مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
انواع نوشیدنی

فواید قهوه تلخ ” قهوه چه مزایایی برای سلامتی ما دارد ” خاصیت قهوه

مطالب پربازدید

قهوه یکی از دوست داشتنی ترین نوشیدنی های جهان است. از اصلی ترین فواید قهوه سیاه رفع افسردگی ، شادابی و نشاط ، بی خوابی و … است. فایده های قهوه سیاه بسیار زیاد و متنوع است . که باه به بررسی هر کدام میپرازیم . این مطلب را دنبال کنید تا از خاصیت قهوه های سیاه بهرمند شوید.

به لطف مقادیر بالای آنتی اکسیدان و مواد مغذی مفید ، به نظر می رسد کاملاً سالم نیز باشد. برای این منظور به راحتی می توانید با خرید قهوه و نوشیدن آن مقادیر زیادی آنتی اکسیدان جذب کنید.

فواید نوشیدن قهوه ، فایده های قهوه

قهوه سیاه معمولی (بدون شیر یا خامه) کم کالری است . در حقیقت ، یک فنجان قهوه سیاه فقط حدود 2 کالری دارد. با این حال ، افزودن خامه یا شکر باعث افزایش ارزش حرارتی می شود.

مطالب پربازدید

فواید قهوه

دانه های قهوه همچنین حاوی پلی فنول ، نوعی آنتی اکسیدان هستند.

آنتی اکسیدان ها می توانند بدن را از رادیکال های آزاد ، نوعی ماده زائد که بدن به طور طبیعی و در نتیجه فرآیندهای خاص تولید می کند ، خلاص کنیم.

رادیکال های آزاد سمی هستند و ممکن است باعث التهاب شوند .

در سال 2018 ، برخی از محققان اظهار داشتند که محتوای آنتی اکسیدانی قهوه ممکن است از سندرم متابولیک محافظت کند.

قهوه می تواند سطح انرژی شما را بالا ببرد و شما را باهوش تر کند.

مطالب پربازدید

قهوه می تواند به شما کمک کند تا احساس خستگی کمتری داشته و سطح انرژی را افزایش دهد.

دلیل این امر آن است که حاوی ماده محرکی به نام کافئین است – ماده روانگردان فعال ترین ماده در جهان است.

بعد از نوشیدن قهوه ، کافئین در جریان خون شما جذب می شود.

در مغز ، کافئین مانع انتقال دهنده عصبی آدنوزین می شود.

فواید کاپوچینو ، فواید خوردن قهوه

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

وقتی این اتفاق می افتد ، میزان انتقال دهنده های عصبی دیگر مانند نوراپی نفرین و دوپامین افزایش می یابد ، و منجر به افزایش شلیک سلول های عصبی می شود.

بسیاری از مطالعات کنترل شده بر روی انسان نشان می دهد که قهوه جنبه های مختلف عملکرد مغز را بهبود می بخشد – از جمله حافظه ، خلق و خوی ، هوشیاری ، سطح انرژی ، زمان واکنش و عملکرد ذهنی عمومی.

خلاصه

کافئین یک انتقال دهنده عصبی مهاری را در مغز شما مسدود می کند ، که باعث اثر محرک می شود. این باعث بهبود سطح انرژی ، خلق و خو و جنبه های مختلف عملکرد مغز می شود.

 خوردن قهوه چربی ها را آب می کند.

 مطالعه نشان می دهد که کافئین موجود در قهوه می تواند میزان متابولیسم شما را 4 تا 11 درصد افزایش دهد.

مطالعات دیگر نشان می دهد که کافئین به طور خاص می تواند چربی سوزی را تا 10٪ در افراد چاق و 29٪ در افراد لاغر افزایش دهد.

با این حال ، ممکن است که این اثرات در نوشیدن قهوه طولانی مدت کاهش یابد.

فواید قهوه ترک ، فواید اسپرسو
فواید اسپرسو

کمک می کند اگر 30 دقیقه قبل از شروع ورزش به ورزشگاه بپردازید ، قهوه سیاه باعث کاهش سریع وزن می شود . قهوه سیاه تقریباً 50 درصد به تقویت متابولیسم کمک می کند . همچنین از آنجا که نوشیدنی چربی سوز است چربی موجود در شکم را می سوزاند .

همچنین سیستم عصبی را تحریک می کند که به بدن علامت می دهد سلولهای چربی را تجزیه کرده و از آنها به عنوان منبع انرژی در مقابل گلیکوژن استفاده کند.

یکی از بزرگترین و بهترین مزایای قهوه سیاه این است که عملکرد فیزیکی شما را به شدت بهبود می بخشد و به شما کمک می کند 100 درصد خود را در یک جلسه تمرین بدهید. این دلیل دلیلی است که مربی بدنسازی شما از شما می خواهد قبل از آمدن برای تمرین قهوه سیاه بنوشید.

فواید و مضرات قهوه ، فواید قهوه سبز

این ماده با افزایش سطح اپی نفرین (آدرنالین) در خون ، که بدن را برای انجام فعالیتهای بدنی شدید آماده می کند ، عمل می کند. همچنین چربی ذخیره شده بدن را تجزیه کرده و سلولهای چربی را به شکل اسیدهای چرب آزاد در جریان خون آزاد می کند که می توانند به عنوان سوخت برای فعالیتهای بدنی سنگین استفاده شوند.

قهوه عملکرد جسمی را به شدت بهبود می بخشد.

کافئین سیستم عصبی شما را تحریک می کند و به سلولهای چربی سیگنال تجزیه چربی بدن می دهد.

و باعث افزایش سطح (آدرنالین) در خون شما می شود.

این هورمون جنگ یا پرواز است ، که بدن شما را برای انجام فعالیتهای بدنی شدید آماده می کند.

کافئین با تجزیه کردن چربی بدن ‌شما ، اسیدهای چرب را آزاد میکند و به عنوان سوخت در دسترس قرار می دهد.

با توجه به این تأثیرات ، جای تعجب نیست که کافئین می تواند به طور متوسط ​​11-12٪ عملکرد بدنی را بهبود بخشد.

بنابراین ، منطقی است که حدود نیم ساعت قبل از رفتن به باشگاه ، یک فنجان قهوه قوی بخورید.

قهوه حاوی مواد مغذی ضروری است.

یک فنجان قهوه حاوی 

  • ریبوفلاوین
  • اسید پانتوتنیک
  • منگنز و پتاسیم
  • منیزیم و نیاسین

اگرچه به نظر نمی رسد که این مسئله کار بزرگی باشد ، اما بیشتر مردم از چند فنجان در روز لذت می برند – اجازه می دهد تا این مقدار به سرعت جمع شوند.

فواید قهوه برای درمان دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 یک بیماری شایع است که بیشتر افراد در دنیا درگیر آن هستند.

مطالعات مشاهده کردند که افرادی که بیشترین قهوه را می نوشند 23-50٪ خطر کمتری در ابتلا به این بیماری دارند. یک مطالعه کاهش تا 67٪ را نشان داد.

طبق یک بررسی گسترده از 18 مطالعه در مجموع 457،922 نفر ، هر فنجان قهوه روزانه با 7٪ کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 همراه بود.

فواید خوردن قهوه برای جلوگیری از آلزایمر

این بیماری معمولاً افراد میانسال را درگیر می کند و تقریبا هیچ درمانی ندارد.

با این وجود ، کارهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از بروز بیماری در وهله اول انجام دهید.

چندین مطالعه نشان می دهد که افراد قهوه تا 65٪ خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را دارند.

افراد مبتلا به قهوه خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را که علت اصلی زوال عقل در سراسر جهان است ، کاهش می دهند.

در صورت مصرف صحیح قهوه سیاه می تواند بهبود یابد. قهوه سرشار از آنتی اکسیدان و مواد مغذی است .بله ، درست شنیدید بیایید نگاهی به برخی از مهمترین مزایای سلامتی نوشیدن قهوه سیاه بیندازیم.

فواید قهوه تلخ ، فواید قهوه اسپرسو

خوردن قهوه حافظه را تقویت می کند

افزایش سن منجر به کاهش مهارت های شناختی و افزایش خطر ابتلا به زوال عقل ، پارکینسون و بیماری آلزایمر می شود . نوشیدن قهوه سیاه در صبح عملکرد مغز را افزایش می دهد. قهوه سیاه به مغز کمک می کند تا فعال بماند و در نتیجه به تقویت حافظه کمک می کند . این ماده همچنین اعصاب را فعال نگه می دارد و در نتیجه زوال عقل را از بین می برد . مطالعات می گوید مصرف منظم قهوه سیاه 65 درصد و پارکینسون 60 درصد خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد . عملکرد را در طول تمرین بهبود می بخشد .

خوردن قهوه برای کبد مفید است

کبد یکی از حیاتی ترین اندام های بدن ما است زیرا بسیاری از عملکردهای مهم را انجام می دهد . و آیا می دانید جگر شما قهوه سیاه را دوست دارد ؟ قهوه سیاه به جلوگیری از سرطان کبد ، هپاتیت ، بیماری کبد چرب و سیروز الکلی کمک می کند . افرادی که روزانه 4 فنجان یا بیشتر فنجان قهوه سیاه می نوشند ، 80 درصد احتمال ابتلا به هرگونه بیماری کبدی کمتر است.

فواید قهوه برای هوش بیشتر

قهوه دارای یک محرک روان فعال است که در صورت واکنش با بدن ، توانایی بهبود انرژی ، خلق و خو ، عملکرد شناختی را دارد و بنابراین شما را برای مدت زمانی هوشمند می کند.

فواید قهوه برای پاکسازی معده

قهوه یک نوشیدنی ادرار آور است بنابراین باعث می شود شما اغلب ادرار کنید . بنابراین ، به همین دلیل است که وقتی قهوه سیاه و بدون قند می نوشید ، تمام سموم و باکتری ها به راحتی به شکل ادرار از بدن خارج می شوند.

فواید قهوه برای قلب و عروق

اگرچه نوشیدن قهوه سیاه به طور منظم فشار خون را به طور موقت افزایش می دهد اما این اثر با گذشت زمان کاهش می یابد . نوشیدن روزانه 1-2 فنجان قهوه سیاه خطر بیماری های قلبی عروقی از جمله سکته را کاهش می دهد . قهوه سیاه همچنین سطح التهاب در بدن را کاهش می دهد.

فواید قهوه ، خاصیت قهوه

نیروگاه آنتی اکسیدان ها

قهوه سیاه نیروگاه آنتی اکسیدان ها است . قهوه سیاه حاوی ویتامین B2 ، B3 ، B5 ، منگنز ، پتاسیم و منیزیم است.

فواید قهوه برای کاهش دیابت

نوشیدن روزانه قهوه سیاه به کاهش خطر ابتلا به دیابت کمک می کند که در سنین بعدی می تواند منجر به آسیب به اعضای بدن و بیماری های قلبی شود . مشاهده شد افرادی که 2 فنجان یا کمتر فنجان قهوه می نوشند خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهند. هر دو قهوه کافئین دار درو به پیشگیری از دیابت کمک می کنند

باعث می شود شما به آرامی پیر شوید . نوشیدن قهوه سیاه بدون قند ذهن و بدن شما را جوان نگه می دارد . قهوه سیاه همچنین با افزایش سطح دوپامین در بدن به پیشگیری از بیماری پارکینسون کمک می کند.

 

دستور تهیه موکا قهوه بسیار آسان است.

موکا مانند لاته بر پایه اسپرسو و شیر گرم ساخته می شود اما معمولاً با افزودن طعم دهنده شکلات و شیرین کننده با پودر کاکائو و شکر درست می شود.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا