مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
گل خانگی

گل بنفشه | مناسب برای چه فصلی می باشد | خاک مناسب برای کاشت بذر

مطالب پربازدید

گل بنفشه

گل بنفشه چند ساله بی عطر ، خوشبو ، دارویی و مورد علاقه سلطنتی ، بلوزهای زمستانی را از بین می برد . بعد از پالت زمستانی و خاکستری و قهوه ای ، اولین علائم زندگی ، رنگ و هر آنچه را که به من نشان می دهد ، به دنبال راه خود هستم.

گل های ریز بنفشه های شیرین (Viola odorata) . یکی از قدیمی ترین گیاهان بومی ما برای رشد ، دقیقاً همین کار را می کنند . آنها گلهای نمایشی نیستند . برای کشف شما باید یک مکان دیدنی باشید . در میان برگهای درختانی که در یک جنگل برگریز قرار دارند یا در پایه یک حصار قدیمی و ریگ فرو رفته اند ، سرگردان باشید . گرفتن عطر و بوی شیرین آنها بسیار پیچیده تر است و به چهار دست و پا زدن نیاز دارد. اندازه کوچک و ظرافت آنها در تضاد با این واقعیت است . که این گلهای ریزه در اوقات ناپایداری هوا از اواخر زمستان تا ماه مه ظاهر می شوند . (به گفته مت آفیس ، به احتمال زیاد شاهد بارش برف در عید پاک هستیم تا کریسمس).

گل بنفشه خشک ، گل بنفشه برای نوزاد

گل بنفشه برای باغچه

گل بنفشه به دلیل ارزش معطر و کاربردهای دارویی آن ، غرق در تاریخ و فرهنگ عامیانه است . یونانیان باستان ناپلئون و شهبانو ژوزفین مورد ستایش و ستایش قرار گرفتند . محبوبیت آن ، به ویژه به عنوان یک گل شاخه بریده ، در دوران ویکتوریا و ادواردین به اوج خود رسید . دورست ، دوون و کورن وال مراکز پرورش گل بنفشه شیرین بودند و در دهه 1930 تولید به اوج خود رسید . هنوز می توانید بقایای مزارع گل دیواری ، معروف به quilas را در لبه غربی Cornwall . جایی که بنفشه ها برای ارسال به بازار کاونت گاردن پرورش داده شده بودند ، مشاهده کنید . در فرانسه ، جستجوی واریته های جدید با رایحه های قوی ، ساقه های بلند و گل های بزرگ باعث ایجاد یک شور و شوق تولید گل بنفشه شد.

مطالب پربازدید

زیبایی گل بنفشه

امروزه به دلیل از بین رفتن زیستگاه به ندرت در طبیعت دیده می شود. آنها را در کنار گل برف ، شقایق های چوبی ، گل پامچال و گل سوسن بکارید تا جنگل بهاری خود را ایجاد کنید . و اگر شما به چیزی علاقه دارید که میوه بیشتری بسته بندی کند یا دوست دارید برای خانه خود گل های شاخه بریده تازه پرورش دهید. (بهترین و ساده ترین راه برای درک عطر و بوی آنها) ، انواع مختلفی شگفت انگیز وجود دارد ، گلهای بزرگتر که در ساقه های بلندتر آویزان شده اند تنوع رنگ.

رسیدگی به گل بنفشه ، گل بنفشه پایه کنجد

نحوه پرورش بنفشه

شرایطی را که گل های بنفشه در طبیعت دوست دارند دوباره از نو بسازید . آنها در زمستان و بهار اما در سایه تابستان به آفتاب نیاز دارند . بنابراین نقاط ایده آل زیر درختان برگریز و بوته ها است. این محصول به صورت تجاری در باغات پرورش داده می شد . و یک محصول بهاری از گل برای تولید کنندگان میوه قبل از برداشت پاییز سیب و گلابی فراهم می کرد . تا زمانی که زمین خشک نشود ، در میان گیاهان علفی چند ساله رشد کنید . زیرا هر گونه کاشت تابستان سایه کافی را ایجاد می کند.

خاک مناسب

گل بنفشه های شیرین در خاکی مرطوب اما زهکشی شده رشد می کنند . قالب برگ زیاد را در خاک وارد کنید و در مواردی که زهکشی به وجود می آید ، چند گلوله به گودال کاشت اضافه کنید . پاشش قارچ ها بر روی ریشه ها می تواند به ته نشینی آنها کمک کند . و پس از استقرار ، آنها توده هایی را تشکیل می دهند. و با برگهای دوست داشتنی شکل قلب خود ، سطح زمین مفید را فراهم می کنند.

گل بنفشه نماد چیست ، گل بنفشه جنگلی

مطالب پربازدید

تکثیر

آنها با استفاده از دونده ، به همان روش توت فرنگی پخش می شوند. به راحتی می توان از این طریق تکثیر کرد . زیرا در تماس با خاک ریشه ایجاد می کند. این دونده ها را در بهار بردارید . زیرا انرژی را از شکوفایی هدایت می کنند. بروز بن بست تا حد ممکن فصل گلدهی را طولانی می کند.

بنفشه خود کاشت می کند ، اما کاشت بذر خود ممکن است دشوار باشد زیرا بذرها باید تازه باشند . تولید کنندگان حرفه ای بذرها را در تابستان جمع می کنند و بلافاصله می فرستند. این دانه ها را در سینی های پر شده از کمپوست بذر که پس از دریافت آنها تخلیه نشود بکارید . برای شکستن خواب موجی از هوای سرد لازم است ، بنابراین سینی ها را در زمستان در یک گلخانه خنک یا در یک پنجره خنک بگذارید . نهال ها باید در فوریه یا مارس ظاهر شوند.

گل بنفشه ایرانی ، گل بنفشه آمریکایی

انواع گل بنفشه

میراث واریته “لیان”.

شکوفه های کلاسیک “Lianne” به شدت با بنفش تیره معطر می شوند. این اولین بار در اوایل قرن بیستم در فرانسه برای تأمین گل فروشی آغاز شد.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

“گل مروارید” یک گل غیر معمول قرمز و صورتی است که دیرتر از انواع دیگر ، در مارس و آوریل تولید می شود.

خواص گل بنفشه

رفع سرفه: جوشانده برگ های بنفش یک ماده دفع کننده قوی باست زیرا حاوی مقدار مفیدی از مخاط و ساپونین است که در مشکلات ریوی مفید هستند.

التهاب درد: اسیدهای سالیسیلیک موجود در گل بنفشه عامل مهمی در ایجاد درد التهابی و غیره است. این اثر مشابه آسپرین است که باعث کاهش سردرد ، آرتروز و سایر دردهای ناشی از التهاب می شود.

هضم: مخاط یا فیبر محلول در برگ های بنفشه به کاهش سطح کلسترول بد خون کمک می کند. همچنین در بهبود سلامت فلور روده بسیار موثر است.

گل بنفشه بهاری

منبع : theguardian

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا