مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
گل خانگی

گل کوکب چه نوری میخواهد ؟ کود دهی در چه فصلی انجام می شود ؟

مطالب پربازدید

نحوه پرورش گل کوکب

تمام سوالات شما در مورد گل های کوکب یک جا پاسخ داده شده است! دستورالعمل های کاشت ، نکات ذخیره سازی ، نکات ذخیره غده های پایان فصل و موارد دیگر را پیدا کنید.

یک باغبان یک بار در مورد گل کوکب گفت: “قبلاً خیلی ها با این همه وقت و کار کم اینقدر سرگرم نشده اند” و حق با او بود. شاید هیچ گیاهی در پادشاهی گل جایزه هیجان انگیزتری نسبت به گل کوکبی به باغبان ندهد – بیشتر باغبانان نمی توانند فقط یک گیاه پرورش دهند. هنگامی که یک گل کوکب کاشتید ، بیشتر می خواهید. و درست مثل گل رز ، میزبان و گوجه فرنگی ، به نظر می رسد گل کوکب بی پایان برای خوشحال نگه داشتن باغبان وجود دارد. اگر شما هرگز گل محمدی پرورش نداده اید ، زمان آن رسیده است.

گل کوکب ایرانی ، گل کوکب اپارتمانی

نحوه پرورش گل کوکب

اگرچه اغلب آنها را فولیکول می نامند ، اما ریشه گل کوکب در واقع سل است (مانند مورد بگونیا غده ای). غده های گل کوکب هلندی مانند دسته ای از هویج قهوه ای به نظر می رسند و ساقه های آن مستقیماً از غده ها بیرون می زند.

مطالب پربازدید

کوکب از داخل شروع می شود

برای بیشتر باغبانان ، ما توصیه می کنیم گیاهان ابتدا در ظروف در حالی که خاک بیرون گرم می شود ، شروع کنند – حداقل به 60 درجه فارنهایت می رسد ، به طور کلی ، گل کوکب همزمان با گوجه فرنگی شما در خارج کاشته می شود.

می توانید گل کوکب را در داخل خانه ، 4-6 هفته قبل از آخرین تاریخ سرما ، شروع کنید . در ظروف ، غده ها را با ساقه های برجسته کنار بگذارید و دو اینچ خاک را بپوشانید. صبر کنید تا ببینید که نفوذهای جدید در آب نفوذ می کنند.

اگر می خواهید گیاهان را در ظروف بگذارید ، قبل از کاشت انواع کم حجم تری را انتخاب کنید و ظرفی به قطر 12-16 اینچ برای کاشت غده ها پیدا کنید.

گل کوکب یاسی

 

مطالب پربازدید

کوکب در فضای باز رشد می کند

مکانی را با نور مناسب انتخاب کنید. گل کوکب با 6 ساعت یا بیشتر نور خورشید در روز به آفتاب کامل احتیاج دارد . کمبود آفتاب باعث کاهش گلدهی می شود.

خاک خود را آماده کنید. گل کوکب خاک غنی و زهکشی شده را ترجیح می دهد و برای خاک های شنی ، رسی یا اسیدی بسیار مناسب است. خاک را با کود دامی یا کمپوست خوب پوسیده غنی کنید ، سپس طبق دستورالعمل با یک کود عالی خوب کار کنید. چندین سانتیمتر عمیق تر از حد مورد نظر حفاری کنید ، تا خاک قبل از کاشت شل شود و به زهکشی کمک کند. گل کوکب با یک لایه آراسته و آراسته خاک ، خیلی زود رشد زیبایی ایجاد می کند.

سوراخ کاری در عمق و فاصله مناسب. عمق ذکر شده بر روی بسته بندی خود را دنبال کنید . این بر اساس انواع مختلف شما متفاوت خواهد بود ، با کوکب های بزرگتر تقریباً یک غده در هر فوت مربع فاصله دارد. بیشترین تنوع بشقاب شام روی گل کوکب با فاصله 12-18 اینچ برای رشد شاخ و برگ و گل بهترین عملکرد را خواهد داشت. انواع فشرده را می توان با چندین غده در هر فوت مربع پرورش داد.

برای انواع بزرگتر ، به طور کلی کسانی که 3 فوت یا بلندتر رشد می کنند ، توصیه می کنیم هنگام کاشت آن را نصب کنید. در مورد نکات ما درباره Staking Dahlias بیشتر بخوانید!

گل کوکب الوان ، گل کوکب کوهی

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

غده و چرخ دستی

پس از پایان ترس از آخرین سرما ، زمان کاشت فرا رسیده است. غده های تابستان گذشته آماده بازگشت به زمین هستند.

دستورالعمل کاشت گل کوکب 1

خاک هر گودال به خوبی کار می کند ، و از آنجا که این گل کوکب ها بزرگ هستند ، یک رولپلاک زود قرار داده می شود.

دستورالعمل کاشت گل کوکب 2

برای هر سوراخ سه بلوک غده می کاریم. (هر یک گیاه بزرگی تولید خواهد کرد.)

دستورالعمل کاشت گل کوکب 3

باغ بزرگ گل کوک ما کاشته و بارور شده است. اکنون تنها آنچه ما نیاز داریم آبیاری منظم و چند هفته ای است.

 

گل کوکب جوانه می زند

حدود دو هفته پس از کاشت ، شاخ و برگ زیبا رشد کرده و رشد می کند.

اولین شاخه های گل کوکب زرد این فصل

بلافاصله پس از ظهور شاخ و برگ ، جوانه ها دنبال می شوند. اکنون جوان است ، اما به زودی گل می دهد.

فصل شکوفه آغاز می شود

در اواسط تابستان ، بوته ها تقریباً 2/2 فوت قد دارند و اولین گلها باز هستند. جوانه ها همه جا هستند!

چند هفته بعد دالیاس در بلوم کامل

بعد از چند هفته ، گیاهان تا ارتفاع حدود 4 فوت پر می شوند و تمام آن رنگ تا سرما ادامه می یابد.

گل کوکب هلندی ، گل کوکب وحشی

کوک کردن گل کوکب

اگر در حال پرورش گیاهان بزرگ گل کوکب هستید ، قوام آن مهم است . ما به شما توصیه می کنیم در هنگام رشد غده های گل کوکب ، پیش قدم باشید و جیره غذایی خود را محدود کنید . شاخ و برگهای زیبا روی ساقه های نسبتاً شکننده رشد می کنند و باران شدید . وزش باد یا حتی وزن گلهایی که پس از باز شدن می توانند گیاه را بشکنند . شما نمی خواهید این اتفاق بیفتد ، به خصوص در زمان گلدهی!

بعد از کاشت یک یا دو پایه محکم در کنار هر غده قرار دهید . گیره های چوبی را می توان دفن کرد یا چکش زد . گیره های فلزی را می توان به راحتی در خاک قرار داد . و اگر متوجه شوید که گل کوکب پس از رشد نیاز به کمی حمایت اضافی دارد ، یک انتخاب عالی است.

رشته ها یا “Twist-M” را برای حمایت از ساقه ها هنگام رشد آماده کنید. با کمی تلاش ، برگها کاملاً ناپدید می شوند ، اما وقتی گلهای بزرگ و زیبا با حمایت رشد می کنند ، از خودتان تشکر خواهید کرد.

نکاتی برای رشد گیاه

عادت رشد: گیاهان گل کوکب به سرعت رشد می کنند و در فصل اول گیاهان بوته ای و گل می دهند.

آبیاری: به طور مرتب آب را آبیاری کنید و سعی کنید شاخ و برگها را خشک نگه دارید. از آبیاری زیاد خودداری کنید ، زیرا خاک مرطوب می تواند منجر به پوسیدگی غده ها شود. ما توصیه می کنیم که آبیاری کمتری و عمیق انجام دهید.

لقاح: گل کوکب بسیار پاسخگوی تغذیه است. از این گذشته ، آنها ریشه های بزرگی شبیه سیب زمینی می سازند . و هرچه غذای بیشتری دریافت کنند ، ریشه های آنها نیز عظیم تر می شود . این نه تنها باعث افزایش رشد برگها و گلها می شود ، بلکه منجر به جمع شدن غده ها برای عرض بیشتر در تابستان سال بعد می شود.

مالچ: در مناطق بسیار گرم و خشک ممکن است برای کمک به حفظ رطوبت بخواهید مالچ را بپوشانید . اما در بیشتر مناطق توصیه می کنیم از مالچ صرف نظر کنید تا خاک گرمتر بماند و شاخ و برگ خشک بماند.

گل کوکب زرد ، گل کوکب سفید

بیماری های رایج گل کوکب

آفات و بیماری ها: جای تعجب است که گل محمدی فاقد اکثر آفات است . در بیشتر سالهایی که رشد کرده ام ، هرگز به اسپری یا حشره کش دیگری احتیاج نداشته ام . اما همچنین می تواند یک آهنربا برای اسلاگ ها باشد . با طعمه خود برای شلخته ها آماده باشید و آنها را تماشا کنید . اسلاگ ها می توانند در کمترین زمان صدمات زیادی وارد کنند.

اگر متوجه شوید که برگ های گل کوکب جویده می شوند ، آنها به احتمال زیاد جزو مرواریدها هستند . ما توصیه می کنیم شاخ و برگها را بررسی کرده و در صورت وجود آن را بچینید. اگر کپک پودری پیدا کردید . Serenade را به شما توصیه می کنیم و از آبیاری زیاد برگها خودداری کنید . همچنین می تواند به گسترش و یا سست شدن کاشت شما کمک کند تا از گسترش کپک پودری جلوگیری کند . پوسیدگی ساقه ممکن است در خاکی با زهکشی ضعیف یا بیش از حد مرطوب رخ دهد.

یک روز سوسکهای ژاپنی گلهای رز در نزدیکی دهلی کشف شد و باید با آنها برخورد شود . آنها می توانند نه تنها برگ ها ، بلکه گل های گل محمدی را نیز تار کنند . بنابراین هوشیار باشید و با پاشیدن گاه به گاه سوسک های ژاپنی در یک کاسه آب صابون ، گیاهان را از آفات دور نگه دارید.

قلمه زدن

برای تهیه قلمه ساقه را دقیقاً بالای سطح خاک می برند و بقیه را با خاک می پوشانند. در این حالت جوانه ها در نزدیکی محل تاج شروع به رشد سریع می کنند. بعد از اینکه جوانه ها کمی رشد کردند ، دوباره پایه گیاه را دفن می کنند. میزان ظاهر جوانه ها به دما ، رطوبت و نوع تنوع بستگی دارد. هنگامی که چند ریشه روی آن ظاهر شد ، آنها بریده می شوند. در قلمه های عادی 3-4 قلمه جوانه ساخته می شود. لازم به ذکر است که قلمه ها نباید در معرض آفتاب قرار بگیرند ، زیرا به سرعت رطوبت خود را از دست می دهند. قلمه ها در دمای 18 در سایه رشد می کنند که 3 هفته بعد ریشه می دهند.

گل کوکب بنفش

منبع : americanmeadows

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا