مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
گل آپارتمانی

“گل پتوس” یک گیاه بسیار مقاوم مناسب/با فضای آزاد و محیط خانه کم نور

مطالب پربازدید

گل پتوس یا پیچک یا پیچک شیطان

گل پتوس یا گودال یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی است که نگهداری  آن در منزل  آسان است به خصوص برای افرادی که از گیاه سر در نمیارن و در هر شرایطی رشد می کند و سالم می ماند.

گل پتوس گیاهی با رشد سریع برای پوشش زمین در زیر درختان است . گل پتوس در فضای آزاد و در آفتاب کامل تا سایه کامل خوب عمل می کند . با این حال ، انواع آن با برگهای سبز در نور جزئی خورشید بهترین عملکرد را دارند . و آنهایی که دارای برگ های متنوع هستند شرایط آفتابی را تحمل می کنند . وقتی نوبت به مراقبت از پتوس در فضای باز می رسد ، اگر گیاهان در طول روز سایه ببخشند ، موفقیت بیشتری کسب می کنند.

گل پتوس برگ پهن ، گل پتوس طلایی

دمای پایین برای پتوس

گل پتوس شیطان (Epipremnum aureum) که به آن گودال های طلایی یا گودال نیز گفته می شود . یک درخت پیچک همیشه سبز استوایی است که بومی جزایر سلیمان است . و می تواند در فضای باز در مناطق مقاوم USDA 10 تا 12 یا در محیط داخلی به عنوان گیاهان آپارتمانی مقاوم و بدون دغدغه در هر منطقه پرورش یابد . در منطقه USDA 9b (با دمای بالا) ، گیاه ممکن است در زمستان روی زمین یخ بزند . اما معمولاً در بهار شکوفا می شود . نیازهای رو به رشد گل پتوس ، در داخل یا خارج از خانه ضروری است و نسبتاً بدون آفت و بیماری است . بنابراین حتی باغبانان انگشت شست سیاه نیز باید با آن موفقیت کسب کنند. در واقع ، گیاه به دلیل بی توجهی رشد می کند.

مطالب پربازدید

رشد گیاه

گل پتوس با رشد سریع ، کوهنوردی است که ارتفاع آن به رشد گیاه به عنوان گیاه خانگی یا فضای باز بستگی دارد . در چشم انداز ، آنها می توانند تا 40 فوت رشد کنند . در حالی که گیاهان داخلی اگر بریده نشوند ، به طور معمول 6 تا 8 فوت قد دارند . این تاک برگهای مومی شکل ، قلبی شکل تولید می کند که در زرد و سبز روشن متنوع است. و دوباره اندازه برگ ها به محل رشد گیاه بستگی دارد. در داخل خانه ممکن است طول برگها حدود 4 اینچ باشد . اگرچه برگهای گیاهان در فضای باز می توانند تا 30 اینچ رشد کنند . گیاهان داخلی به ندرت شکوفا می شوند ، اما وقتی در فضای باز رشد می کند ، پیچک فضای سبز 6 اینچی قائم ایجاد می کند که گلهای جوان را احاطه کرده است .

باغداران چندین گزینه از انواع گل پتوس شیطان دارند که دارای رنگ برگهایی هستند که با رنگهای زرد و سبز متفاوت است . به عنوان مثال ، برگهای “Wilcoxii” دارای رنگهای سفید و سبز کاملاً مشخص هستند . “Marble Queen” دارای شاخ و برگ خامه ای با لکه های خاکستری-سبز و سبز است و “Tri-color” دارای برگهای سبز خالدار به رنگهای زرد ، سبز روشن و کرم است.

گل پتوس قلبی ، گل پتوس مشکی

خاک گل پتوس

گل پتوس وقتی در فضای باز رشد می کند ، در طیف وسیعی از شرایط خاک از اسیدی تا قلیایی رشد می کند. و حتی مکان های مرطوب را گاهی تحمل می کند . اگر آن را در ظروف می کارید ، یک گیاه گلدان چند منظوره با زهکشی مناسب برای رشد مناسب است.

نور مورد نیاز

گل پتوس تا حدی در فضای باز کاملاً سایه می زند ، اما وقتی کاشته می شود در سایه عمیق رشد کند می شود. و شاخ و برگ گیاهان را از دست می دهد و بیشتر سبز می شود . اگر گیاه را در محیط داخلی پرورش می دهید ، آن را در محلی قرار دهید که از نور خورشید فیلتر شده یا نور مصنوعی درخشان برخوردار باشد .

مطالب پربازدید

کود دهی گیاه

اگر کود دادن گل پتوس را فراموش کردید نگران نباشید زیرا ماده مغذی سنگینی نیست و ممکن است رشد آن لحظه ای طول نکشد . با این حال ، شما می توانید گیاهان داخلی و خارجی را با یک کود مایع گیاهان داخلی تغذیه کنید . یک یا دو برنامه در طول فصل رشد باید کافی باشد. همیشه دستورالعمل های برچسب را برای دستورالعمل های برنامه و مقدار مشخصی که باید استفاده کنید دنبال کنید .

گل پتوس ایستاده ، گل پتوس ابلق مرمری

نیاز آب

گل پتوس بسیار مقاوم به خشکی است . پس نگران نباشید اگر متوجه شدید آبیاری گیاهان چند هفته است که شما را آزار می دهد. در حالی که گیاه به طور فعال در حال رشد است . گیاهان آپارتمانی شما به صورت عمیق آبیاری می شوند . تا جایی که از سوراخ های زهکشی پایین تر گسترش می یابند . حدود یک بار در هفته یا زمانی که قسمت بالای خاک یا دو خشک خشک می شود . در طول زمستان ، آبیاری را تقریباً هر دو هفته کاهش دهید . گیاهان را هفته ای یکبار در فضای باز آبیاری کنید ، اما تعداد دفعات آنها را در زمستان هر دو هفته یکبار کاهش دهید.

گل پتوس آویز

کاربردهای منظره و داخلی

گل پتوس پیچک در منظره کاربردهای گوناگونی دارد . می توانید به آن اجازه دهید تا از درخت بالا رود تا اثر گرمسیری واقعی برگهای بزرگ آن را بدست آورد . از آن روی حصار استفاده کنید یا بگذارید روی دیوار آویزان شود . آن را در ظروف بزرگ و سبدهای آویز بکارید یا از آن به عنوان پوشش زمینی استفاده کنید . هنگام کاشت پیچک شیطان در نزدیکی بوته ها یا پرچین ها ، به دلیل تمایلات رشد شدید ، مراقب باشید. برگ ها به سرعت در یک درختچه یا پرچین رشد می کنند و در نهایت کنترل را به دست می گیرند.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

همچنین بدانید که پیچک پتوس وقتی از آن به عنوان پوشش زمین استفاده می شود . برای هرچه بیشتر نگه داشتن آن نیاز به هرس مکرر دارد. اگر چندین گیاه پیچک شیطانی کاشته اید ، یک فاصله 3 فوت بین آنها بگذارید.

نکته

در برخی از مناطق ، پیچک شیطان یا گل پتوس گیاهان بومی مهاجم است و خفه می شود.

گل پتوس که در فضای داخلی رشد می کند ، سبزی سرسبز به سبدهای آویز . گلدان های رومیزی یا کاشت هایی با کفی های چوبی متصل شده برای بالا رفتن از ساقه می افزاید . قسمت های بریده شده در یک کاسه آب رشد می کنند و گیاه به خوبی برای محیط آشپزخانه و حمام مناسب است . به گفته فلوریداتا ، یکی از مزایای پرورش شیطان پیچک به عنوان گیاه خانگی . توانایی حذف برخی آلاینده ها از هوای داخلی است . پتوس های داخل سالن را مرتباً با استفاده از ابزار هرس استریل اصلاح کنید تا به اندازه آنها کمک کند.

گل پتوس ارتشی ، گل پتوس بنفش

نگهداری

برای جلوگیری از شیوع بیماری ، همیشه دستگاه های اصلاح کننده را قبل و بعد از استفاده. با پاک کردن تیغه ها با پارچه تمیز یا حوله کاغذی آغشته به الکل مالش دهنده ، عقیم کنید.

گل پتوس آویز 1

مسمومیت

تمام قسمت های گل پتوس سمی است ، بنابراین گیاه را از آب دور نگه داریدکودکان و حیوانات خانگی می رسند . همچنین بخاطر داشته باشید که از آنجا که برخی از افراد نسبت به شیره واکنش آلرژیک دارند . هنگام هرس گیاه باید به استفاده از دستکش بپردازید.

گل پتوس ایستاده

منبع : homeguides

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا