مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
مذهبی

چگونه توبه کنیم و دیگر گناه نکنیم ؟ خداوند متعال بخشند و مهربان است

مطالب پربازدید

چگونه میتوانیم توبه کنیم و دیگر گناه نکنیم ؟ “ظهور رحمت خدا بر بندگان مجازات” یکی از وعده های خداوند به ملت دینی است. در چند آیه ، قرآن شریف مردم را ترغیب می کند که توبه کنند ، از گناه دور شوند و به سوی خدا بازگردند.

این گزارش در مورد چگونگی پذیرش توبه صحبت می کند و بندگان را ترغیب می کند تا ابراز پشیمانی و توبه کنند.

مطالب زیر را نیز دنبال کنید:

خرید ریپورتاژ آگهی

مطالب پربازدید

کسب درآمد با بیت کوین

توبه چیست؟

توبه یکی از نام آشنا ترین کلماتی است که ما در هنگام انجام کارهای اشتباه یاد آن میافتیم. در واقع می توان اینطور بیان داشت که توبه از بازگشت می آید و در واقع پشیمانی ای بوده که ما در قلب خود حس می کنیم. همچنین عمل توبه اهمیت بسیار بالایی را داشته و آیه ها و احادیث بسیار زیادی نیز در رابطه با آن وجود دارد.

زمانی که ما از کار بدی پشیمان می شویم و در رابطه با آن احساس عذاب وجدان داریم، به سمت توبه متمایل می شویم. حالا سوالی که به وجود می آید این است که آیا واقعا گفتن پشیمانم کافی می باشد و یا باید موارد دیگری را نیز در آن رعایت کنیم. به طور حتم توبه کردن شرایط خاص خودش را دارد و باید کاملا با خلوص نیت همراه باشد.

به همین علت قصد داریم تا در این مطلب به شما کامل بگوییم که چگونه توبه کنیم و دیگر گناه نکنیم و چه شرایطی برای آن وجود دارند. همچنین شما را با چندین آیه و حدیث از توبه آشنا خواهیم ساخت تا بتوانید به معنای واقعی آن پی ببرید و اگر از کرده خود پشیمان هستید، با استفاده از این راهنمایی ها بتوانید دوباره به سمت خدای خود در حرکت باشید.

در آیات 53 و 54 سوره زمور آمده است

قُل یا عِبادِیَ الَّذینَ أَسْرَفُوا عَلیَ أَنْفُسِهِم لاتَقنَطُوا مِن رَحمَةِ اللهِ إِنَّ اللهَ یَغفِرُ الذُّنُوبَ جَمِیعاً إِنَّهُ هُوَ الغَفُورُ الرَّحِیمُ وَ أَنِیبُوا إِلی رَبِّکُم وَ أَسلِمُوا لَهُ مِن قَبلِ أن یَأتِیَکُم العَذابُ ثُمَّ لاتُنصَرُونَ

مطالب پربازدید

چگونه توبه کنیم اهل سنت

چگونه توبه کنیم و دیگر گناه نکنیم ؟ 

“به بندگان خود بگویید كه شما غریب و آزار و اذیت می شوید! از رحمت خدا ناامید نشوید ، زیرا خداوند همه گناهان را می بخشد ، زیرا خداوند آمرزنده و مهربان است. به پروردگارتان بازگردید و قبل از مجازات بر شما تسلیم او شوید ، پس كسی به شما كمك نمی كند.”

برای نجات انسان از پرتگاه تخریب ، خداوند حکیم درگاه توبه و استغفار را برای بندگان خود باز می کند و آنها را به توبه و جستجوی بخشش فرا می خواند تا راه را برای بازگشت این انسان فریب خورده و با امید فیض و رحمت باز کند. خدای من بدون مرز ، او دوباره تلاش کرد تا روح خود را جلال دهد.

چگونه گناه نکنیم

امام الصادق (علیه السلام) می فرماید: خداوند متعال برای حضرت داود سلام الله علیها و خانواده و یارانش نازل شد: ای داود! وقتی بنده وفادار من مرتکب گناهی می شود و سپس از آن گناه دور می شود و توبه می کند و وقتی از یاد آن گناه برمی آید از من شرمنده می شود ، به من رحم می کنم و آن گناه را از یاد فرشتگان نگهبان تمرین می کنم و آنها را به خوبی تبدیل می کنم. و با آنها که مهربان ترین نیستم.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

توبه را قبول داری؟ 

چگونه توبه کنیم و دیگر گناه نکنیم ؟

حضرت علی (علیه السلام) فرمود: من توبه نمی كنم ، مانع پذیرش نمی شوم ، نه استغفار می كنم و نه از بخشش جلوگیری می كنم. کسی که توبه می کند (توفیق) از قبول آن منع نخواهد شد و هر کس اجازه داده است (توفیق) از بخشش محروم می شود.

چگونه توبه کنیم و دیگر گناه نکنیم

مهمترین شرایط توبه عبارتند از:

  • پشیمان قلب و تصمیم به عدم انجام مجدد.
  • درخواست عفو کنید.
  • یک تصمیم قاطع در مورد جبران خسارت به گذشته و پرداخت حقوق ، به ویژه اگر این حق مردم باشد.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا