد عضلانی و جسمی ناکافی و عدم توانایی در انجام وظایف نظامی (تعلیق دائمی خدمت)
از بین رفتن احشای بدن با نقض عملی (تعلیق دائمی خدمات)
بیماران مبتلا به بیماری های قابل درمان که بیش از یک ماه تحت معالجه قرار می گیرند و همچنین جراحی ، طبق نظر شورای پزشکی ، از 6 ماه تا 1 سال خدمات موقت دریافت می کنند.

خدمات پزشکی

بیماری های پوستی ، بیماری های غدد درون ریز ، بیماری های عصبی و مغزی ، بیماری های روانپزشکی ، بیماری های ریوی ، بیماری های اسکلتی ، بیماری های دستگاه ادراری تناسلی نیز از جمله بیماری هایی است که شامل خدمت سربازی می شود.
علاوه بر آنچه در متن این مقاله آمده است ، کسانی که هنگام تحصیل تحصیل می کنند از تحصیل معاف می شوند. در واقع اخراج دانشجویان اخراج موقت است ، زیرا آنها پس از فارغ التحصیلی مجبور به کار می شوند و فقط تا لحظه فارغ التحصیلی اخراج می شوند. همچنین اگر می خواهید اطلاعاتی در مورد شرایط خرید سرویس و شرایط کمبود خدمات دریافت کنید ، می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی ایران تماس بگیرید.

مطالب پربازدید

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا