مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
سئو و موتورهای جستجو

اکانت Moz برای بهبود رتبه سایت “ساخت اکانت موز”

مطالب پربازدید

اکانت Moz

وب سایت  Moz در سال ۲۰۰۴ میلادی به منظور کمک به کارایی کار آمدی بهتر سایت و درجه بندی آن، توسط Rand fishkin و Gilian muessig طراحی و ساخته شد که به نام اختصاری Seo Moz هم شناخته می شود. در اوایل، فعالیت این سایت تنها در قسمت بازاریابی و بازاریابی نرم افزاری فعالیت می نمود. به تدریج و چند سال بعد فعالیت خود را در زمینه سایتی مثل تحقیقات روی کلید واژه ها، حساب رسی صفحه، لینک سازی و بهینه سازی سایت ها را آغاز نمود. البته در جدیدترین نسخه آن افزونه Moz Bar برای موتور جستجو گر گوگل کروم فراهم شده است. که معیار درجه بندی و رتبه بندی سایت ها را منتشر می کند و کاربران با استفاده از اکانت moz گزینه های پیج اتوریتی و دامین اتوریتی رتبه سایت خود را می سنجند. و عملکرد خود را نسبت سایت های رقیب خود بسنجید. اکانت موز بهترین گزینه برای بهبود کلمات کلیدی وب سایت می باشد. همینطور با اکانت موز میتوانید. کلمات کلیدی وب سایت های رقیب را بررسی کنید.

بسیاری از امکانات Moz Bar مانند ابزار های مدیریت کمپین و ابزار های پژوهشی مانند. on,crawl test,…. بدون داشتن اشتراک ماهانه در دسترس نیستند.

اکانت moz در سایت ، moz

کارکردهای اکانت Moz

 • پیگیری رتبه و درجه سایت
 • تحقیق در مورد کلید واژه ها
 • تجزیه و تحلیل پروفایل لینک
 • کراول سایت
 • بهینه سازی داخلی صفحات

دامین اتوریتی یا Damin Authority با اکانت موز

معیاری برای نشان دادن میزان اعتبار دامنه سایت شما است که به صورت عددی نشان داده می شود. هرچه این عدد بزرگتر باشد رتبه سایت شما هم در گوگل بیشتر خواهد بود.

مطالب پربازدید

پیج اتوریتی یا Page Authority

ملاکی برای تعیین قدرت یک صفحه از سایت است که اگر بالا باشد رتبه و قدرت سایت هم بالا خواهد بود.

دامین اتوریتی به تدریج ارتقا و یا افت می کند که این میزان در سایت های داخلی ۶۰ تا ۷۵ و در سایت های خارجی۸۰ الی ۹۰ می باشد که این میزان به معنای سایت خوب یا بد نیست.

اگر شما وب سایت دارید خوب است برای دانستن رتبه سایت خود در بین بقیه سایت ها، به وب سایت Moz سربزنید.

چرا دامین اتوریتی ثابت نیست؟

امروزه با پیشرفت فناوری و تکنولوژی همه اجزا مدام در حال تغییر و به روز رسانی هستند و به سبب این به روز رسانی ها دامین اتوریتی یا اعتبار دامنه سایت هم تغییر می یابد.

عوامل اصلی تعیین Damin Authority در اکانت موز

 • بک لینک دامنه
 • Moz ranking Moz
 • Trust
 • محتوای سایت
 • Google friendly

که به اختصار به معرفی آنان خواهیم پرداخت.

مطالب پربازدید

بک لینک دامنه

در این گزینه تعداد دامنه ها ملاک است به طوری که لینک های ویژه ای که دامنه را بدست آورده. مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. در واقع بک لینک ها اعتبار و ارزش سایت شما در موتور های جستجو گر می باشد.

Moz trust

عاملی برای تعیین کیفیت و کارایی لینک های خارجی و به طور خاص برای تعیین کیفیت وب سایت لینک دهنده خارجی استفاده می شود.

Moz ranking

به جهت بررسی قدرت و کیفیت بک لینک ها و دادن امتیاز و ارزش به آن ها می باشد.

اکانت moz و ایجاد اکانت ، آموزش اکانت موز

محتوای سایت

اصلی ترین عامل در page Authority و damin Authority می باشد که در به دست آوردن رتبه و رنج بالا فوق العاده مهم می باشد.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

Google friendly

گوگل فرندلی یعنی سایت شما تا چه اندازه با استاندارهایی که گوگل تعریف کرده سازگار است که این عامل تاثیر مستقیمی بر درجه و رتبه سایت شما دارد.

Moz castچیست؟

نمایش الگوهای تغییرات در موتورهای جست و جو گر به صورت دما، آب و هوا و غیره می باشد. که امکان بررسی این تغییرات را برای شما فراهم می کند که این الگوها امروزه به صورت روزانه به روز رسانی می شوند. تا دقیق ترین و درست ترین اطلاعات را برای کاربران فراهم کند.

وب سایت Moz معیاری تحت عنوان Moz cast طراحی کرده است تا تمامی تغییرات آب و هوا را اسکن کرده و در دسترس کاربران قرار می دهد و هدف از این کار این است که به میزان پیشرفت سایت خود پی ببرید.

چگونگی کار Moz cast

موز کست هر روز ۱۰۰۰ کلمه کلیدی را که اجبارا به دلیلی جلوگیری از اهداف محلی آشکار، انتخاب می کند و نتایج جستجوی گوگل را دریافت می کند نتایج را در ۵سطل مختلف به طور مساوی تقسیم می کند. قسمت مهم این کار این است که موز کست تمام تلاش خود را برای کنترل داده ها انجام می دهد. هر روز موز کست ۱۰مورد اول را با ۱۰مورد اول روز قبل مقایسه می کند. و تغییرات را به صورت دلتا محاسبه کرده پس از انجام محاسبات پارامتری به نام دما را تولید می کند. که عدد به دست آمده دمای آن روز را نشان می دهد. البته استفاده از معیار دما و آب و هوا اصولا برای سرگرمی است.

Graf serp

قابلیت دیگر Moz cast این است که به شما نشان می دهد سایت هایی که در صفحه اول جست و حو هستند از چه ملاک هایی برای این کار استفاده کرده که این رتبه بالا را دارد.

این ویژگی در یکی از نمودارهایی که بررسی کرده نشان داده که سایت هایی که از http در طراحی استفاده کرده اند در موتور های جستجو گر رتبه بالاتری خواهند داشت.

وب سایتMoz امکاناتی مثل open site explorerو key wordexplorer که رایگان ولی به صورت محدود. در اختیار کاربران قرار می دهد. محدودیت این وب سایت بدین گونه است. مثلا هر ماه می توانید تا ۲۰ عبارت key word explorer را به صورت رایگان جستجو کنید.

ابزار سئو یا Moz از چه سایت ها و مواردی پشتیبانی نمی کند و باید به سایت های دیگر مراجعه کرد؟

ابزار پژوهش تبلیغات کلیکی در اکانت موز پشتیبانی نمی شود برای پژوهش در این زمینه باید از امکانات اکانت الکسا استفاده نمایید.

مزیت استفاده از اکانت موز و وب سایت Moz
 • به وب سایت ها کمک می کند تا رتبه بندی و درجه خود را در موتور های جستجوگر بدانند و سعی در بهبود آن داشته باشند.
 • اکانت Moz به طور موثری رتبه وب سایت شما را برای کلمات کلیدی مورد نظرتان بررسی می کند. تا بهبود یا کاهش رتبه سایت تان را به شما نشان دهد.
 • به شما راه کار هایی برای بهبود رتبه سایت تان می دهد .
 • اگر Moz مشکلات فنی را در کد سایت شما بیابد به شما راه کار هایی برای رفع آن مشکل و بهبود رتبه سایتان می دهد که منجر به نزدیک شدن موتورهای جستحوگر به سایت شما می شود تا کاربران را به سمت سایت شما راهنمایی کند.
 • به شما امکان نوشتن محتواهای خوب و درست را می دهد.
 • نشان دادن فرصت بک لینگ گیری برای کمک به بهبود رتبه سایت شما
 • نمایش ملاک های رقابت سایر سایت ها و پیشرفت های آنان برای شما

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا