مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
دکوراسیون

حقوق مدلینگ: واقعاً یک مدل چقدر درآمد دارد؟

مطالب پربازدید

کسب درآمد با مدلینگ

عکاسی، سفر، تجربه آخرین روند مد از نزدیک و تبدیل اشتیاق خود به حرفه خود: مدلینگ برای بسیاری یک شغل رویایی است و باقی می ماند. در حالی که برخی دوست دارند تمام وقت به عنوان یک مدل کار کنند و حرفه ای واقعی داشته باشند، برای برخی دیگر فقط گاهی اوقات به عنوان یک شغل جانبی جلوی دوربین قرار می گیرند. اما در مورد دستمزد چطور؟ آیا حقوق یک مدل برای زندگی راحت کافی است؟ به عنوان مدل چقدر درآمد دارید و دستمزد شما به چه چیزی بستگی دارد؟ این و خیلی چیزهای دیگر را در زیر توضیح می دهیم!

1. کسب درآمد به عنوان یک مدل: دسته بندی های مختلف، حقوق های مختلف

البته وقتی صحبت از مبحث مدل دستمزد می شود، باید بین دسته بندی های مختلف در صنعت تمایز قائل شویم. به طور منطقی درآمد یک مدل برتر بیشتر از یک مدل حرفه ای است، یک مدل حرفه ای بیشتر از یک تازه وارد در صنعت یا یک مدل سرگرمی که به عنوان یک شغل جانبی مدل می شود و تنها چند شغل در سال به دست می آورد، درآمد دارد.

البته حقوق هم بسته به شغل تغییر می کند. جلسات عکس، کت واک، تبلیغات یا تلویزیون نه تنها در قالب، بلکه در دستمزد مدل نیز متفاوت است. بنابراین، تعیین نرخ ثابت برای هر نوع کار دشوار است، زیرا نرخ ها می تواند بسیار متفاوت باشد و به عوامل زیادی بستگی دارد، به عنوان مثال، اگر برای فیلمبرداری تجاری، عکس یا فیلمبرداری رزرو شده باشید، به زمان آن بستگی دارد. فیلمبرداری یا مدت زمان تبلیغات و غیره…

مطالب پربازدید

متوسط ​​حقوق سالانه یک مدل در اسپانیا حدود 42100 یورو است که برای امرار معاش از این شغل کافی است.

کسب درآمد به عنوان یک مدل

2. قرار دادن از طریق آژانس مدلینگ در مقابل مدل مستقل

به عنوان یک مدل، دو راه برای استخدام برای پروژه ها/شغل ها وجود دارد که به نوبه خود تأثیر مستقیمی بر حقوق شما دارد.

از طریق یک آژانس مدلینگ: اگر شما یک مدل تحت قرارداد با یک آژانس هستید، مشتریان علاقه مند مستقیماً با شما تماس نمی گیرند، بلکه با آژانس مدلینگ شما تماس می گیرند. آژانس نامزدهایی را از پایگاه داده خود پیشنهاد می کند که متناسب با شغل باشد و اگر مشتری تصمیم بگیرد شما را استخدام کند، شما کار را دریافت خواهید کرد. در ازای جایگیری باید کمیسیونی از هزینه های خود (20 تا 30 درصد) را به آژانس بپردازید.

مدل فریلنسری: به عنوان یک مدل فریلنسری شما به تنهایی و بدون آژانس کار می کنید، بنابراین کنترل کاملی بر جستجوی شغل خود دارید. از طرف دیگر، پیدا کردن کار می تواند خسته کننده تر باشد زیرا باید خودتان مشتری پیدا کنید و به بازیگران متعدد بروید. با این حال، مجبور نیستید حقوق خود را برای مشاغلی که برای آنها استخدام شده‌اید تقسیم کنید، زیرا هزینه آژانس مدلینگ درگیر در این شغل لغو می‌شود زیرا شما خوداشتغالی هستید.

مطالب پربازدید

3. حقوق بالاتر از طریق خود بازاریابی

دورانی که مدل ها منحصراً از فیلمبرداری کاتالوگ درآمد کسب می کردند، گذشته است. موفق ترین مدل های جهان بینی برای خود بازاریابی دارند و در بسیاری از زمینه ها درگیر هستند. هایدی کلوم که دارایی‌هایش اکنون 108 میلیون یورو تخمین زده می‌شود، نمونه‌ای از «رده‌های خودش» است. مبلغی افتخارآمیز که او نه تنها از طریق حرفه خود به عنوان یک مدل ویکتوریا سیکرت، بلکه بیش از همه از طریق بازاریابی ماهرانه خود توانست به آن دست یابد. نمایش او “Topmodel بعدی آلمان” حدود 20 میلیون یورو برای هایدی به ارمغان آورد. درآمد سالانه 17 میلیون یورویی هایدی نه تنها از قراردادهای مدلینگ، بلکه از قراردادهای تلویزیونی، درآمدهای تبلیغاتی و شرکت های مختلف او و طراحی های مد او تشکیل شده است. منبع اصلی درآمد هایدی به عنوان یک کارآفرین است.

اما حتی برای مبتدیان در کسب و کار مدلینگ، خود بازاریابی بسیار مهم است! شبکه های اجتماعی مهم ترین و موثرترین ابزار شما برای رسیدن به این هدف هستند. تقریباً همه مدل های شناخته شده را می توانید در فیس بوک و اینستاگرام بیابید و بسیاری از آنها کار خود را به عنوان اینفلوئنسر شروع کردند یا در مدت زمان کوتاهی از طریق حرفه مدلینگ خود در اینستاگرام و شرکت اینفلوئنسر شدند. برای شما به عنوان یک مدل، شبکه های اجتماعی بستر ایده آلی برای جدیدترین عکس های خود را ارائه دهید، محبوبیت کسب کنید و تعداد فالوورهای زیادی ایجاد کنید که به نوبه خود امکان مشاغل جدید – و البته حقوق بالاتر را افزایش می دهد.

4. چه روش های پرداختی برای مدل ها وجود دارد؟

درصد مشارکت: به خصوص برای عکس های استوک (یعنی عکس هایی که مشتریان می توانند آنلاین بخرند) درصد مشارکت توافق شده است. با استفاده از این گزینه پرداخت، مدل ها در تمام درآمد فروش آتی از آن سهیم هستند

مبلغ مقطوع: اغلب یک نرخ ثابت تعیین می شود که برای نیم روز یا برای هر شلیک پرداخت می شود.

دستمزد ساعتی: حتی در کسب و کار مدلینگ، دستمزد ساعتی خوب قدیمی وجود دارد که قبل از کار تعیین می شود و پس از اتمام کار پرداخت می شود.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

خرید: به عنوان یک مدل، شما حق عکس ها و فیلم هایی را دارید که از شما گرفته می شود. این بدان معناست که مشتری باید علاوه بر خدمات، حقوق مواد ایجاد شده را نیز کسب کند که به آن “خرید” می گویند. این حقوق فقط برای مدت معینی فروخته می شود که بدون پرداخت اضافی نمی توان از آن تجاوز کرد. به عنوان مثال، خرید ممکن است شامل تبلیغات تلویزیون ملی باشد و برای مدت 2 سال معتبر باشد. با این حال، تبلیغات در کاتالوگ با مواد مشابه ممنوع خواهد بود. شرایط دقیق خرید بین مشتری و مدل مذاکره و توافق خواهد شد.

دستمزد جایگزین: مخصوصاً در اوایل کار، ممکن است ایده خوبی باشد که مشاغلی را انتخاب کنید که دستمزد دریافت نمی کنند، اما در ازای آن یک بررسی آنلاین خوب، لباس رایگان یا عکس های حرفه ای از خودتان (در یک جلسه TFP) دریافت می کنید. این مشاغل نیز به شما تجربه و اعتماد به نفس بیشتری در مقابل دوربین می دهند.

گزینه های پرداخت در مدل سازی

5. چه عواملی بر دستمزد مدل شما تأثیر می گذارد؟

مانند سایر مشاغل، عوامل خاصی وجود دارد که می تواند بر میزان حقوق شما تأثیر بگذارد. در اینجا مهم ترین جنبه ها را خلاصه کرده ایم:

حقوق و دستمزد بر اساس تجربه: مانند سایر مشاغل، مدل های با تجربه بهترین دستمزد را دارند. نرخ روزانه بین 300 تا 1000 یورو در این صنعت رایج است و هر چه مدل با تجربه و مطمئن تر باشد، ساعات کمتری برای تکمیل موفقیت آمیز کار طول می کشد که به نوبه خود به معنای دستمزد ساعتی بالاتر است.

دستمزد بر اساس جذابیت و سایر معیارها: البته یک مدل باید جذاب و دارای معیارهایی باشد که مشتری درخواست می کند. اما هرچه این معیارها را بهتر رعایت کنید، دستمزد بالاتری خواهید داشت، به خصوص اگر ظاهر خاصی دارید که به سختی در بازار پیدا می شود.

حقوق بر اساس جنسیت: باور نکردنی اما درست: صنعت مد یکی از معدود حوزه هایی است که مردان در آن کمتر از زنان درآمد دارند. دلیل؛ تبلیغات محصولات مد و زیبایی زنانه باعث درآمد بیشتر این صنعت می شود. به عنوان مثال: در حالی که پردرآمدترین مدل زن در جهان، کندال جنر، سالانه حدود 20 میلیون دلار درآمد دارد، موفق ترین مدل مرد، شان اوپری، “تنها” 1.4 میلیون دلار درآمد دارد.

حقوق با توجه به سن: سن نیز نقش مهمی در کسب و کار مدلینگ دارد. در بیشتر مشاغل، تنها به دنبال مدل های جوان می گردند و در برخی از مناطق، مدل های بیست و چند ساله خود را اغلب «بیش از حد مسن» می دانند. با این حال، این نیز به فرمت بستگی دارد. در 38 سالگی ممکن است دیگر به عنوان مدل بیکینی استخدام نشوید، اما برای تبلیغات خانوادگی.

دستمزد به ازای هر طاقچه: آنچه شما به عنوان مدل به دست می آورید به جایگاهی که در آن کار می کنید نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، متوسط ​​حقوق یک مدل کودک 100-200 یورو در هر جلسه است، در حالی که مدل های کودک می توانند تا 300 یورو درآمد داشته باشند.
دستمزد یک مدل

6. حقوق سود نیست

حتی اگر برای یک کار دستمزد عادلانه ای دریافت کرده اید و از مبلغ هنگفتی راضی هستید، به خاطر داشته باشید که برای محاسبه سود خالص خود باید تمام هزینه های مربوط به کار را از آن کم کنید. به عنوان مثال، راه رسیدن به جلسه عکاسی با ماشین، قطار یا هواپیما، هزینه های مراجعه به آرایشگاه برای شاداب کردن رنگ خود در جلسه، و همچنین ناهاری که از جیب خود در صحنه فیلمبرداری پرداخته اید. روز کاری، همه اینها در این دسته قرار می گیرند. بهتر است تمام هزینه های خود را یادداشت کنید تا بتوانید آن ها را پیگیری کنید تا بعداً بتوانید میزان درآمد واقعی خود را در پایان ماه مشاهده کنید.

7. جنبه

قطعاً می توان از طریق حرفه مدلینگ امرار معاش کرد، اما تنها تعداد کمی از آنها به رده میلیونرها در این تجارت می رسند. متأسفانه واقعاً ثروتمند و مشهور شدن به عنوان یک مدل استثناست. با این حال، با انگیزه و سخت کوشی به عنوان یک الگو می توانید درآمد بسیار خوبی کسب کنید و با کمی شانس می توانید بسیار بیشتر از یک شغل اداری خسته کننده درآمد کسب کنید. با این حال، مهم ترین چیز این است که شما می توانید در محل کار لذت ببرید، چیزی که مطمئناً کار هیجان انگیز و متنوع به عنوان یک مدل برای شما فراهم می کند!

منبع: diseñador 3d

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا