مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
بیماری ها و راه درمان

راه های انتقال زگیل تناسلی شامل چه مواردی می شوند و چگونه می توان از آن جلوگیری گرد؟

مطالب پربازدید

راه های انتقال زگیل تناسلی

زگیل تناسلی، جزو شایعترین عارضه پوستی ناشی از ابتلا به عفونت ویروس اچ پی وی یا پاپیلوما انسانی است. این ویروس بیش از ۱۵۰ نوع دارد، از این ۱۵۰ نوع، چند نوع از آن مهمترند، چرا که عارضه های جدی و خطرناکی ایجاد می کنند. به عنوان مثال HPV_16 وHPV_18 عامل ابتلا به سرطان های دهانه رحم، آلت تناسلی، مقعد و .. می باشند. اما بقیه انواع این خانواده معمولا عارضه جدی ایجاد نمی کنند انواع کم خطر این ویروس هم عامل ایجاد زگیل های تناسلی هستند. شایعترین محل هایی که ممکن است دچار زگیل شوند، دست و پاهاست. مهمترین نکته در این زگیل، ظاهری نامطلوب و امکان سرایت به نقاط دیگر است. اما معمولا زگیل های تناسلی مخفی هستند که اگر درمان نشوند عارضه خطرناکی را به دنبال خواهد داشت. در ادامه همراه ما باشید تا با درمان زگیل تناسلی و راه های انتقال زگیل تناسلی آشنا شوید.

مطالب زیر را نیز دنبال کنید:

خرید ریپورتاژ آگهی

کسب درآمد با بیت کوین

مطالب پربازدید

 

چگونه زگیل تناسلی را تشخیص دهیم ؟!

زگیل تناسلی چون در یک منطقه مرطوب ظاهر می شود، کمی با زگیل های معمولی متفاوت است. زگیل های نواحی خشک، مثل کشاله ران، اطراف مقعد شبیه زگیل های معمولی دست و پا هستند. اما در حالت کلی این زگیل ها برجسته و همرنگ پوست هستند. زگیل های نواحی مرطوب، معمولا سطح سخت تری دارند و در نواحی تناسلی به شکل بر آمدگی هستند. این نوع زگیل ها، گاهی بزرگ و گاهی کوچک هستند. زگیل های کوچک به راحتی قابل تشخیص نیستند پس درمان طولانی تری نیز دارند. اما این زگیل های کوچک گاه خود به خود درمان می شوند گاهی هم بزرگتر می شوند یا به نواحی دیگر سرایت می کنند.

راه های انتقال زگیل تناسلی

روش انتقال زگیل تناسلی

راه انتقال زگیل تناسلی در بیشتر موارد، تماس و رابطه جنسی است. به همین دلیل در زوج هایی که یکی از آن ها دچار زگیل تناسلی شده اند، معاینه کامل و درمان درست همسر لازم است. این احتمال در موارد استفاده از شرکای جنسی متعدد و چند همسری نیز افزایش می یابد. در موارد نادری  هم زگیل تناسلی از راه لباس زیر، حوله یا تیغ آلوده به افراد سالم منتقل می شود. یکی از دلایلی که باعث انتقال زگیل تناسلی می شود، انجام غیر اصولی و غیر بهداشتی روش های مختلف اپیلاسیون یا لیزر برای رفع موهای زائد توسط مراکز لیزر و اپیلاسیون غیر مجاز، به علت عدم استریل ابزار این کار است که مستقیما با پوست ناحیه مبتلا به زگیل است.

روش پیشگیری از زگیل تناسلی

مهمترین روش پیشگیری، آموزش مناسب  به افراد در مورد، پر هیز از روابط جنسی ناسالم و پر خطر، پایبندی به بنیاد خانواده می باشد. واکسن HP V هم یک روش پیشگیری مناسب برای زگیل تناسلی نی باشد چرا که این واکسن در برابر چهار نوع از ویروس پاپیلوما ایمنی ایجاد می کند و از ابتلا به سرطان های خطرناکی که نیز گفته شد، جلوگیری می کند.

مطالب پربازدید

 

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا