مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
سلامت کودکان

 بارداری و روش های زود هنگام تعیین جنسیت ؟ فال تعیین جنسیت

مطالب پربازدید

زمانی که خبر بارداری به گوش مادران میرسد یکی از هیجان انگیزترین بخش های زندگی شروع می شود برای یک مادر این هیجان به قدری زیاد است که دوست دارد هر چه زودتر جنسیت جنین مشخص شود معمولاً  تعیین جنسیت جنین در ۱۸ هفتگی  انجام می شود .  گاهی عجله مادران به قدری زیاد است که به فکر تشخیص زود هنگام جنین با جوش شیرین می افتند. تشخیص زود هنگام جنین دختر گاهی با ورم  یک باره بدن مادر آن هم صبح زود انجام می شود. گاهی نیز علم پیشنهاد تعیین جنسیت جنین با نمک را می دهد که در این روش جنسیت جنین دقیقاً و صد درصد نیست اما گاهی تا ۹۰ درصد صحیح است.

فرهنگ و تعیین جنسیت

در جامعه های مختلف  برای تعیین جنسیت به عواملی مثل برآمدگی شکم و علائم شدت حاملگی اشاره می شود این در حالیست که دانشمندان می گویند به هیچ عنوان جنسیت جنین با حالت و برامدگی شکم مادر مشخص نمی شود و این باور که گفته می شود اگر شکم مادر دایره باشد فرزند دختر است و یا اگر شکم بیضی شکل باشد فرزند پسر است کاملاً غلط است و برای این استناد عوامل زیادی وجود دارند.

تعیین جنسیت نوزاد

حرکت پای جنین در شکم مادر

مطالب پربازدید

تعیین جنسیت جنین از روی ضربان قلب مادر

تشخیص زود هنگام جنسیت جنین

اکثر مادران باردار در دوران سه ماهه اول بارداری خود با تهوع حاملگی یا به نوعی ویار سر و کار دارند برخی اعتقاد دارند که میزان تهوع مادر باردار نشان دهنده جنسیت جنین است با توجه به باورهای علمی و استناد فراوان گفته شده است که مادران بارداری که فرزند آنها دختر است میزان تهوع بیشتری در دوران بارداری دارند در حالی که مادران بارداری که فرزند آنها پسر است تهوع کمتری دارند چرا که سطح هورمون در بدن آنها کمتر است در نتیجه مادران باردار با جنین دختر میزان هورمون بیشتری دارند.

تعیین جنسیت

تحقیقات در رابطه با جنسیت جنین با توجه به میزان تهوع

برای این که این باور به استناد برسد تحقیقات بسیار کمی بر روی این فرضیه انجام شده است . دانشمندان به نتیجه هایی متضاد بر این باور دست پیدا کرده‌اند در سال ۱۹۹۹ مادران بارداری که جنسیت جنین آنها دختر بود از میزان تهوع بیشتری برخوردار بودند و این در حالی است که در سال ۲۰۱۳ مادران بارداری که فرزند آنها پسر بود دارای تهوع حاملگی بیشتری بودند.

روش های تشخیص زود هنگام جنسیت جنین

زمانی که یک مادر باردار می شود آزمایش های زیادی برای تعیین جنسیت وجود دارد بنابراین یک پزشک زنان از اوایل دوران بارداری آزمایش های فراوانی برای سلامت جنین تجویز می کند در حالیکه تشخیص اولیه جنسیت جنین در هفته هفدهم بارداری انجام میشود سونوگرافی معمولاً یکی از راه های بدون خطر برای تشخیص جنسیت جنین است  که از هفته ۱۷ تا ۲۰ قابل انجام است البته بعد از هفته بیستم نیز یک مادر می تواند جنسیت جنین را با استفاده از سونوگرافی مشخص کند تکنیسین اولتراسوند گاهی در هنگام اسکن به درستی نمی تواند جنسیت جنین را تشخیص دهد و دلیل آن یا به حد نصاب نرسیدن جنین و یا قرار نداشتن جنین در موقعیت ایده آل می باشد.

مطالب پربازدید

جنسیت جنین

 روش های عامیانه تشخیص زود هنگام جنسیت جنین

برای تعیین جنسیت جنین چندین راه وجود دارد که تمامی این عوامل یا عواملی خارجی هستند و یا عواملی هستند که با تغییرات بدن مادر بارداری مشخص میشوند:

  1. چشم یکی از عواملی است که باعث تشخیص جنسیت جنین میشود پلک پایین چشم را بکشید و به سفیدی چشمان نگاه کنید آیا رگ خونی شکسته شده به شکل ۷ می باشد یا خیر؟ اگر رگ خونی که به شکل V باشد در چشم راست وجود داشته باشد فرزند پسر خواهر د و اگر در چشم چپ وجود داشته باشد فرزند دختر خواهد بود.
  2. موی پایه یک دیگر از عوامل تشخیص جنسیت جنین است گفته می شود که اگر رشد موی پا بسیار زیاد باشد جنین پسر است و اگر رشد مو کم باشد و یا تغییری با زمان قبل از بارداری نداشته باشد در این صورت جنین دختر است.
  3. یکی دیگر از عواملی که می‌تواند به تشخیص جنسیت جنین کمک کند حالت کمر مادر باردار است اگر در قسمت کمر مادر باردار متوجه اضافه وزن شود در این صورت کودک دختر خواهد بود و اگر مادر متوجه هیچ تغییری در ناحیه کمر نشود جنین پسر خواهد بود.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا