مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
سلامت پوست و مو

از بین بردن موهای زائد ” بهترین روش خانگی و گیاهی رفع موهای بدن “

مطالب پربازدید

از بین بردن موهای زائد

از موهای زائد صورت یا بدن خسته شده اید ، اما از درد ، هزینه و خرابی ناشی از اصلاح متنفر هستید؟ هرگز نترسید – راههای زیادی برای از بین بردن مو بدون نزدیک شدن به تیغ وجود دارد. بسته به کیفیت مو و نتیجه ای که بدنبال آن هستید ، هر یک از این گزینه ها ممکن است برای شما مفید باشد ، بنابراین مطالب پیشنهادی را امتحان کرده تا آگاهانه تصمیم بگیرید! برای از بین بردن موهای زائد بدن و اطراف ناحیه تناسلی و صورت ، در این مقاله به بررسی روش های طبیعی و مصنوعی برای رفع موهای زائد میپردازیم. روش های گیاهی معرفی شده بهترین گزینه برای حذف موهای زائد می باشند و همینطور از نظر وقت و هزینه نسبت به روش های دیگر بهتر بوده و عوارض جانبی کمتری به همراه دارند.

از بین بردن موهای زائد با کرم مو بر

از کرم موبر استفاده کنید. کرم های موزدایی محصولاتی هستند که با حل شدن سطح پوست موها را از بین می برند. معمولاً این محصولات به صورت لوسیون یا بطری شامپویی در بازار عرضه می شوند و در داروخانه با قیمت نسبتاً ارزان به فروش می رسند. اگر از این روش استفاده می کنید ، هنگام خرید مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید تا مطمئن شوید حساسیت ندارید و همیشه از دستورالعمل های روی برچسب پیروی کنید.

از بین بردن موهای زائد با کرم موبر

 • نکات مثبت : صدمه ای نمی زند. آسان برای استفاده.
 • نکات منفی : نیاز به استفاده مکرر دارد (مو با سرعت طبیعی دوباره رشد می کند). بوی بدی می دهد
 • نتیجه : برای داشتن بهترین نتیجه ، بعد از دوش گرفتن ، وقتی موها نرم هستند ، آن را استفاده کنید. از محصولی که روی آن برچسب گذاری شده استفاده نکنید ، زیرا می تواند از مواد شیمیایی سخت تری تهیه شود.

پد های موزدایی را برای حذف موها امتحان کنید

یکی دیگر از محصولات مفید برای خلاص شدن از شر موهای ناخواسته ، پد موبر نامگذاری شده است. این محصول در اصل مانند یک دستگاه دستی کوچک کار می کند: شما با حرکات کوتاه ، سریع و فشار متوسط ​​سطح خشن را به پوست می مالید و به آرامی موها را از بین می برید. ناحیه ای که بانداژ می تواند در یک زمان “از آن محافظت کند” کم است ، که این روش را برای لکه های کوچک مو به بهترین وجه تبدیل می کند.

مطالب پربازدید

حذف دائمی مو با پدهای موزدایی ، از بین بردن موهای زیربغل

 • جوانب مثبت : هنگام استفاده صحیح صدمه ای نمی بیند. پس از آن هیچ گونه درد از لوسیون ، پس از اصلاح و غیره وجود ندارد.
 • نکات منفی : وقت گیر است.
 • نتیجه : این محصول همچنین پوست را خراشیده و باعث رنگ پریدگی یا خاکستر شدن آن می شود. بعد از آن ممکن است بخواهید لوسیون کنید تا دوباره مرطوب شود. بانداژها را بعد از استفاده بشویید و خشک کنید.

از بین بردن موهای زائد با نخ انداختن

این روش از بین بردن موهای زائد ، که قرن ها پیش در ترکیه آغاز شده است ، در سراسر جهان محبوبیت بیشتری پیدا می کند. وقتی شخصی موهای ناخواسته “رشته ای ” دارد ، “نخ کش ها” موها را در یک حلقه نخ پنبه ای جمع می کند ، می پیچد و مو را می کند. با استفاده از این روش ، یک ابزار خوب برای مو می تواند مقدار مناسب مو را خیلی سریع تمیز کند – 15 دقیقه برای یک مجموعه ابرو خوب است.

 • جوانب مثبت : انتخاب مناسب برای پوستهای حساس. چند هفته طول می کشد.
 • نکات منفی : ممکن است صدمه ببیند. فقط در سطوح صاف (نه اتصالات) مفید است. در خانه انجام نمی شود.
 • نتیجه : وقت بگذارید و یک نخ کش خوب پیدا کنید. یک تجربه می تواند روند دردناک را کاهش دهد.

موچین برای حذف موهای بدن و صورت

یک موچین که یک ابزار قدیمی و قابل اعتماد برای از بین بردن مو است ، به شما امکان می دهد به صورت جداگانه موهای ناخواسته را بگیرید و آنها را ببندید. این روش نسبتاً دردناک معمولاً برای از بین بردن همزمان چند تار مو در نظر گرفته شده است – تحمل بیشتر ممکن است دشوار باشد.

 • جوانب مثبت : دقیق – به شما امکان می دهد دقیقاً موهای مورد نظر خود را یکی یکی از بین ببرید.
 • منفی ها : دردناک است. مدت زمان زیادی طول می کشد ، مگر در مواردی که چند تار موی شما کنده شود. این می تواند باعث تحریک خفیف در برخی از افراد شود.
 • نتیجه : موچین را قبل و بعد از استفاده بشویید.

از بین بردن موهای زائد با اپیلاسیون

روش شناخته شده حذف موهای زائد شهرت ترسناکی دارد ، اما اغلب به همان اندازه بد نیست. اپیلاسیون برای از بین بردن موهای سرسخت از پاها ، زیر بغل ، خط بیکینی و صورت مفید است (اگر با دقت و ملایم اعمال شود.) همچنین به ویژه برای افرادی که موهای درشت تیره دارند و با پوست روشن آنها تضاد دارد ، بسیار مفید است. اپیلاسیون را می توان با خرید کیت های خریداری شده در فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی و یا از طریق متخصص انجام داد.

اپیلاسیون برای حذف موهای زائد ، از بین بردن موهای بدن زائد

مطالب پربازدید
 • جوانب مثبت : نسبتاً سریع بسیاری از موها را از بین می برد. چند هفته طول می کشد.
 • منفی ها : دردناک است ، اگرچه این بعد از اولین موم کاهش می یابد. انجام کار در خانه می تواند تا حدودی گران باشد.
 • نتیجه گیری : در صورت اپیلاسیون ، همیشه موم را در جهت رشد مو بمالید و در جهت مخالف رشد مو بکشید. به خصوص در مورد گرم کردن موم ، تمام دستورالعمل های موجود در بسته بندی موم را دنبال کنید.

حذف دائمی مو با صمغ عربی 

“صمغ عربی” یک روش از بین بردن مو است که دقیقاً مانند اپیلاسیون عمل می کند – یک مخلوط مایع غلیظ به پوست زده می شود ، سپس با پارچه باقی مانده و برداشته می شود. تفاوت در ترکیبات مخلوط است: در موم از مواد طبیعی استفاده می شود (اغلب مخلوط شکر ، آب ، لیمو و عسل). این باعث می شود برای بعضی ها (به خصوص کسانی که آلرژی دارند) روی پوست لطیف تر شود.

از بین بردن موهای زائد با موم عربی

 • جوانب مثبت : نسبتاً سریع بسیاری از موها را از بین می برد. چند هفته طول می کشد. خطر حساسیت / تحریک کمتر. در منزل (با احتیاط) قابل تهیه است. به صرفه ترین روش رفع موهای زائد به روش کاملا طبیعی و گیاهی.
 • منفی ها : سطح درد شبیه اپیلاسیون است. تا حدودی گران باشید.
 • نتیجه : برای تهیه دستورالعمل خانگی و دستورالعمل های استفاده شده ، به این مقاله مراجعه کنید.

اپیلاتور برای حذف موهای زائد بدن

اپیلاتور وسیله ای است که کم و بیش مانند یک مجموعه موچین اتوماتیک کار می کند و با مجموعه ای از دسته های مکانیکی مو را بیرون می کشد. با این حال ، بر خلاف موچین ، اپیلاتورها فقط موها را می کشند – نه پوست اطراف آن – باعث می شود که این درد برای بعضی ها کمتر باشد. اپیلاتورها یک وسیله همه جانبه خوب هستند ، زیرا نسبتاً سریع کار می کنند ، می توانند در بسیاری از قسمت های بدن استفاده شوند و درد را تا حد معقولی حفظ کنند.

اپیلاتور برای حذف موهای زائد

 • جوانب مثبت : نسبتاً سریع بسیاری از موها را از بین می برد. چند هفته طول می کشد. سریعتر از موچین با دست. برای بعضی ها لطیف روی پوست است.
 • منفی ها : مقداری درد ، اگرچه از این به بعد از اولین استفاده کاهش می یابد.
 • نتیجه : اگر می توانید ، یک اپیلاتور ضدآب تهیه کنید و موهای خود را هنگام دوش گرفتن نرم تر و راحت تر بردارید.

از بین بردن موهای زائد با لیزر

درمان لیزر موهای زائد یکی از محبوب ترین اقدامات زیبایی است که امروزه انجام می شود. در این روش ، یک پرتو نور بسیار متمرکز فولیکول های مو را هدف قرار داده و آنها را از بین می برد. به طور کلی ، رشد مو تقریباً برای همیشه بعد از سه تا هفت جلسه متوقف می شود.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

رفع موهای زائد با لیزر

 • جوانب مثبت : سریع و نسبتاً بدون درد. به دلیل محبوبیت به طور گسترده ای در دسترس است.
 • منفی ها : باعث ایجاد درد و قرمزی شبیه آفتاب سوختگی به مدت چند روز می شود. تاول ، تغییر رنگ موقتی و سایر عوارض جانبی دردناک تر اما نادر است.
 • نتیجه : موهای تحت درمان در طی یک دوره تقریباً یک ماهه می ریزند ، نه بلافاصله. معمولاً استفاده از ضد آفتاب برای محافظت از ناحیه تحت درمان توصیه می شود.

از بین بردن موهای زائد با الکترولیز

الکترولیز بسیار کوچک و نازک برای از بین بردن فولیکول های موی فردی با فرکانس رادیویی موج کوتاه استفاده می شود. پس از آن ، موها با موچین برداشته می شوند. این روش باعث ریزش مو تقریباً به طور دائم پس از چندین روش درمانی می شود. الکترولیز برای اکثر قسمتهای بدن مناسب است.

رفع موهای زائد بدن ، از بین بردن موهای اضافی

 • جوانب مثبت : در کل ناراحتی جزئی. قرار ملاقات کوتاه ، فقط چند جلسه معمولاً لازم است.
 • منفی ها : ممکن است باعث درد و قرمزی موقتی شود.
 • نتیجه : اطمینان حاصل کنید که یک متخصص الکترولیز معتبر و مجاز را انتخاب کنید. تکنیک ضعیف می تواند باعث درد اضافی شود.

سخن آخر

بدانید که حتی این روش ها می توانند منجر به رشد مجدد جزئی مو شوند. متأسفانه ، در حال حاضر ، هیچ روش “دائمی” برای از بین بردن مو وجود ندارد. در حالی که روش های فوق می توانند رشد مو را به طور دائمی متوقف کنند ، اما همیشه 100٪ نتایج کاملی ندارند. پس از چند سال ، ممکن است مقدار کمی رشد مجدد مو وجود داشته باشد ، بنابراین ممکن است لازم باشد جلسات ” حذف موها ” را تکرار کنید. هنگام تصمیم گیری از این موضوع آگاه باشید.

قبل از هر راه حل “دائمی” با پزشک خود صحبت کنید. در حالی که لیزر درمانی و الکترولیز را در صورت انجام توسط یک متخصص حرفه ای بی خطر دانسته ، اما احتمال خطر بسیار کمی (اما واقعی) در این روش ها و سایر روش های حذف مو برای مثال در تعداد کمی از موارد جدا شده وجود دارد. گزارش ها حاکی از آن است که افرادی که مقادیر بیش از حد کرم بیهوشی صورت را برای لیزر درمانی خود استفاده کرده اند ، علائم تهدید کننده زندگی را تجربه می کنند.
به همین دلیل ، مهم است که قبل از موافقت با انجام این روش ها ، با پزشک خود مشورت کنید. فقط پزشک می تواند به شما اطمینان دهد که کدام روش ها (در صورت وجود) برای شما بی خطر و مناسب هستند.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا