مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
فرهنگ و هنر

جایزه ویژنری / جشنواره استکهلم برای “اصغر فرهادی”

مطالب پربازدید

اصغر فرهادیجشنواره استکهلم برای اصغر فرهادی

 

طبق آخرین اخبار سینمای ایران ، عسگر فرهادی قرار است جوایز چشم انداز جشنواره استکهلم را دریافت کند.

این جایزه که یک اسب برنز است به نوآوران فیلم اهدا می شود. تاکنون کارگردانانی چون وس اندرسون ، الخاندرو گونزالس ایناریتو و پابلو لورن موفق به دریافت این جایزه شده اند. به گزارش خبرآنلاین ، خبر جایزه چشم انداز عسگر فرهادی طی کنفرانس مطبوعاتی جشنواره اعلام شد.

اصغر فرهادی جایزه ویژنری جشنواره ۲۰۱۸ استکهلم (Visionary Award) را دریافت می‌کند.

مطالب پربازدید

جشنواره فیلم استکهلم با اعلام این خبر در نشست خبری این فستیوال، از حضور اصغر فرهادی در این فستیوال برای دریافت این جایزه که یک اسب برنز است، خبر داد.

جشنواره فیلم استکهلم در خبر اهدای این جایزه به فرهادی نوشته است:

«این جایزه به اصغر فرهادی تعلق می‌گیرد زیرا او یکی از استادان برجسته سینما در دنیاست. او به شکل پیوسته مسائل معاصر و روزمره را در فیلم‌هایش بررسی می‌کند و تاثیر آن‌ها را در روابط نزدیک آدم‌ها نشان می‌دهد.

اصغر فرهادی

داستان‌های او به شکلی ظریف بین روشنفکری و رازآلودی در حرکت‌اند؛ این حرکت به قدری طبیعی‌ است که برای هیچ‌کس دیگری قابل تقلید نیست. اصغر فرهادی بدون شک برای نسل جدید فیلمسازی در ایران بسیار ارزشمند است و به همان‌ میزان برای دوستداران سینما در سرتاسر جهان.  بنابراین افتخار بزرگی‌ است که جایزه ویژنری ۲۰۱۸ استکهلم به او تقدیم شود.»

جایزه ویژنری استکهلم از سال ۲۰۰۴ در فستیوال فیلم استکهلم به نوآوران سینما داده می‌شود و پیش‌تر به وس اندرسون، پابلو لارین و آلخاندرو گونزالس ایناریتو داده شده است.

مطالب پربازدید

فستیوال فیلم استکهلم از هفتم و هجدهم نوامبر (شانزدهم تا بیست و هفتم آبان‌ماه) در سوئد برگزار خواهد شد. فیلم «همه می‌دانند» نیز در این فستیوال نمایش داده خواهد شد.

اصغر فرهادی

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا