مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
گل خانگی

گل همیشه بهار | رشد آن در فضای باز | پرورش آن در گلدان خانگی

مطالب پربازدید

نحوه پرورش گل همیشه بهار

گل همیشه بهار گیاهانی یک ساله و شاد و جمع و جور با اشکال مختلف است . که می تواند به گلهای گل هسته و حتی گل میخک شباهت داشته باشد. اگرچه بومی مکزیک هستند . شما می توانید گیاهان همیشه بهار را تقریباً در هر جایی پرورش دهید . به طور گسترده ای سازگار است و نگهداری آن بسیار آسان است.  آنها همچنین به سرعت رشد می کنند و می توان بذرهای آنها را درست بعد از آخرین سرما در بهار برای تابستان با شکوفه های روشن کاشت.

گل همیشه بهار آریان ، گل همیشه بهار اهنگ

انواع گل همیشه بهار

انواع مختلفی از شاخه های گیاه همیشه بهار وجود دارد. قد اکثر آنها متوسط ​​است اما تنوع زیادی بین گونه های مختلف وجود دارد. شما می توانید گلهای همیشه بهار کوتاه پیدا کنید که فقط 4 تا 6 اینچ قد بلندتر و بلندتر باشد که می تواند به 18 اینچ قد برسد و شکوفه های زیبایی ایجاد کند ، سه نوع رایج ترین گلهای همیشه بهار آفریقایی ، فرانسوی و خطی است.

همیشه بهار آفریقایی (Tagetes erecta)

با گلهای بزرگ پوم پوم روی گیاهان جمع و جور یا نسبتاً بلند ، گل همیشه بهار آفریقایی هم برای حاشیه و هم به عنوان گل های شاخه بریده محبوب است. این گیاه می تواند بیش از 2 فوت رشد کند و دارای گلهایی به عرض 5 اینچ است . رنگ ها شامل زرد و نارنجی هستند ، هرچند بعید به نظر می رسد گزینه قرمز وجود داشته باشد.

مطالب پربازدید

همیشه بهار فرانسوی (tagetes patula)

گلهای گل همیشه بهار فرانسوی به دلیل شکوفه های طولانی و پربار خود بسیار ارزشمند هستند. آنها تمایل به گیاهانی کوتاه و بوته ای دارند ، هرچند که می توانند از 5 به 18 اینچ رشد کنند. آنها ساقه هایی به رنگ بنفش و سرهای دوتایی از شکوفه های زرد ، نارنجی و چوب ماهون دارند که حدود 2 اینچ عرض دارند.

همیشه بهار رشته ای (Tagetes tenofolia)

گل همیشه بهار خوراکی حلقه است. آنها بسیار متفاوت از گلهای همیشه بهار ، دارای برگهای توری و گلهای کوچک منفرد شبیه گل داوودی هستند . آنها به رنگ های زرد و نارنجی و با نام های مناسب مانند “سنگ نارنجی” ، “سنگ نارنگی” ، “گوهر قرمز” و “سنگ لیمو” وجود دارند. اخیراً برخی هیبریدها با پالت رنگی گسترده ای مانند سایه های کرم ، بورگوندی و دونفره در بازار وجود دارند ، اما عطر و طعم آنها همیشه با عطر و طعم انواع “سنگهای قیمتی” برابر نیست.

گل همیشه بهار برای کیست ، گل همیشه بهار در جدول

مشخصات گل

نام گیاه شناسی : (Tagetes spp.)

نام عمومی : گل همیشه بهار است

مطالب پربازدید

نوع گیاه : یک ساله است

اندازه رسیده : 4 تا 36 اینچ طول و 6 تا 18 اینچ طول دارد

قرار گرفتن در معرض آفتاب : کامل

نوع خاک : هر نوع خاکی خوب است.

pH خاک : از 6.0 تا 7.0

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

تابستان زمان بلوم

رنگ : گل زرد ، نارنجی ، سفید ، قرمز ، طلایی ، دو رنگ است

مناطق : مقاومت در همه مناطق سالانه است

منطقه : بومی مکزیک

نحوه پرورش گل همیشه بهار

همیشه بهار با تأسیس بسیار کم نگهداری می شود و بطور قابل توجهی عاری از آفات است. در حقیقت ، اغلب از آن برای دور نگه داشتن آفات استفاده می شود. گلهای همیشه بهار تقریباً بدون وقفه می توانند شکوفا شوند و تمام تابستان تا سرما ادامه می یابد. برای رسیدن به این گل بدون وقفه ، گل همیشه بهار را از بدن جدا کنید .

گل همیشه بهار برای کیست تخمدان ، گل همیشه بهار برای عفونت رحم

نور

برای به دست آوردن سلام ترین گلها و گیاهان ، همیشه بهار را در آفتاب کامل بکارید.

خاک

گل همیشه بهار انتخابی نیست . هرگونه خاک خوب باغ (و مقدار کمی آب در دوره های خشک) باید آنها را راضی نگه دارد ، به شرطی که خاک خیلی اسیدی نباشد . pH خاک را بالای 6.0 نگه دارید. آنها همچنین نیازی به خاکی ندارند که به ویژه از نظر مواد آلی غنی باشد و به نظر می رسد در خاکهای کوچکتر بهترین رشد را داشته باشد.

آب

اولین باری که بذر گل یا گیاه همیشه بهار می کارید ، اطمینان حاصل کنید که مرتباً آبیاری می شود. بیش از دو روز آن را در خاک خشک قرار ندهید. اگر هوا به خصوص گرم و آفتابی است ، هر روز آن را آبیاری کنید. اگر چند هفته فرصت داشته باشند تا سیستم ریشه ای خوبی ایجاد کنند ، مقاومت بیشتری در برابر خشکسالی خواهند داشت ، اما اگر به آنها هفتگی آب داده شود ، باز هم رشد بهتری خواهند داشت.

دما و رطوبت

همیشه بهار از معدود گل های باغ است که گیاهان یک ساله واقعی هستند. باغداران در همه مناطق کاشت باید هر ساله دوباره کاشت کنند. آنها طیف گسترده ای از دما را تحمل می کنند اما می توانند در تابستانهای مرطوب یا مرطوب به کپک پودری آلوده شوند. کاشت در آفتاب کامل و ایجاد فضای کافی برای جریان هوا ، این مشکل را کاهش می دهد.

گل همیشه بهار1

کود

گیاه همیشه بهار به کود اضافی احتیاج ندارد مگر اینکه خاک آن بسیار فقیر باشد. بهترین کاری که می توانید برای شکوفایی آنها انجام دهید این است که به طور مرتب از شر سر مرده خلاص شوید.

دیگر گل همیشه بهار

  • زنجیره ای “آنتیگوا” گیاه همیشه بهار آفریقایی با گلدهی غیر معمول است.
  • زنجیره “نگین” رشته ای از گلهای منفرد با برگهایی مانند سرخس است.
  • ‘Naughty Marietta’ یک مخمل فرانسوی تار و تیره است که در مرکز آن دسته گل شاه بلوط قرار دارد.
  • گل همیشه بهار مورد استفاده در محوطه سازی

از دانه رشد می کند

شروع گل همیشه بهار از بذر بسیار آسان است . بذرهای درشت و قابل حمل آنها اغلب در پروژه های مدرسه استفاده می شود . شما می توانید بذر را در داخل خانه ، حدود 6 تا 8 هفته قبل از آخرین تاریخ سرما شروع کنید اما واقعاً ارزش آن را دارد. گیاه همیشه بهار هنگامی که مستقیماً کاشته می شود به سرعت در فضای باز جوانه می زند . و از آنجا که تا زمان گرم شدن هوا گیاهان رشد نمی کنند ، گیاهانی که به طور مستقیم رشد می کردند وقت داشتند که با گیاهانی که در داخل خانه شروع به کار می کنند جبران کنند . البته ، تقریباً در هر گلخانه می توانید نهال پیدا کنید . بنابراین اگر واقعاً می خواهید باغ گل خود را راه اندازی کنید ، لازم نیست که اصلاً از بذر شروع کنید .

گل همیشه بهار بنفش ، گل همیشه بهار در جدولانه

چشم انداز زیبا با گل های همیشه بهار

گیاه همیشه بهار گیاهان مرزی زیبایی ایجاد می کند . اما باید از رنگ های گرم آنها با احتیاط استفاده کرد . این با سایر رنگهای گرم مانند گلهای زیتونی و نارنجی یا با گلهای مکمل دیگر مانند گیاه مریم گلی و شمعدانی بهتر کار می کند . از آنجا که گیاهان کوتاه هستند ، گیاه همیشه بهار معمولاً به عنوان حاشیه یا در ظروف استفاده می شود.

گل همیشه بهار فرانسوی به دلیل داشتن برخی از ویژگی های مقاوم در برابر آفات شناخته شده است . و برای باغ سبزیجات یک گل بسیار ارزشمند به حساب می آید . اما شواهد زیادی وجود ندارد که آنها دفع کنندگی چیزی به جز نماتد باشد. با این حال ، آنها رنگ زیادی به باغ سبزیجات می بخشند. شاید برای جلوگیری از خرگوش ها گلهای گیاه همیشه بهار در لبه های باغ سبزیجات من پرورش دهید.

خواص گل همیشه بهار

چای گل همیشه بهار نفخ معده و روده را برطرف می کند و همچنین التهاب و التهاب معده را درمان می کند.
از سرطان لوزالمعده و روده بزرگ جلوگیری می کند.
برای رفع اضطراب و خستگی ، کمی روغن گل همیشه بهار را به آب حمام اضافه کنید.
چای همیشه بهار برای کاهش فشار خون مناسب است. مصرف این گیاه تعریق بدن را نیز افزایش می دهد.
این خاصیت ضد التهابی دارد و زخم های بزرگ شده را بهبود می بخشد. پنجه گل همیشه بهار برای درمان آکنه ، سوختگی و سایش استفاده می شود. همچنین ضد آفتاب طبیعی است.
چای همیشه بهار خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد و برای تسکین عفونت گوش و تسکین گلودرد مفید است.

دمنوش گل همیشه بهار

منبع : thespruce

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا