مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
گل آپارتمانی

گل قاشقی | و تمام آنچه که درباره این گیاه باید بدانید | کود و نور مناسب گیاه

مطالب پربازدید

گل قاشقی (گیاهان رادیاتور)

قاشق گل که به آن پیرومیا نیز گفته می شود ، یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی  است که به دلیل زیبایی برگ های آن ، نگهداری آسان و کسانی که تازه شروع به پرورش گل و گیاه کرده اند مناسب هست.

گل قاشقی نوعی گیاه گرمسیری است که در داخل خانه به راحتی قابل پرورش است . گیاهان قاشقی (گیاهان خنک نیز نامیده می شوند) برای رشد به عنوان یک گیاه آپارتمانی برگ زیبا مناسب هستند . بسیاری از گونه های فلفل قرمز شاخ و برگ جذابی با برگ های براق دارند که در هر شکل و اندازه ای وجود دارد. برخی از گیاهان تزئینی پپرومیا (قاشقی) دارای ظاهری جمع و جور با برگهایی با رنگ روشن هستند . از بین بیش از 1500 نوع فلفل قرمز ، قطعاً یکی متناسب با خانه یا محل کار شما وجود دارد .

گل قاشقی با برگ های قرمز

نحوه مراقبت از گل قاشقی

گیاه خنک کننده زمانی رشد می کند که در خاک گلدان با زهکشی خوب رشد کند ، نور غیرمستقیم زیادی دریافت کرده و در صورت خشک شدن لایه بالایی خاک در ظرف آبیاری می شود . اکثر گیاهان به رطوبت بالا احتیاج ندارند و در دمای متوسط ​​اتاق از 65 درجه فارنهایت تا 75 درجه فارنهایت (18 درجه سانتیگراد – 24 درجه سانتیگراد) رشد خوبی دارند . شما فقط باید در فصل رشد هر دو ماه یکبار گیاه بوته ای را که رشد کند دارد تغذیه کنید.

مطالب پربازدید

گل قاشقی ابلق ، گل قاشقی لب ماتیکی

درباره پپرومیا (گل قاشقی)

پپرومیا گیاهانی با برگ است که از خانواده گیاهان Piperaceae است. گونه های گیاهی بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است ، جایی که در شرایط گرم و مرطوب رشد می کند . بیشتر انواع “گیاهان خنک تر” چند ساله است که با برگ های زینتی ترکیب می شود. همین برگهای سبز است که باعث جذابیت گیاهان داخلی گل قاشقی می شود.

گیاهان قاشقی به عنوان یک گیاه خانگی در محیط داخلی بیش از 12 اینچ (30 سانتی متر) قد رشد نمی کنند . انواع کوچکتر ممکن است تا 6 اینچ (15 سانتی متر) رشد کنند. برخی از انواع جمع و جورتر از انواع دیگر هستند و برخی از آنها ظاهری بوته ای دارند. همچنین گیاهان فلفلی با ساقه های اضافی وجود دارد که سبدهای آویز جذابی را ایجاد می کنند.

یکی از ویژگی های جالب توجه پپرومیا ناهموار بودن ظاهر آن است. گونه های مختلف دارای برگهای گوشتی ، قلبی شکل ، برگهای دائمی یا بیضی شکل هستند. برخی از انواع برگ ها دارای الگوی عالی هستند. به عنوان مثال ، یک هندوانه دارای الگوهایی مانند پوست هندوانه است. سایرین رگه های عمیق ، رگه هایی ، الگوهای مختلفی از وصله یا رنگ های سبز تند و ساده دارند.

گل قاشقی بلک ، گل قاشقی مخملی

مطالب پربازدید

انوای گیاه قاشقی

انواع پپرومیاها به دلیل شکل ظاهری متنوع شناخته شده اند. برای شاداب و سالم نگه داشتن شاخ و برگ ، گیاهان رادیاتور فقط به نور آفتاب متوسط ​​و کامل و هر از چند گاهی نیاز به آبیاری دارند.

گیاه Peperomia Obtusifolia: یا گیاهان لاستیکی کودکان . این نوع پپرمیای آبدار ساقه های قائم و برگهای سبز و براق بزرگی دارد.

Peperomia Rotundifolia یا Jade Trailing: به نام پپرومیا برگ گرد نیز شناخته می شود ، نوعی پپرومیای دیررس با برگهای کوچک ، ضخیم و ضخیم است.

هندوانه پپرومیا (Peperomia argyreia): این گیاه محبوب فلفل داخلی دارای برگهای بیضی سبز روشن با نوارهای سبز تیره است. این الگوها باعث می شوند برگها به پوست هندوانه شباهت داشته باشند.

سوسک Peperomia quadrangularis: این فلفل قرمز با ساقه های عقب و برگ های بیضی راه راه سبز تیره ، به عنوان یک سبد آویز عالی به نظر می رسد.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

رنگین کمان پپرومیا (Peperomia clusiifolia): این گیاه دلپذیر دارای برگهای مستطیلی با کرم لبه دار به رنگ کرم و قرمزی مایل به صورتی روشن است.

گل قاشقی کریستال ، گل قاشقی تکثیر

انواع دیگر

پپرومیا کلمبیا (Peperomia metallica): با شاخ و برگ خیره کننده قرمز و نقره ای و برگهای جوان ، این گیاه کوچک و بوته ای خانه هر اتاق را روشن می کند.

Peperomia Perciliata (Peperomia perciliata): این گیاه خانگی جذاب و با رشد آسان دارای برگهای سبز ضخیم ، آبدار و ساقه های قرمز است. این گیاه در تراریوم ها ، سبدهای آویز یا در مکان های آفتابی و روشن به خوبی رشد می کند.

موج سرخ پپرومیا (Peperomia caperata): برگهای بنفش مایل به قرمز و شگفت آور دارای رگه های عمیقی هستند که به برگها بافتی ناهموار می بخشد.

سنگ مرمر پپرومیا (مرمر Peperomia utusifolia): این گیاه سردتر دارای برگهای مختلف قاشق شکل است که به رنگ سبز روشن و زرد است.

Peperomia Caperata Rosso (Peperomia caperata): این گیاه جذاب و خنک کننده که گیاهان رادیاتور Emerald Ripple Radiator نیز نامیده می شود دارای برگهای سبز براق و زیرین قرمز خیره کننده است.

راهنمای مراقبت از گل قاشقی

Peperomia caperata نوعی گیاه رادیاتور با برگهای سبز براق است

قاشقی در لیست گیاهان خانگی است که به راحتی مراقبت می شوند. برای اطمینان از سالم بودن نمونه و تولید برگهای برگدار ، باید نکاتی را به خاطر بسپارید.

نور

گل های قاشقی زمانی رشد می کنند که زیاد به طور غیرمستقیم خورشید تابیده شوند. یا در مکان های روشن رشد کنند. دریافت نور کافی اطمینان حاصل می کند که گیاه رادیاتور شاخ و برگ هایی زنده و سالم به وجود می آورد.

مکان مناسب

مکان ایده آل برای قرار دادن گیاه قاشقی در آستانه پنجره شرقی یا غربی است. اگر نور مستقیم خورشید زیاد باشد ، می توانید گیاه را پشت پرده های محض نگه دارید. از آنجا که گیاهان piperomia گیاهانی با نور کم هستند ، در دفاتر کار با نور فلورسنت نیز رشد خوبی دارند.

گل قاشقی هلندی ، گل قاشقی انواع

رشد گیاه

یکی از دلایل محبوبیت بسیاری از انواع پیپیریم این است که آنها شرایط کم نور را نیز تحمل می کنند. بنابراین ، piperomia که در گلدان در یک اتاق رو به شمال یا اتاق تاریک رشد می کند می تواند گیاه ایده آل خانه باشد. اگر نور کافی نباشد ، ممکن است متوجه شوید که فلفل دلمه ای شما بلندتر می شود. در ادامه مقاله ، نکات مهم ما در مورد هرس فلفل برای جذاب نگه داشتن فلفل را پیدا خواهید کرد.

برای جلوگیری از برگهای زرد روی پیپرومیا ، گیاه را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید. این شرایط سایه دار به ایجاد محیطی شبیه زیستگاه های طبیعی آنها کمک می کند. گیاهان رادیاتور گیاهان گرمسیری هستند که در جنگل های بارانی رشد می کنند ، جایی که نور مستقیم خورشید بسیار ناچیز است.

بهترین خاک برای گل قاشقی

نیاز اساسی خاک برای گیاهان گل قاشقی اطمینان از تخلیه خوب آنها است. خاک گلدان کاملاً زهکشی شده به حفظ براق ، سرزنده و سالم نگاه داشتن برگهای پپرومیا کمک می کند.

مخلوط گلدان منظم حاوی پیت و پرلیت به اطمینان از سطح مناسب رطوبت خاک کمک می کند . خاک رس باعث می شود آب اضافی تخلیه شود تا از پوسیدگی ریشه و زردی برگ جلوگیری شود.

گل قاشقی اویز

آبدهی

گل قاشقی گیاهان خانگی است که به راحتی مراقبت می شود زیرا به آبیاری زیادی احتیاج ندارد . اگر فراموش کنید که مرتباً به آنها آب دهید ، بسیار بخشنده هستند.

از کجا می دانید که چه موقع قاشقی را آبیاری کنید؟ به عنوان یک قاعده کلی ، صبر کنید تا لایه بالایی 1 “-2” (2.5 – 5 سانتی متر) خاک موجود در ظرف خشک شود. خاک را خوب آبیاری کنید تا آب از پایین تخلیه شود. به یاد داشته باشید که چک کنید که خاک هر هفته یا همین حدود خشک است. دفعات آبیاری بستگی زیادی به دمای اتاق شما دارد.

یک مشکل رایج در هنگام آبیاری گل قاشقی، آب زیاد است. برخلاف گیاهان عصبی که برای رشد به خاک مرطوب نیاز دارند ، پیپرومیا به خشک شدن نسبی خاک نیاز دارد. اگر لایه بالایی خاک هنوز مرطوب است از آبیاری piperomia خودداری کنید. همچنین گلدان خود را در یک کاسه آب نگه ندارید زیرا باعث پوسیدگی ریشه می شود.

زردی برگها ، پژمردگی ساقه ها یا پوسیدگی ساقه ها از دیگر علائم آب زیاد است. اگر متوجه پژمردگی گیاه خود شدید و خاک آن مرطوب است ، آبیاری را تا زمان خشک شدن خاک بالا متوقف کنید.

دمای مناسب برای گل قاشقی

دمای متوسط ​​محیط محیط مناسبی برای رشد اسیدیته شماست. دمای مناسب بین 65 تا 75 درجه فارنهایت (18-24 درجه سانتیگراد) است. به یاد داشته باشید ، گیاه قاشقی از مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری آمده و در دمای سرد می میرد.

حداقل دمایی مطلق که گل قاشقی می تواند مقاومت کند 50 درجه فارنهایت (10 درجه سانتیگراد) است. به همین دلیل ، بیشتر افراد بیماری پیپریوم را به عنوان گیاه خانگی نگهداری می کنند و آن را در فضای باز رشد نمی دهند.

برای مراقبت صحیح از موهای تب دار ، باید از تغییرات ناگهانی دما جلوگیری کرد . بهتر است آنها را از پیش نویس دور نگه دارید. همچنین ، اگر در زمستان پیپرومیا را از یک مرکز باغ خریداری می کنید ، هنگام بردن آن به خانه از آن در برابر سرما محافظت کنید.

گل قاشقی برگ سبز

میزان رطوبت

اکثر گونه های پپرومیا برای رشد در محیط های داخلی به رطوبت بالا احتیاج ندارند. فلفل های فلفل قرمز فلفل قرمز دارای برگهایی از نوع آبدار است که می تواند رطوبت را در خود ذخیره کند. با این حال ، برخی از انواع فلفل قرمز به رطوبت بالایی نیاز دارند.

ضخامت برگها بهترین روش برای اندازه گیری میزان رطوبت گیاهان خانگی است. اگر این گیاه برگ های نازکی دارد ، باید برای حفظ سطح رطوبت مرتباً آنها را اسپری کنید. روش دیگر برای افزایش رطوبت قرار دادن ظرف در یک سینی سنگریزه از آب است.

غلطاندن و حفظ سطح رطوبت هنگام کار با گرمایش خانه ضروری است. گرمایش مرکزی تمایل به خشک شدن هوا دارد که در نتیجه می تواند منجر شود رشد گیاه شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

نحوه کود دهی

از آنجا که قاشقی ها گیاهان خانگی کوچک و با رشد کم هستند ، به کود زیادی احتیاج ندارند. خاک های غنی از مواد آلی معمولاً مواد مغذی کافی برای رشد سالم را فراهم می کنند.

یکی از اشتباهات هنگام مراقبت از گیاه خنک کننده ، استفاده زیاد از کود است. بنابراین ، وقتی نوبت به تغذیه می رسد ، چیز کمی برای پیپرومی بهتر است.

در صورت نیاز به افزودن کود ، از کود مایع گیاهان آپارتمانی استفاده کنید. شما فقط باید در فصل رشد هر دو ماه یکبار به گیاه آپارتمانی برگ برگ غذا بدهید.

یکی از نکاتی که به درمان صحیح گل قاشقی داخلی کمک می کند ، بیرون ریختن کمپوست بین وعده های غذایی است. این کمک می کند تا از تجمع نمکهای معدنی که باعث ریزش برگها و سایر مشکلات رشد می شود جلوگیری کنید.

معمولاً متوجه می شوید که فلفل بدون کود اضافی به خوبی رشد می کند. این گیاهان داخلی آسان فقط به نور آفتاب کافی و آبیاری گاه به گاه نیاز دارند تا بتوانند به خوبی رشد کنند.

منبع : leafyplace

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا