مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
گل خانگی

“گل میمون” خاک رس برای نگهداری ؟

مطالب پربازدید

گل میمون

گل میمون چند ساله 1 تا 3 اینچ رشد می کند  و گاهی اوقات شاخه می شود . ساقه های سبز روشن روشن و 4 زاویه دار هستند ، اما به طور مشخص بالدار نیستند . طول برگهای مربوطه تا 4 اینچ در 1 اینچ است . آنها به رنگ سبز روشن تا متوسط ​​، شکل نمادین یا بیضوی ، انتزاعی هستند و تا حدی در امتداد حاشیه خود دندانه دار هستند .

برگها بدون نشست یا ساقه ها را گره می کنند. گردن وجود ندارد. پایه های برگها گرد تا کمی گنگ است ، در حالی که نوک آن نازک و نوک تیز است. گلهای منفرد از زیر بغل برگها از وسط تا ساقه های فوقانی رشد می کنند. گل های میمون تقریباً 1 اینچ طول دارند و یک تاج دو لب دارند که معمولاً آبی بنفش کمرنگ است (رنگ آنها کمتر صورتی یا سفید است).

گل میمونی سازویی ، گل میمون سفید

گیاهان گل دار میمون

لب بالایی یک تاج گل حاوی دو لوب ایستاده است ، در حالی که لب پایین شامل 3 لوب گرد است. اغلب سطح داخلی لب پایین دو لبه کوچکتر دارد. Corolla تراشیده شده دارای یک لکه زرد است و به دلیل فراوانی موهای مبهم به سختی باز است. جام لوله ای به رنگ سبز روشن و دارای 5 دندان خطی است . همچنین دارای 5 برجستگی طولی در طرفین خود است . مقیاس های گل “حداقل” بلند هستند ؛ آنها باریک ، هرس شده و تر هستند. دوره گلدهی از اواسط تابستان تا اوایل پاییز اتفاق می افتد و حدود یک ماه تا نیم ماه طول می کشد.

مطالب پربازدید

عطر گل میمون سفید وجود ندارد. هر گل جایگزین می شود توسط یک کپسول دانه گرد که حاوی بسیاری از دانه های کوچک با سطوح بیرونی مشبک است ، این دانه ها توسط باد یا آب پخش می شوند. سیستم ریشه یک ریزوم است. اگرچه این گیاه می تواند به صورت رویشی تکثیر شود ، اما یک مستعمره قوی نیست.

گل میمون پاکوتاه ، گل میمون الوان

کشت گل میمون

​​اولویت خورشید کامل یا جزئی ، خاک رس غنی و شرایط مرطوب است . گل میمون زرد همچنین در خاک مرطوب و مداوم مخصوصاً در شرایط سایه دار رشد می کند. شاخ و برگ به میزان قابل توجهی تحت تأثیر بیماری برگ قرار نمی گیرد ، اگرچه در پاسخ به شرایط خشکسالی زرد و محو می شود. اندازه گیاه به شدت تحت تأثیر شرایط رطوبت و حاصلخیزی خاک است.

زیستگاه گل میمون

 گل میمون بومی به طور گسترده ای در اکثر ایلینوی پخش شده است (به نقشه توزیع مراجعه کنید). این گیاه در مناطق مرکزی و شمالی ایالت نسبتاً گسترده است ، اما در جنوب کمتر دیده می شود. زیستگاه ها شامل جنگل های دشت سیلاب و سرزمین های پایین تر (به ویژه در مناطق نیمه آفتابی) ، باتلاق ها ، نشت ها ، مرزهای گل آلود جویبارها یا حوضچه های کوچک ، خندق های زهکشی ، چمنزارهای چمنزار و مراتع مرطوب است. این معمولاً در مناطقی رخ می دهد که گاهاً دچار طغیان یا آب راکد می شوند.

گل میمون عکس ، گل میمون اپارتمانی

مطالب پربازدید

حشراتی که از گل میمون تغذیه می کنند

زنبورهای عسل در جستجوی شهد از گل ها بازدید می کنند. این یکی از معدود حشرات با قدرت کافی است که می تواند به گلوی تا حدی بسته یک تاج گل راه پیدا کند . لارو پروانه ، و کرم پروانه (باکای) از شاخ و برگ تغذیه می کنند . در نیمه شمالی ایلینوی ، که گیاه (سفید لاک پشت) گیاه اصلی میزبان است .

مواردی از فایتون Euphydryas (بالتیمور) گاهی اوقات برای تغذیه از گل میمون بنفش و سایر گیاهان تالاب مهاجرت می کنند. شته های الیگوفاگوس ، آفیس میمولی ، گل میمون به عنوان گیاه میزبان تابستان استفاده می شود. به نظر می رسد که اطلاعات کمی در مورد روابط اکولوژیکی این گیاه با مهره داران شناخته شده است ، اگرچه گاهی به اندازه کافی بزرگ است و می تواند پوشش محافظتی در تالاب ها ایجاد کند.

گل میمون در ایران ، گل میمون بیابانی

ساقه و برگ گل

شاخ و برگ و گل این گیاه بسیار جذاب است. نام رایج از شباهت خیالی گل و صورت میمون هنگام فشردن توسط انگشتان است . گونه Mimulus در ایلینوی شکوفه ها زرد یا آبی تا صورتی هستند . در گروه آخر فقط دو گونه وجود دارد: Mimulus ringens (گل میمون) و Mimulus alatus (گل میمون بالدار). گل های اولی دارای گلهایی بیشتر از گل های گلدان (“یا بیشتر”) ، شاخه های اصلی یا منگنز و ساقه های چهار گوش هستند ، اما به طور مشخص بالدار نیستند. گونه های دوم دارای گل هایی با نیم پایه از صفر تا ” طول ، و آنها دارای برگ هستند. گردن های مشخص ، پاها با 4 زاویه و بال مشخص. از نظر من ، گل میمون گل معمولاً شکوفه های بنفش آبی کمرنگی دارد ، در حالی که گل میمون گلدار دارای گلهای صورتی است ، اما این تمایز همیشه قابل اعتماد نیست.

بیماری گل میمون

بیماری ها و مشکلاتی که می تواند در میمونگل ها رخ دهد. می توان به آبیاری بیش از حد اشاره کرد. آبیاری زیاد باعث پوسیدگی ریشه می شود. اگر ساقه ها خیلی نازک و شکننده شدند ، میزان آبیاری را کاهش دهید. پوسیدگی ریشه نیز با بسیاری از مشکلات آبیاری همراه است. برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه. زهکشی مناسب را فراهم کنید. برای جلوگیری از تجمع آب اضافی نزدیک ریشه ها.
قارچ زنگی یکی از شته ها است. اما این قارچ معمولاً پس از گذشت یک سال از گیاه ظاهر می شود. برای حل این مشکل می توانید گیاه را به مدت یک سال پرورش دهید.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

گل میمون صورتی

منبع : illinoiswildflowers

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا